Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3
Realizacje,  Story

Elegancka bryła i nowoczesne wnętrza – Realizacja projektu Ambrozja 3

Projekt domu Ambrozja 3 to jeden z najpopularniejszych projektów z kolekcji domów parterowych o powierzchni użytkowej powyżej 100 m2. Projekt charakteryzuje się rozłożystą bryłą z dwustanowiskowym garażem. Całość została przykryta wielospadowym dachem, który podkreśla reprezentacyjny charakter domu. Projekt posiada rozbudowany układ funkcjonalny zaprojektowany na powierzchni użytkowej wynoszącej 158,48 m2.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Fenomen domów parterowych

Projekty domów parterowych od lat cieszą się dużą popularnością. Wynika to nie tylko z „mody” na domy parterowe ale również z czynników ekonomicznych i architektonicznych. Projekty domów parterowych, zwłaszcza tych z większą powierzchnią użytkową posiadają bardziej reprezentacyjny charakter w porównaniu do domów z użytkowym poddaszem. Rozłożysta bryła z wielospadowym dachem sprawia, iż dom przypomina elegancką rezydencję, podnosząc jego prestiż. Dom parterowy zapewnia również większy komfort jego użytkowania. Cały układ funkcjonalny znajduje się bowiem na jednym poziomie. Ułatwia to komunikację oraz zagospodarowanie przestrzeni. Brak schodów oraz skosów, które występują w domach z użytkowym poddaszem, to zdecydowana zaleta domów parterowych, która umożliwia większy komfort użytkowania dla rodzin z dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych. W przypadku domów parterowych należy mieć na uwadze, iż zajmują one większą powierzchnię zabudowy na działce. Ograniczenia w budowie domu parterowego mogą również wynikać z warunków zabudowy, które mogą narzucać budowę domu dwukondygnacyjnego z kątem nachylenia dachu charakterystycznym dla domów z poddaszem (40º – 45º).

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Projekt domu Ambrozja 3

Jest to nowoczesny projekt domu parterowego, który wyróżnia się rozłożystą bryłą z dużą ilością przeszkleń oraz dwoma tarasami. W bryle budynku zaprojektowano dwustanowiskowy garaż wysunięty od frontu budynku, tworząc praktyczny podcień stanowiący zadaszenie strefy wejściowej. Układ wnętrza zawiera wyraźny podział na strefę dzienną oraz nocną. W części dziennej znajduje się przestronny salon połączony z rodzinną jadalnią oraz centralnie wkomponowanym kominkiem. Panoramiczne przeszklenia zapewniają dużą ilość naturalnego światła oraz stanowią walor dekoracyjny. W projekcie zaprojektowano dwa tarasy. W części ogrodowej znajduje się rozbudowany taras stanowiący część wypoczynkową, zaś od frontu zaprojektowano zadaszony taras z wyjściem od strony jadalni. Jest to idealne miejsce na stworzenie letniej jadalni na świeżym powietrzu. Zaprojektowana przy salonie kuchnia, posiada miejsce na praktyczną zabudowę, długi blat roboczy oraz wydzieloną spiżarnię.

Rzut parteru w projekcie Ambrozja 3

Projekt domu Ambrozja 3

Strefa nocna w projekcie została zaprojektowana w drugiej części domu, dzięki czemu zapewnia domownikom dużą ilość prywatności. Znajdują się w niej cztery wygodne sypialnie, rodzinna łazienka oraz dodatkowa toaleta. Główna sypialnia gospodarzy posiada prywatną garderobę, łazienkę oraz wyjście na taras od strony ogrodu. Strefę gospodarczą w projekcie tworzy garaż z kotłownią z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz.

Zdjęcia z realizacji projektu Ambrozja 3

Z przyjemnością prezentujemy niezwykle udaną realizację projektu Ambrozja 3 w odbiciu lustrzanym. Klasyczna bryła budynku została wykończona w jasnych odcieniach bez zbędnych detali dekoracyjnych. Na elewacji pojawił się tynk w białym i szarym odcieniu, który został skomponowany z grafitową stolarką oraz dachówka w tym samym kolorze. Na tarasie pojawiły się płytki również w szarych odcieniach oraz zestaw mebli wypoczynkowych.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

We wnętrzach również dominuje biel i szarości, które idealnie współgrają z nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi. Każdy element wystroju został dopasowany do siebie, tworząc spójną, elegancka całość. Duża ilość kwiatów doniczkowych ocieplają wnętrze, tworząc przytulna atmosferę.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Właściciele wprowadzili zmiany funkcjonalne polegające na częściowym otwarciu kuchni na salon. Część ściany przy kominku została zastąpiona barkiem śniadaniowym z  miejscem do siedzenia. Została również zlikwidowana spiżarnia, co pozwoliło na powiększenie kuchni. Kuchnia wyróżnia się dużą ilością blatu roboczego oraz wysoką praktyczną zabudową z dużą ilością miejsca do przechowywania.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

W projekcie znajdują się dwie nowoczesne łazienki. Rodzinna łazienka dostępna z korytarza została wyposażona zarówno w wannę oraz w prysznic. We wnętrzu dominują wielkoformatowe, szare płytki, które zostały skomponowane z drewnianym wykończeniem przy umywalce oraz kabinie prysznicowej typu walk-in.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Łazienka przy głównej sypialni została wyposażona w narożną wannę wykończoną srebrnymi płytkami z efektem odbicia lustrzanego oraz dwie umywalki. Kolorem dominującym jest dla odmiany biel, którą przełamują zielone akcenty dekoracyjne.

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Zdjęcie z realizacji projektu Ambrozja 3

Szczegóły projekty na stronie: Projekt domu Ambrozja 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »