Wizualizacja wnętrz projektu domu Jemioła 4
Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Trendy wnętrzarskie 2022. Co będzie modne w tym roku?

Każdy kolejny rok przynosi nowe trendy w urządzaniu wnętrz. Zwykle jest to proces stopniowej ewolucji, dlatego w 2022 z mody nie wychodzi wiele rozwiązań stylistycznych cieszących się popularnością w 2021 roku. Poznaj najważniejsze trendy wnętrzarskie w tym roku.

Natura – niewyczerpane źródło inspiracji

Jednym z najważniejszych trendów wnętrzarskich kontynuowanych w 2022 roku jest maksymalne zbliżenie człowieka z naturą. Swoje przywiązanie do przyrody możesz zaakcentować na wiele różnych sposobów, które wpisują się w aktualną modę.

Jednym z wiodących kolorów 2022 roku jest zieleń. Należy podkreślić, że chodzi o całe spektrum zieleni – od delikatnej oliwki czy mięty, po głęboki szmaragd. Zgodnie z naturalnymi trendami, warto też rozważyć zastosowanie kolorów ziemistych – beżów, brązów czy szarości. Pamiętaj o tym zarówno podczas malowania ścian, jak i przy wyborze mebli oraz dodatków.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Mahoń 3

Wizualizacja wnętrz projektu domu Mahoń 3

 

Wśród trendów wnętrzarskich inspirowanych naturą należy też wspomnieć o niesłabnącej modzie na rośliny doniczkowe (np. praktyczne i uniwersalne sukulenty) i meble wyprodukowane z naturalnych materiałów. Troska o ochronę środowiska naturalnego skłania wielu designerów do jeszcze większego nacisku na wykorzystanie mebli i dodatków z surowców wtórnych. Ważnym trendem wnętrzarskim jest sięganie po meble i wyposażenie z drugiej ręki w myśl idei „zero waste”.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Bez

Wizualizacja wnętrz projektu domu Bez

 

Styl japandi wciąż na topie w 2022 roku

Kolejnym z utrzymujących się w 2022 roku trendów wnętrzarskich jest styl japandi. To swoista międzykulturowa mieszanka – przede wszystkim myśli japońskiej i skandynawskiej. Minimalizm, prostota, oszczędność, jakość – tak najkrócej można scharakteryzować aranżację w duchu japandi.

Chcąc być trendy w 2022 roku, postaw na:

 • wyposażenie z naturalnych materiałów,
 • istotną i zauważalną rolę roślin doniczkowych,
 • zminimalizowanie zbędnych dodatków i ozdób,
 • jakość, a nie ilość.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Weranda 2

Wizualizacja wnętrz projektu domu Weranda 2

 

Lata 80. – kochamy do nich wracać

Specjaliści w dziedzinie designu wnętrz są zgodni, że w 2022 roku dużym zainteresowaniem nadal będą cieszyły się trendy znane z lat 80. Osobom, którym nie do końca odpowiada minimalizm w aranżacji domu czy mieszkania, rekomendujemy styl inspirowany działalnością kultowej Memphis Group. Podstawą tego wnętrzarskiego trendu jest odwaga w doborze kolorów i wzorów – pstrokate, krzykliwe, niebanalne połączenia są mile widziane. Boisz się, że ocierasz się w aranżacji wnętrz o kicz? Przypomnij sobie, dlaczego lata 80. wywołują tak dużą nostalgię. Właśnie ich kolorowy, głośny styl – zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz – ma się świetnie. A jeśli szukasz modnego koloru (innego niż minimalistyczne zielenie czy brązy), postaw na odważny fiolet.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Oliwkowy

Wizualizacja wnętrz projektu domu Oliwkowy

 

Inne istotne trendy

Designerzy wskazują w 2022 roku na jeszcze inne, istotne trendy, które zdominują wnętrza w najbliższych miesiącach, a mianowicie:

 • wykorzystanie naturalnych kamieni (np. płytek ściennych) i marmurów (np. mebli marmurowych),
 • meble vintage – jeszcze częstsze sięganie po meble z epoki PRL i odnawianie ich,
 • nisko osadzone fotele i kanapy,
 • miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny i tapicerki.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Madera

Wizualizacja wnętrz projektu domu Madera

1 komentarz

 • Teresa

  Do lat 80′ fajnie się wraca myślami, design też miał ,,to coś”, co się docenia po latach skandynawskiego minimalizmu (za japandi też już podziękuję). Jeszcze jak ktoś umie odnowić fajnie i np. fotel Modzelewskiego zrobi w ciekawym kolorze to już w ogóle. Lata 80′ były przecież kolorowe i szalone 🙂

  Co do przyjemnych w dotyku tkanin, no to chyba bez zmian 😉 Przez lata byłam zakochana w welurze, potem trafiłam na boucle na meblach od Puszmana. Nie znałam tej tkaniny, a jest po prostu niesamowita w dotyku, od razu zamówiłam meble modułowe z tej firmy. A nie sądziłam, że cos wygra z welurem! Czekam aż boucle się rozgości na dobre na polskim rynku, skombinowałabym sobie jeszcze jakieś akcenty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »