Inspiracje & Wnętrza

Wnętrza inspirowane podróżami

Ach, podróże! Któż z nas nie uwielbia ciepłych promieni słońca, szumu morskich fal i złotego piasku na plaży? Sezon urlopowy właśnie się rozpoczyna, ale wakacyjnym klimatem można cieszyć się przez cały rok. Jak to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta: urządzić mieszkaniu w stylu podróżniczym! Bez względu na to, czy w wakacje wybierasz się w góry, nad morze, czy też odwiedzasz inne miasta, możesz zachować piękne wspomnienia na dłużej. By urlopowa beztroska i dobry humor nigdy Cię nie opuszczał, umieść w swoim domu podróżnicze akcenty.

Są różne sposoby na przedłużenie lata i powrót do wakacyjnych wspomnień. Jedni przywożą dekoracje ścienne, inni wielobarwne fotografie lub magnesy na lodówkę – takie małe akcenty jednocześnie budzą miłe wspomnienia i zachęcają do kolejnych podróży. A może by tak urządzić dom w podróżniczym stylu? Jak się do tego zabrać?

Jak urządzić dom w podróżniczym stylu?

Ile stron i krajów świata, tyle pomysłów na aranżację domu w wakacyjnych klimatach. Włoskie plaże, greckie domki, francuski szyk, arabskie bogactwo kolorów – w podróży każdy znajduje jakiś mały, inspirujący akcent, który chciałby umieścić w swoim domu. Wybierz jeden konkretny motyw przewodni, np. piaszczyste wybrzeża, metropolie świata, ulubiony kraj na mapie i zastanów się, jaka paleta kolorystyczna Ci się z nimi kojarzy. Dla morza są to oczywiście lazurowe i złote odcienie, dla gór błękit nieba i szarości, a dużego miasta – czerń, biel, czerwień czy pomarańcz.

dudek_2_w07

Pomyśl też o tym, co wyróżnia dany kraj lub region na tle innych: Prowansja to oczywiście lawenda, delikatny fiolet i subtelna dodatki. Państwa Orientu kojarzą się ze złotem, bajecznymi obrazami i wyrazistymi zestawieniami kolorystycznymi: czernią, czerwienią, brązem. Jeśli zaś jesteś wielbicielem „miejskich dżungli”, wybieraj barwy dynamiczne lub dekoracje kojarzące się z danymi miastem. Londyn ma swoje piętrowe autobusy, Paryż Wieżę Eiffela, Piza Krzywą Wieżę… Na pewno masz na swojej liście takie miejsce na świecie, w którym czułeś się wyjątkowo – przenieś to uczucie do swojego domu!

amelia_r13

Dom inspirowany podróżami

Dzięki urządzeniu domu w podróżniczym stylu świat będzie na wyciągnięcie ręki. Wakacyjny klimat najłatwiej jest wprowadzić za pomocą odpowiednich dodatków, takich jak np. dekoracje ścienne, obrazy, figurki czy dekoracyjne elementy zastawy stołowej. Równie dobrze sprawdzają się fototapety lub plakaty: dzięki nim w każdej chwili możesz przenieść się myślami do wyjątkowych chwil spędzonych na wyjeździe!

ametyst_r15

Jeśli jednak nie jesteś zdecydowany, w jakim stylu chciałbyś urządzić wnętrze swojego domu (lub lista miejsc do odwiedzenia wciąż nie została zamknięta!), możesz pokusić się o mały miszmasz krajów i kultur. Może mapy świata w stylu vintage, dekoracje przypominające dawne kufry podróżne lub grafiki przedstawiające największe miasta świata z odległych czasów? Świetnie sprawdzą się również lampy w kształcie globusów, kompas lub luneta na biurku lub półce. Zainspiruj się kultową powieścią Juliusza Verne’a i poczuj się jak bohaterowie „W 80 dni dookoła świata” – a z kolejnych podróży przywoź dodatki, które umieścisz w swoim wnętrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »