Projekty & Wnętrza

Minimalistyczne wnętrza — nowoczesność i styl

Wnętrza w stylu minimalistycznym to niesamowity pomysł aranżacyjny, który łączy w sobie klasyczne, eleganckie kanony piękna z nowoczesnością. Co dodatkowo sprawia, że minimalistyczne wnętrza cechują się aż taką popularnością? Za co kochamy ten nurt w sztuce? Dowiedz się już teraz!

 

Minimalistyczna aranżacja — najważniejsze cechy

Wnętrze wykonane w stylu minimalistycznym bazuje na paru podstawowych zasadach. Zaliczymy do nich m.in. ubogie zdobienia tj. unikanie zbędnych dekoracji, nadmiernych wzorów i niepotrzebnych we wnętrzu ozdób, które zaburzają ład i porządek w przestrzeni. Liczy się przestronność, otwartość, harmonia i subtelność. Nie ma tu miejsca na nadprogramowe, niepraktyczne meble, które przydają się w pomieszczeniu „od święta” i na co dzień nie są użytkowane. W tym przypadku znacznie bardziej liczy się jakość, a nie ilość. Nowoczesne wnętrza są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe.

Wnętrze projektu domu Platan

 

Kolorystyka we wnętrzu

Projektując wnętrze w stylu minimalistycznym należy zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę. Dobierane barwy powinny być stonowane i spójne. Idealnym wyborem będą kolory jasne, polecane zwłaszcza w pomieszczeniach o małej powierzchni użytkowej. To właśnie dzięki nim cała aranżacja wygląda dużo przestrzenniej i przestronniej. Dzieje się tak, ponieważ jasne barwy odbijają dużo więcej światła. Warto zatem postawić na jasną kolorystykę, która doskonale rozświetli przestrzeń.

Wnętrze projektu domu Feniks

Fenomenalnie sprawdzą się tu takie barwy, jak klasyczna biel oraz wszelkie odcienie beżów i brązów. Jednakże klasyczna czerń w postaci dodatków też idealnie będzie pasowała do stylu minimalistycznego. Nierzadko fenomenalnym dopełnieniem całości będzie również jedna, żywa barwa w postaci akcentu np. zieleń, która zdefiniuje zaaranżowane pomieszczenie na nowo.

Wnętrze projektu domu Jemioła 5

 

Zieleń scalająca wystrój

Roślinność w minimalistycznej architekturze wnętrza to prawdziwy łącznik całego wystroju. To ona łączy i spaja całość aranżacji dopełniając wystrój. Ponadto kolor zielony fenomenalnie będzie prezentował się w zestawieniu z delikatnymi beżami i bielą. Przełamie on delikatną monotonię i sprawi, że w pomieszczeniu pojawi się życie. Warto postawić zatem na zieloną roślinność, która nada wnętrzu nowego wyrazu.

Wnętrze projektu domu Platan

 

Mniej znaczy więcej

Projektując wnętrze w stylu minimalistycznym należy wziąć pod uwagę jedną ważną zasadę, która brzmi „mniej znaczy więcej”. Im mniej wzorów, tym przestrzeń jest dużo bardziej uporządkowana, im mniej mebli, tym we wnętrzu panuje większy ład i porządek, im mniej zróżnicowania kolorystycznego, tym aranżowana przestrzeń jest subtelniejsza i delikatniejsza w odbiorze.

Wnętrze projektu domu Weranda dr-S

Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie we wnętrzu ściany szaf i schowków w stonowanych barwach, najlepiej z ukrytymi uchwytami. Im więcej „ukrytych” szaf, szafek i przegródek, a co za tym idzie, mniej szaf na widoku, tym więcej miejsca we wnętrzu i większy porządek w pomieszczeniu.

Wnętrze projektu domu Decyma

 

Detale nadające charakteru

To właśnie delikatne detale sprawiają, że proste, minimalistyczne wnętrze staje się niezwykle ciekawą i niekonwencjonalną aranżacją. Wnętrze można przystroić minimalistycznymi obrazami, poduszkami z subtelnymi zdobieniami i przeróżnymi nowoczesnymi figurkami.

Wnętrze projektu domu Ambrozja 3

 

Więcej wnętrz i inspiracji jak urządzić wnętrze domu znajdziesz na naszej stronie DOMY w Stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »