Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Minimalistyczne wnętrza w bieli, szarości i beżach

Biel, szarość i beż to kolorystyczna triada, na której oprzeć można niespotykaną ilość aranżacji wnętrz. Kolory te są na tyle uniwersalne i nieagresywne, iż można dzięki nim kreować niemal dowolne pomieszczenie. Sprawdzają się doskonale zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach, gdzie barwy te zespajają się ze sobą bądź dominują jeden nad drugim. Ponadto, zastosowanie ich nawet pojedynczo przynosi niesamowite efekty w kontekście aranżacyjnym.

Wnętrze projektu domu Aurum

 

Czystość bieli

Biel w minimalistycznych wnętrzach sprawdza się doskonale. Niewielkie pomieszczenia optycznie powiększa, te o znacznych rozmiarach – porządkuje. W dużej ilości biel jest w stanie zamaskować niedoróbki budowlane oraz rozświetlić ponure i wyposażone w małą ilość okien mieszkania. Ponadto, biel to relatywnie tani kolor, jeśli chodzi o paletę barw wykorzystywanych chociażby w produkcji okien. Za zaoszczędzone pieniądze możemy zakupić mebel bądź detal w innym kolorze, przełamujący ją. Biel to dominanta we wnętrzach minimalistycznych i urządzanych w ramach stylu nowoczesnego bądź industrialnego. Niemniej nie stoi nic na przeszkodzie, aby używać jej kreując wnętrza klasyczne. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre odcienie bieli w połączeniu z minimalizmem mogą dać efekt sterylności oraz odrealnienia pomieszczenia.

Wnętrze projektu domu Amarylis 2

 

Elegancka szarość

Kolor szary ze względu na swoją elegancję jest wyborem ponadczasowym i uniwersalnym. Doskonale komponuje się z innymi monochromatycznymi kolorami (bielą i czernią), natomiast z czerwienią, żółcią oraz niebieskim stanowi awangardowe połączenie. Ilość odcieni szarości wprawia w zdumienie, zaś możliwość naniesienia go na meble i różnorodne powierzchnie budzi podziw. Kolor szary wspaniale eksponuje inne barwy, faktury i powierzchnie. Dzięki temu za jego pomocą w znakomity sposób można podkreślać interesujący nas detal aranżacyjny. Szarość można zaimplementować do pomieszczenia nawet za pomocą wykorzystania betonu architektonicznego bądź surowej wylewki. Przez ten fakt, szarość polecana jest do wnętrz industrialnych, loftowych oraz nowoczesnych z naciskiem na minimalizm.

Wnętrze projektu domu Platan

 

Beż – kawa z mlekiem

Beż to kolor spokoju, określany przez wielu jako połączenie kawy z mlekiem. Coś jest w jego rozładowującym napięcia charakterze, gdyż pomieszczenia praktycznie tylko z beżem działają wręcz sennie i apatycznie. Aby wystrzegać się takiego efektu, należy umieszczać beż na różnych fakturach i materiałach. Dzięki temu będzie mógł realizować swoją podstawową funkcję, czyli sprawiać, że wnętrze stanie się przytulniejsze. W przeciwieństwie do surowej bieli i przygnębiającej szarości, nadaje się on idealnie do ocieplania wnętrz minimalistycznych. Można skomponować go wspaniale z naturalnym drewnem bądź uwypuklić za jego pomocą inny, bardziej krzykliwy kolor, np. pomarańczowy. Aby beż nie nudził i nie wyczerpywał zmysłu wzroku, warto zestawiać go np. z kamiennymi dekoracjami. Gama kolorów beżowych pochodzi bezpośrednio z natury, dlatego łączenie go z materiałami naturalnymi pozwoli nam uzyskać przyjazny dla oku i ducha efekt we wnętrzach.

Wnętrze projektu domu Brzoza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »