Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Trendy wnętrzarskie – sprawdź, co jest w modzie!

Obecne trendy wnętrzarskie skupiają się na kilku nurtach, które swoją uniwersalnością oraz niepowtarzalnym wydźwiękiem pasują do wielu przestrzeni, niezależnie od preferowanych dodatków czy kolorystyki we wnętrzu. Obecne trendy we wnętrzach są niejako powrotem do gorących trendów sprzed roku, a nawet dwóch lat. Jeśli chcesz je poznać, przeczytaj poniższy artykuł.

 

Natura jest dalej w modzie

Kolory natury i materiały zaczerpnięte z otaczającej nas, wyjątkowej przyrody to zdecydowany hit, który od wielu lat nie wychodzi z mody. Doskonale sprawdzi się tu zieleń w dodatkach, wiele zielonych roślin, a nawet zdecydowane i odważne zielone ściany. Jednakże w tej kwestii akurat trzeba uważać, żeby nie przytłoczyć danej przestrzeni.

Wnętrze projektu domu Mahoń 3

Poza zielenią, na ścianach sprawdzi się zdecydowana biel. Jeśli chodzi o meble, warto tu postawić na czyste drewno. Poza drewnem doskonale spiszą się meble i dodatki z metalu, na przykład metalowy regał na książki, bądź delikatne ozdoby, urozmaicające przestrzeń.

Wnętrze projektu domu Ambrozja 3

 

Przełamanie schematu i monotonii wyrazistym akcentem

Minimalizm to przepiękny trend wnętrzarski, jednakże w tym roku w modzie będzie bardziej przełamanie tego minimalistycznego schematu wyrazistym akcentem, który wpłynie na zupełnie inny odbiór danego wnętrza. Doskonale w tym celu sprawdzi się dominujący we wnętrzu mebel w żywym, odświeżającym kolorze. Może być to przykładowo żółta kanapa, przyciągająca wzrok lub krzesła przy stole w dominującym czerwonym i niebieskim kolorze. Również miękki, jednokolorowy, wyrazisty dywan będzie tu idealnym wyborem. Świadoma i przemyślana zabawa kolorami we wnętrzu to coś niezwykłego i warto się na to decydować.

Wnętrze projektu domu Paproć 2

 

Recykling — to jest to!

Nurt recyklingu we wnętrzach to ponadczasowy trend, który nigdy nie wychodzi z mody, zawsze jest na czasie i co najważniejsze, jest bardzo pożądany w dzisiejszych czasach. Nadawanie drugiego życia przedmiotom to klucz do sukcesu, jeśli zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, modnej przestrzeni. Jeśli chodzi o konkretne przykłady, nie należy w tej kwestii się ograniczać. Doskonale sprawdzi się we wnętrzu stolik, albo łóżko wykonane z drewnianych palet.

Wnętrze projektu domu Aksamit 4

Również dodatki i ozdoby powinny być wykonane z recyklingu, przykładowo — wazon ze szklanej butelki, odświeżonej i pomalowanej farbą. Możliwości jest wiele i jedyne co nas w tej kwestii ogranicza, to nasza kreatywność. Dlatego baw się formami, eksperymentuj, nie bój się śmiałych i nowatorskich rozwiązań. Pamiętaj, kreatywność jest w modzie!

Wnętrze projektu domu Malinowy

 

Wyeksponowana zieleń we wnętrzach

Żywe rośliny we wnętrzach to zupełny trend tego roku, który swój początek miał już wiele lat temu. Duża, rozłożysta zieleń idealnie ożywia wnętrze, nadaje mu wyrazu i sprawia, że w pomieszczeniu nastaje atmosfera spokoju, wyciszenia i życia. Ponadto rośliny pozytywnie wpływają na stan psychiczny u ludzi, co może być korzystne w wielu przypadkach dla domowników. Warto zatem postawić na zieleń, wyeksponować ją na regałach, przy kanapie i cieszyć się jej pięknem.

Wnętrze projektu domu Jemioła 3

Więcej wizualizacji wnętrz znajdziesz na stronie www.domywstylu.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »