Extra dodatki do projektów domów
Bezpłatne dodatki
energetyczna
Charakterystyka energetyczna budynku z analizą porównawczą możliwości zastosowania alternatywnych systemów zaopatrzenia w energię stanowi integralna część projektu budowlanego. Jest ona wymagana podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę.
Projektowana charakterystyka energetyczna to zbiór danych i wskaźników zapotrzebowania budynku na energię na cele centralnego ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, wyrażone wskaźnikami zużycia energii pierwotnej EP i energii końcowej EK podane w kWh/m2rok.
na paliwo stałe
Do projektów, w których zastosowano ogrzewanie gazowe, a rozmiary kotłowni umożliwiają zastosowanie kotła na paliwo stałe dołączamy pakiet rozwiązań uwzględniający zmianę sposobu ogrzewania budynku. Pakiet zawiera podstawowe założenia i wskazania, jakie należy zastosować w przypadku adaptacji kotłowni do zasilania paliwem stałym. Dostosowanie może być wykonane w trakcie adaptacji projektu gotowego do warunków miejscowych.
Uwaga: Zmiana kotłów z paliwa gazowego na stałe wiąże się w niektórych przypadkach z koniecznością zmiany komina. Należy na to zwrócić uwagę przy adaptacji projektu.
na zmiany
Do każdego zakupionego projektu dołączamy bezpłatną zgodę autora na zmiany. Jeśli na liście możliwych zmian nie ma interesującej Cię pozycji, zawsze możesz się do nas zwrócić z prośbą o wydanie dodatkowej zgody na zmiany. Możesz to zrobić w momencie zakupu lub w na dowolnym etapie realizacji projektu. Zgoda jest wystawiana i wysyłana bezpłatnie.
Standardowa zgoda na zmiany obejmuje:
- dostosowanie fundamentów do warunków geotechnicznych w miejscu posadowienia budynku,
- realizacja budynku w lustrzanym odbiciu,
- zmiana technologii wykonania domu: materiałów ściennych, izolacyjnych, wykończeniowych przy spełnieniu wymaganych normą własności ścian,
- zmiany wymiarów rzutu poziomego budynku w granicach 5%,
- zmiana rodzajów stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego oraz wymaganej wytrzymałości,
- zmiana pokrycia dachowego na ciężkie po dostosowaniu konstrukcji budynku do zwiększonego ciężaru pokrycia dachowego, zmiana kąta nachylenia dachu w granicach 5%,
- podpiwniczenie budynku lub rezygnacja z podpiwniczenia,
- zmiana lokalizacji ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych (przy zachowaniu nośności elementów konstrukcyjnych budynku),
- zmiana wykonania wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zgodnie z uzyskanymi warunkami zapewnienia dostaw mediów do budynku mieszkalnego,
- zmiana ilości, wielkości i usytuowania otworów okiennych i drzwiowych.
Powyższe zamiany muszą być dokonane z zachowaniem obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wszelkie pozostałe zmiany w projektach wymagają odrębnej zgody autorów.
Informacja dotycząca Bezpieczeństwie i Ochrony Zdrowia, jest niezbędna do sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, który jest najważniejszym dokumentem, chroniącym zdrowie na budowie. Powinien być sporządzony przed rozpoczęciem budowy i uwzględniać specyfikę obiektu budowlanego oraz warunki prowadzenia robót. Obowiązek sporządzenia planu BIOZ należy do kierownika budowy.
1:500
Pozwala umieścić budynek na mapie do celów projektowych. Jest on przydatny na etapie wykonywania projektu zagospodarowania działki.
kolorów
Poradnik kolorów FOVEO TECH to jedna z niewielu publikacji w Polsce prezentująca kolory elewacji. To przewodnik po świecie barw, pełen atrakcyjnych inspiracji, zdjęć i fachowych porad. Dzięki zawartym w katalogu rozwiązaniom, z łatwością dobierzesz najbardziej odpowiadające zestawienie kolorystyczne do elewacji Twojego domu.
ogrzewania
Konfigurator systemu grzewczego to łatwe w obsłudze narzędzie, za pomocą którego można samodzielnie dobrać urządzenia grzewcze firmy Viessmann. Dobór systemu grzewczego to trudna decyzja dla każdego inwestora, zarówno pod względem technicznym oraz ekonomicznym. Konfigurator pozwala na dobór systemu dopasowany zgodnie z wybranymi kryteriami, dzięki czemu wynik doboru, wskazuje konkretne propozycje rozwiązań, z ich cenami i podstawowymi danymi technicznymi. Uwzględnia również dodatkowe instalacje i systemy, z którymi dobrane przez Konfigurator urządzenia mogą współpracować.
Za pomocą konfiguratora można również negocjować cenę zakupu wybranego urządzenia, przez wysłanie zapytania ofertowego. Przygotowanie oferty nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.
Otwórz Konfigurator
prefabrykowana
Prefabrykowana więźba dachowa jest alternatywą dla więźby tradycyjnej. Wybierając wiązary prefabrykowane oszczędzasz czas i pieniądze, ponadto nie musisz wykonywać wewnętrznej ściany nośnej poddasza oraz zyskujesz duże poddasze bez słupów. Prefabrykowana więźba z użyciem płytek kolczastych posiada doskonałą jakość, jest łatwa w montażu i skraca proces budowy. Do projektu dołączamy alternatywny projekt więźby dachowej opracowanej przez firmę MITEK Industries Polska Sp. z o.o; wiodącego producenta prefabrykowanych więźb dachowych. Do projektu dołączona jest również kalkulacja cenowa.
ogrodzeń
Konfigurator ogrodzeń to praktyczne narzędzie, umożliwiające dobór ogrodzenia do Twojego domu. Można wybrać nie tylko rodzaj przęsła i kolor, ale również dobrać odpowiedni wymiar poszczególnych elementów ogrodzenia, pasujący do konkretnego domu. Konfigurator na podstawie wybranych parametrów ogrodzenia wycenia również jego koszt.
Konfigurator został stworzony przez firmę Marciniak Ogrodzenia, producenta i dystrybutora najwyższej klasy ogrodzeń. W swojej ofercie posiadają nowoczesne ogrodzenia Palisadowe, Horyzontalne, Żaluzjowe, Aluminiowe oraz Stalowe.
Otwórz Konfigurator
Pomieszczenia na poddaszu to idealne miejsce na stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni z unikalnym designem, zapewniające kontakt z otoczeniem i funkcjonalność. Okna dachowe VELUX pozwalają odmienić pokoje na poddaszu, stwarzając wyjątkowy komfort użytkowania, doskonałe doświetlenie oraz bliskość otoczenia. W załączonym poradniku znajdziesz nie tylko dostępne rodzaje okien i ich rozmiary, ale przede wszystkim praktyczne porady dotyczące wyboru okien do pomieszczeń na poddaszu. Dodatkowo w poradniku znajdują się informacje o innowacyjnym systemie kontroli klimatu Velux Active.
Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu. W załączonym poradniku znajdziesz nie tylko dostępne rodzaje bram garażowych, ale przede wszystkim praktyczne porady dotyczące ich wyboru. Dodatkowo w poradniku znajdują się informacje o drzwiach zewnętrznych, drzwiach stalowych oraz wewnętrznych.
Dodatki w dobrej cenie
budowlany
Kosztorys budowlany na płycie CD do projektów z oferty MTM STYL to niezwykle pomocne narzędzie przy wycenach prac budowlanych oraz negocjacyjnych z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi.
Kosztorys budowlany zawiera:
- tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
- przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
- zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
- zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
- zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.
Kosztorys budowlany zawiera pozycje cenowe netto oraz uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje oraz podatek VAT (8%) zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.
informacyjna
Tablica informacyjna jest wysyłany w oddzielnej przesyłce w ciągu 30 dni od daty zamówienia projektu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy realizowany obiekt, który otrzymał pozwolenie na budowę powinien być opatrzony tablicą informacyjną wykonaną według ustalonego wzoru. Na tablicach umieszcza się najważniejsze dane związane z budową, między innymi: numer pozwolenia na budowę, dane inwestora, wykonawcy, kierownika budowy oraz telefony alarmowe.
Zaopatrzenie się w tablicę informacyjną, to jedno z początkowych działań czekających inwestora. Mamy nadzieję, że od początku budowa domu według projektu autorstwa naszej pracowni będzie się wiązała nie tylko z wyrzeczeniami, ale również z radością wynikającą z realizacji marzeń.
budowy
Dziennik budowy jest przeznaczony do rejestracji, w formie wpisów, przebiegu robót budowlanych oraz wszystkich zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku ich wykonywania. Po zakończeniu robót budowlanych, dziennik budowy należy załączyć do zawiadomienia o zakończaniu robót i wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Załącza się jedynie oryginał dziennika, a więc należy z dziennika wyrwać strony oznaczone jako kopia. Skompletowaną kopię dziennika budowy należy załączyć do dokumentacji powykonawczej.
szamba
Oferujemy Państwu schemat podziemnego, szczelnego zbiornika jednokomorowego o pojemności do 10 m3.
Nie każdy nowy dom można podłączyć do kanalizacji. Co wtedy zrobić ze ściekami? Najczęściej odprowadza się je do zbiornika szczelnego zwanego powszechnie szambem. Budowa szamba nie wymaga zezwolenia na budowę, ale 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót trzeba ten zamiar zgłosić w wydziale architektury lokalnego starostwa powiatowego lub urzędu gminy i wraz z wnioskiem zgłoszenia przedstawić projekt zbiornika i jego planowane usytuowanie na działce. Wszystkie te formalności warto załatwić podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę domu. Schemat zbiornika szczelnego powinien zostać zaadaptowany przez architekta.
ogrodów
Ogród stanowi wizytówkę domu, podkreśla jego charakter oraz oryginalność. Ogrody przy domach powstają latami – kupujemy rośliny, przesadzamy, dosadzamy, by w końcu uzyskać zamierzony efekt. W ogrodzie uzewnętrzniamy swoje upodobania i styl. Gdy w jego projektowanie „włożymy serce”, możemy liczyć na wdzięczność o każdej porze roku.
Moduły ogrodowe to praktyczne, gotowe rozwiązanie, które można wykorzystać w każdym ogrodzie. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie komponowały się z każdym typem domu. Są idealną propozycją dla osób, które nie myślą o planowaniu całościowej koncepcji ogrodu, ale chcą wzbogacić ogród w ciekawe miejsce przy niewielkim nakładzie pracy oraz niewielkim zaangażowaniu środków.
W opracowaniu prezentujemy 4 różne moduły ogrodowe, przedstawiające różne sposoby zaaranżowania ogrodu:

Czas relaksu w cieniu – rabata wypoczynkowa
Rabata wypoczynkowa w cieniu została zaprojektowana dla osób, które pragną odpocząć na ławce w otoczeniu zieleni. Cień i ochronę przed słońcem zapewni brzoza brodawkowata. Kompozycja opiera się na zestawieniu różnej wysokości drzew, krzewów i bylin. Dobór odpowiednich gatunków roślin sprawia, że całość założenia nie jest surowa w odbiorze, ale daje wrażenie spokoju i świeżości.

Czas relaksu w słońcu – rabata wypoczynkowa
Rabata wypoczynkowa w słońcu to miejsce przeznaczone dla osób, które cenią sobie miękkie, owalne układy w ciekawych zestawieniach. Dobrze komponuje się zarówno przy nowoczesnych budynkach, jak i domach wykonanych w stylu tradycyjnym. Pełni funkcje dekoracyjne i kącika wypoczynkowego z ławką. Rabatę można zaadaptować do każdego z regionów Polski. Jest łatwa w utrzymaniu.

Zielona wstęga – rabata wzdłuż ogrodzenia
Rabata wzdłuż ogrodzenia została zaplanowana z myślą o tych, którzy w ciekawy sposób chcą obsadzić roślinami obrzeża swojej działki. Zamiast powielania niekoniecznie najlepszych wzorców i obsadzania granic działki szpalerem żywotnika, proponujemy bardziej oryginalne rozwiązanie. Zaprojektowana rabata pasuje zarówno do ogrodu o charakterze formalnym, jak i naturalistycznym.

Zdrowy ogród – rabata warzywno-ziołowa
Rabatę ziołowo-warzywną zaprojektowano dla osób, dla których ekologia i zdrowy tryb życia są istotne. Właśnie dla nich proponujemy ciekawe rozwiązanie tradycyjnego „zagonka” z warzywami. W małym ogrodzie estetyka jest obowiązkowym elementem, a miejsca na rośliny jadalne często wyglądają nienajlepiej. Rabata ziołowo-warzywna została zaplanowana na bazie prostokąta, by każdy mógł dostosować ją do swojej działki. Zaproponowano tu rozwiązania zmniejszające zachwaszczanie, by ułatwić użytkowanie rabaty.
altanki
Altanka może być nie tylko piękną ozdobą ogrodu, ale również miejscem do wypoczynku bądź do spędzania czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Budowa altanki nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli powierzchnia jej zabudowy nie jest większa niż 25 m2 w ogrodach w granicach miast i 35 m2 w ogrodach poza granicami miast
Podana cena obowiązuje przy zakupie projektu altanki razem z projektem domu. W ofercie posiadamy projekty altanek o stylistyce tradycyjnej, bądź nowoczesnej.
Sprawdź projekty altanek ≫
garażu
Garaż wolno stojący zapewnia brak hałasu silnika i wdzierającego się do domu zapachu spalin oraz umożliwia racjonalne gospodarowanie kosztami w trakcie budowy. W ofercie posiadamy garaże jedno lub dwustanowiskowe, z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, wiatą oraz częścią mieszkalną na poddaszu.
Sprawdź projekty garaży ≫
egz. projektu
Kupując projekt z kolekcji DOMYwStylu otrzymujesz:
- 3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego, które są wymagane w urzędzie celem zgłoszenia budowy, bądź uzyskania pozwolenia na budowę,
- 3 egzemplarze projektu technicznego.
wersja projektu
Wersja elektroniczna jest przydatna na etapie adaptacji projektu. Pliki DWG zawierają część architektoniczną projektu (rzuty, przekroje, elewacje, wykaz stolarki okiennej i drzwiowej). Nie obejmuje ona części konstrukcyjnej i instalacji.
Wersję elektroniczną projektu można zamówić tylko po uprzednim zakupie pełnej dokumentacji projektu w wersji papierowej. Nie podlega oni zwrotowi ani wymianie na inne.
rekuperacji
System wentylacji mechanicznej pozwala na pełną kontrolę nad wymianą powietrza w domu. Ma to duże znaczenie nie tylko ze względu na jakość powietrza, ale także dla ograniczania strat ciepła. Energię odzyskuje się dzięki rekuperatorowi, który ogrzewa chłodne powietrze czerpane z zewnątrz ciepłym powietrzem usuwanym z pomieszczeń. Dzięki temu świeże powietrze doprowadzane do pomieszczeń nie jest aż tak chłodne, a tym samym potrzeba mniej energii na podtrzymanie temperatury. Świeże powietrze poprzez system kanałów wentylacyjnych dostarczane jest do pokoi. Pozostałe kanały wywiewne usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalety, łazienki i garderoby.
Do projektu oferujemy szczegółowy schemat wentylacji mechanicznej opracowany indywidualnie do danego projektu.
z GPWC
System wentylacji mechanicznej pozwala na pełną kontrolę nad wymianą powietrza w domu. Ma to duże znaczenie nie tylko ze względu na jakość powietrza, ale także dla ograniczania strat ciepła. Energię odzyskuje się dzięki rekuperatorowi, który ogrzewa chłodne powietrze czerpane z zewnątrz ciepłym powietrzem usuwanym z pomieszczeń. Dzięki temu świeże powietrze doprowadzane do pomieszczeń nie jest aż tak chłodne, a tym samym potrzeba mniej energii na podtrzymanie temperatury. Świeże powietrze poprzez system kanałów wentylacyjnych dostarczane jest do pokoi. Pozostałe kanały wywiewne usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalety, łazienki i garderoby.
Do projektu oferujemy szczegółowy schemat wentylacji mechanicznej z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GPWC) opracowanym przez firmę BARTOSZ.
GPWC jest instalacją wspierającą i dopełniającą instalację wentylacji mechanicznej. Jest to system rur ułożonych w gruncie, przez które powietrze pobierane jest do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu świeże powietrze jest podgrzewane zimą, a schładzane latem. System nie tylko pozwala zredukować zużycie energii, ale także zapewnia odpowiednią temperaturą i zdrowe powietrze w pomieszczeniach.