Katalog Domy w Stylu

Najnowszy katalog online – Projekty domów z użytkowym poddaszem

Już jest!! Nasz najnowszy katalog online Projekty domów z użytkowym poddaszem.  Projekty domów z użytkowym poddaszem to jedna z najchętniej przeglądanych kategorii przez inwestorów. Duża powierzchnia użytkowa przy stosunkowo niewielkich kosztach budowy sprawia, że to właśnie domy z użytkowym poddaszem są najczęściej budowane. Dla wszystkich, którym marzy się dom z poddaszem przygotowaliśmy nasz najnowszy katalog. W katalogu odnajdziesz projekty nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. Wśród nich projekty nowoczesne, tradycyjne, na wąską działkę, a przede wszystkim energooszczędne.

Zobacz katalog – PROJEKTY DOMÓW Z UŻYTKOWYM PODDASZEM

 

Dlaczego domy z użytkowym poddaszem są tak popularne?

Domy z użytkowym poddaszem od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród inwestorów. Najbardziej popularne są domy o tradycyjnej bryle i nowoczesnej stylistyce. Biorąc pod uwagę koszty budowy najczęściej wybiera się projekty z dwuspadowym dachem, które są również bardziej praktyczne podczas aranżacji wnętrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów nieustannie poszerzamy naszą ofertę projektów domów z użytkowym poddaszem przez co stała się ona najbardziej rozbudowaną kategorią w naszej ofercie. Zobacz projekty domów z użytkowym poddaszem na stronie domywstylu.pl.

Powodem, dla którego inwestorzy najczęściej decydują się na budowę domu z użytkowym poddaszem jest stosunek powierzchni użytkowej do powierzchni zabudowy. To szczególnie istotne w obliczu wysokich cen działek budowlanych. Na „zaoszczędzonej” przestrzeni działki możemy zaaranżować większy ogród, zbudować altanę, garaż lub schowek na narzędzia. Kolejny powód to wyraźny podział pomieszczeń na strefę dzienną umiejscowioną na parterze i strefę nocną na poddaszu. Takie rozwiązanie daje największe poczucie komfortu i prywatności. Część inwestorów już na starcie odrzuca domy parterowe ze względu na skosy, które pojawiają się na poddaszu. Obecnie skosy nie są żadnym problemem. Na rynku jest wiele systemów i sposobów aranżacji miejsca przy ściance kolankowej. Najczęściej wykorzystywane są jako schowki i garderoby, które w każdym domu z całą pewnością są niezbędne.

Podczas budowy domu z użytkowym poddaszem uczulamy inwestorów na jeden z najczęściej popełnianych błędów, jakim jest nadmierne podwyższenie ścianki kolankowej. Przekonywani przez wykonawców inwestorzy często ulegają pokusie dodania paru dodatkowych metrów powierzchni użytkowej do swoich domów. Zabieg ten, najczęściej nieprzemyślany i wykonywany pochopnie już na placu budowy, bardzo mocno psuje proporcje bryły budynku. Już podczas wyboru projektu domu warto zwrócić uwagę na proponowaną przez projektanta wysokość ścianki kolankowej oraz powierzchnię użytkową poszczególnych pomieszczeń poddasza.

Dobrze jest pamiętać również, że im więcej połaci ma dach tym więcej skośnych płaszczyzn pojawi się na poddaszu. Przy dachu dwuspadowym dwie ściany szczytowe są ich pozbawione, więc pokoje z takimi ścianami można łatwiej zaaranżować. Decydując się na budowę domu z poddaszem użytkowym nie warto rezygnować z zaplanowanych w projekcie okien połaciowych, które zagwarantują prawidłowe doświetlenie pomieszczeń na poddaszu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »