Projekt domu Azuryt 4
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 126.69 m²
- powierzchnia garażu 28.36 m²
- powierzchnia zabudowy 136.32 m²
- powierzchnia dachu 267.00 m²
- kubatura 829.00 m³
- wysokość 8.94 m
- EP 69.20 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | dachówka, kąt nachylenia 45° |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
ściany: | 2-warstwowe - bloczek z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + styropian |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
stolarka: | okna dachowe marki Velux, brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
+ zestawienie materiałów



wycena budowy domu

Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Azuryt 4
Azuryt 4 to projekt domu z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym, który jest idealny dla 4 – 5-osobowej rodziny. Prosta bryła budynku przykryta dwuspadowym dachem podkreślają tradycyjny charakter budynku. Wejście główne do domu zostało zadaszone, dzięki wydłużeniu okapu w części frontowej domu. Układ funkcjonalny został podzielony na trzy strefy: dzienną, nocną i gospodarczą. Na parterze znajduje się strefa dzienna, na którą składa się salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią. Dodatkowo na parterze zaprojektowano gabinet, który idealnie nadaje się na pokój gościnny z przylegającą obok łazienką. Na poddaszu ulokowano strefę nocną z trzema sypialniami i rodzinną łazienką. Nad garażem znajduje się wolna przestrzeń do zagospodarowania w zależności od potrzeb domowników. Strefa gospodarcza została zaprojektowana w wydzielonej części domu, z wejściem przez wiatrołap. Składa się ona z dwustanowiskowego garażu z przejściem do dużej kotłowni z oddzielnym wejściem od strony ogrodu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia łatwe składowanie opału oraz daje możliwość podzielenia przestrzeni na część grzewczą oraz gospodarczą do przechowywania narzędzi ogrodowych.
Okna dachowe marki Velux
Pomieszczenia na poddaszu mają wyjątkowy klimat i niewiele potrzeba, aby zyskały niepowtarzalny charakter. W projekcie Azuryt 4 zostały zastosowane okna dachowe marki Velux. W swojej ofercie posiadają duży wybór produktów, dzięki czemu z łatwością można wybrać modele najbardziej pasujące do wnętrza domu i osobistych potrzeb mieszkańców. Okna dachowe spełniają jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Energooszczędne, dwukomorowe okna GLL i GLU zapewniają doskonałe parametry izolacyjne i komfort użytkowania. Duża powierzchnia szyby zapewnia dobry dostęp światła i zyski ciepła z energii słonecznej w okresie grzewczym. Wszystkie okna dachowe marki Velux posiadają 4 najwyższą klasę szczelności.
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie Azuryt 4 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
Pani Agnieszko, strych jest dostępny przez drzwi z korytarza na poddaszu. W projekcie nie ma okien w tym pomieszczeniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uwzględnić je przy okazji adaptacji projektu.
Czy strych posiada okno (na rzucie nie jest zaznaczony a na elewacji już tak) oraz jak można dostać się na strych (w garażu są schody? czy jest wejście przez korytarz na poddaszu - tak jak na rzucie?)
Czy istnieje dom w wersji szkieletowej ?
Super domek:). Jesteśmy w trakcie jego budowy:)
Wejście na strych rzeczywiście jest w garażu. Panie Tomaszu proszę o przeanalizowanie projektów Azuryt 2 i Azuryt 3 gdzie przestrzeń nad garażem jest wykorzystana na część mieszkalną.
wydaje mi się, że z garażu.. na rysunku widoczny jakby zarys schodów strychowych
Jak się dostać na strych? Taka powierzchnia niewykorzystana?