Inspiracje & Wnętrza

Jak dokonać metamorfozy wnętrza?

Wiele osób podczas planowania remontu mieszkania, zastanawia się, w jaki sposób je ożywić i nadać mu nowego charakteru. Istnieje wiele pomysłowych rozwiązań, dzięki którym wnętrze może totalnie zmienić swój styl bez wysokiego wkładu finansowego. Bardzo często dzięki zmianie kolorystyki wybranych elementów możemy uzyskać niesamowite efekty. Dobra metamorfoza to taka, podczas której bazuje się na tym, co aktualnie znajduje się w mieszkaniu.

Minimalizm to podstawa

Pierwszym krokiem do udanej metamorfozy jest dokładne przemyślenie tego, jakie meble są dla nas niezbędne. Zdarza się tak, że to właśnie za duża ilość wyposażenia i dodatków powoduje, że mieszkanie staje się mniej atrakcyjne. Warto schować do piwnicy szafy, których nie używamy. Gdy oczyścimy przestrzeń ze zbędnych elementów – figurek, ozdób, kartonów po sprzętach, starych garnków i naczyń, których już nie używamy, możemy przejść do następnego etapu.

calineczka_4_w04

Co zrobić z nadmiarem rzeczy?

Bardzo dobrym rozwiązaniem na pozbycie się zbędnych elementów jest schowanie ich do pudełek lub kartonów. Dla osób, które chcą ożywić wnętrze, dobrym wyborem będą intensywne kolory (np. zielone, niebieskie czy żółte), natomiast uniwersalnym rozwiązaniem będzie odcień czerni, który „wtopi” się w każde wnętrze. Warto również schować wszystkie kable pod wykładzinę lub zamknąć je w samodzielnie wykonanych skrzyneczkach. Dzięki ukryciu niepotrzebnych rzeczy wnętrze stanie się bardziej przyjazne. Znawcy feng shui zabieg ten nazwaliby porządkiem mającym na celu pozytywny przepływ energii w pomieszczeniu, dzięki któremu domownicy czują się lepiej.

zoska_2_w04

Sposób na brzydką łazienkę

Gdy wprowadzamy się do mieszkania, które zostało urządzone przez kogoś innego, może zdarzyć się tak, że wystrój wnętrz nie będzie nam odpowiadał. Standardowa łazienka składa się z kafelków, które bez problemu możemy pokryć farbą. Uniwersalnym i jednocześnie nowoczesnym wyborem będzie kolor szary oraz biały. Warto pomalować kafelki na szaro, a resztę ściany na biało. Z pewnością oczyści to każdą przestrzeń i nada jej oryginalnego wyrazu. Możemy dokupić drobne dodatki w kolorze srebrnym na przykład pojemnik na szczoteczki do zębów, ramę do lustra lub kontakty. Kolejnym elementem, który można przemyśleć to zasłona prysznicowa – do wspomnianych odcieni świetnie sprawdzi się biała, szara lub czarna.

albit_w10

Co zrobić ze starymi meblami w kuchni?

Najlepszym sposobem na nieatrakcyjne meble w kuchni, jest zamalowanie ich na biało. Świetnie sprawdzi się matowa farba, która nada nowoczesnego charakteru każdej szafce. W sklepach budowlanych bez większego kłopotu znajdziemy substancje, które są odporne na wilgoć.

teo_nf40_w02

Biały kolor ciągle w modzie

Jak to się dzieje, że kolor biały w dalszym ciągu bardzo często jest wybierany przez architektów? Przede wszystkim dlatego, że powiększa optycznie wnętrze, nadając mu lekkości. Świetne sprawdzi się zatem w małych mieszkaniach i ciasnych pokojach. Biel jest na tyle uniwersalna, że pasuje do niej wszystko.

ibis_2_w02

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »