Projekty bliźniaków i domów dwurodzinnych

Domy – bliźniaki to opcja często wybierana przez spokrewnione lub zaprzyjaźnione rodziny, które mają podobne potrzeby mieszkaniowe. Obydwa segmenty domu są identyczne, niczym lustrzane odbicie. Tak samo powinno być wykończone na zewnątrz. Inwestorzy nie mogą sobie zbytnio pozwolić na realizowanie indywidualnych upodobań, należy wiernie trzymać się projektu. Takie domy mają wiele zalet: są tańsze w budowie, a nawet w eksploatacji (oszczędności na ogrzewaniu, bo nie ma jednej ściany zewnętrznej), bezpośrednia obecność sąsiada sprzyja bezpieczeństwu mienia.

Tego typu projekty realizują też developerzy z przeznaczeniem dla nieznających się rodzin. Takie sąsiedztwo bywa uciążliwe, jeżeli właściciele mają odmienny styl życia i bardzo lubią podkreślać swoją odrębność. Jednak kupno jednego segmentu bliźniaka jest atrakcyjne ze względu na koszta. Segment domu jest tańszy niż wolno stojący dom jednorodzinny o tej samej powierzchni.

Domy wolno stojące dwurodzinne tym się różnią od bliźniaków, że nie dzielą się wyraźnie na segmenty. Mają odrębne wejścia, wielkość mieszkań może się znacznie różnić. Są to idealne domy dla dwóch blisko spokrewnionych rodzin, które chcą mieszkać osobno, a jednocześnie blisko, by móc sobie pomagać czy się opiekować (dziadkowie wnukami, dorosłe dzieci starszymi rodzicami itp.).

Powiązane kategorie