Katalog projekty domów parterowych
Katalog Domy w Stylu

Najnowszy katalog online – Projekty domów parterowych

Z wielką przyjemnością prezentujemy kolejny katalog online – Projekty domów parterowych. W katalogu prezentujemy najpopularniejsze projekty domów oraz nowości projektowe zróżnicowane zarówno pod katem powierzchni użytkowej, jak również stylu wykończenia. Każdy z zaprezentowanych projektów wzbogacony został o wizualizacje wnętrz lub zdjęcia z realizacji.

Katalog projekty domów parterowych

 

Część projektów została również wzbogacona o prezentację w formacie video. Wśród zaprezentowanych video zobaczyć można filmy prezentujące wnętrza, obroty budynków oraz filmy z realizacji.

Katalog projekty domów parterowych

 

Zobacz koniecznie nasz najnowszy katalog i wybierz projekt dla siebie – PROJEKTY DOMÓW PARTEROWYCH

 

 

Z czego wynika tak duża popularność projektów domów parterowych?

Projekty domów parterowych nieustannie cieszą się dużą popularnością. Inwestorzy bardzo chętnie wybierają domy pozbawione barier w postaci schodów. Domy, w których życie toczy się na jednej kondygnacji. Dom parterowy z całą pewnością podnosi komfort użytkowania oraz ułatwia komunikację. Dom parterowy to brak schodów, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Projekt domu parterowego będzie również idealnym wyborem dla osób strasznych, dla których codzienne pokonywanie schodów jest problemem.

Projekt domu Ariel

Projekt domu Ariel

 

Oczywiście wpływ na popularność domów parterowych ma również czynnik ekonomiczny. Inwestorzy chcąc skrócić czas budowy wybierają niewielkie domy parterowe o prostej bryle. Dom parterowy nie zawsze wymaga wylewania stropów, prościej jest go również ocieplić w porównaniu ze skosami połaciowymi. Krótszy czas budowy to szybsze „pójście na swoje”, co wiąże się oczywiście z oszczędnościami wynikającymi na przykład z wynajmowanym mieszkaniem.

Projekt domu Awokado 2

Projekt domu Awokado 2

 

Bardzo często zdarza się, że warunki zabudowy określają kąt nachylenia dachu na 30°. Taki parametr spełniają właśnie domy parterowe. Projekty domów parterowych, które posiadają dach o kącie nachylenia 30 stopni mają dużą przestrzeń na poddaszu. Przestrzeń tą można zagospodarować na pomieszczenia mieszkalne uzyskując dodatkową powierzchnię użytkową niewielkim kosztem. Dzięki temu, że domy parterowe pełen program funkcjonalny mają zapewniony na jednej kondygnacji, poddasze możemy wykańczać w terminie późniejszym, w miarę naszych możliwości.

Projekt domu Ares

Projekt domu Ares

 

Kiedy w domach parterowych decydujemy się na adaptację poddasza na użytkowe, możemy je kształtować według własnego uznania i preferencji. Jeśli układ funkcjonalny parteru zaspokaja wszystkie nasze potrzeby, na poddaszu mogą pojawić się pomieszczenia dodatkowe typy siłownia, biblioteka. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli powierzchnia poddasza będzie wykańczana później, kiedy już z całą pewnością możemy stwierdzić, czy parter spełnia wszystkie nasze potrzeby.

Projekt domu Jemioła 4

Projekt domu Jemioła 4

 

Zróżnicowana oferta projektów domów parterowych

W naszej ofercie odnaleźć można projekty domów parterowych uwzględniające potrzeby różnych inwestorów. Ilu inwestorów, tyle wizji idealnego domu. Nasze projekty domów parterowych są odpowiedzią na najróżniejsze i najbardziej wyszukane potrzeby. Wśród propozycji projektowych znaleźć można domy o prostej bryle, jak również domy np. w kształcie litery L lub T.

Projekt domu Temida

Projekt domu Temida

 

Projekty posiadają dach dwuspadowy, płaski oraz efektowny dach wielospadowy. Rodzaj dachu jest oczywiście uwarunkowany bryłą domu oraz jego stylem. Aktualnie, inwestorzy najczęściej wybierają porterówki oparte na prostej bryle z dachem dwuspadowym.

Projekt domu Paproć

Projekt domu Paproć

 

Najmniejsza kolekcja projektów domów parterowych to projekty Imbir. Ich powierzchnia użytkowa wynosi zaledwie 50 m². Pomimo niedużych rozmiarów w swoim wnętrzu kryją wszystko, czego może potrzebować współczesna rodzina.

Projekt domu Imbir 5

Projekt domu Imbir 5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »