horyzont_w1

Aktualności

Nowość w ofercie – projekt domu opieki Horyzont

14 grudnia 2017

Horyzont to projekt domu spokojnej starości, dwukondygnacyjny, spełniający wysokie standardy dotyczące domów opieki społecznej. Budynek utrzymany został w stylu tradycyjnym. Jasną elewację połączono z kamiennymi narożnikami, a ciemny, antracytowy dach przykryto blachodachówką. Zastosowana podbitka w kolorze naturalnego drewna świetnie nawiązuje do koloru stolarki.

horyzont_w2
Budynek poza podstawową funkcją domu seniora może z powodzeniem pełnić rolę domu opieki. Projekt spełnia wszelkie standardy i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wymagających stałej opieki. Projekt Horyzont świetnie sprawdzi się również jako pensjonat bądź hotel.

horyzont_w3

Projekt Horyzont idealnie wpisze się w każdy krajobraz, zarówno miejski, jak i wiejski. Styl i charakter budynku można bez problemu dopasować do miejsca, w którym będzie realizowany, poprzez dobór odpowiednich okładzin elewacyjnych, które mogą zupełnie odmienić charakter budynku.

horyzont_w4

W projekcie przewidziano duży balkon, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Balkon wsparty na czterech kwadratowych kolumnach, stanowi jednocześnie zadaszenie tarasu, który otwiera się na otaczający krajobraz.

horyzont_w5

Na parterze wyraźnie wyodrębniono na dwa skrzydła budynku. W jednym skrzydle znalazło się sześć pokoi dla pensjonariuszy z łazienkami, w drugim natomiast umieszczono funkcjonalne zaplecze sanitarne, kuchenne, gabinety lekarskie oraz pokój do rehabilitacji. Wszystkie pokoje dostosowano do sprawowania opieki nad osobami niepełnosprawnymi, w obiekcie pojawiła się również winda również z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

parter
Na poddaszu znalazło się czternaście pokoi przeznaczonych do zakwaterowania 24 osób. W centralnym miejscu poddasza pojawił się dodatkowy pokój, który można wykorzystać na pokój telewizyjny bądź kaplicę.

poddasze

Szczegóły projektu Horyzont na stornie Projekt domu opieki Horyzont

Tagi: , ,

Jeden komentarz

  1. Kuba pisze:

    Piękne projekty! Szczególnie ten drugi:) Pozdrawiam

Napisz komentarz