Projekt domu Indygo 3
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 136.46 m²
- powierzchnia garażu 18.05 m²
- powierzchnia zabudowy 132.75 m²
- powierzchnia dachu 191.00 m²
- kubatura 749.00 m³
- wysokość 8.64 m
- EP 60.21 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 40° |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
stolarka: | brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
+ zestawienie materiałów



wycena budowy domu

Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Indygo 3
Indygo 3 to niewielki projekt domu z użytkowym poddaszem idealny dla 4 – 5-osobowej rodziny. Prosta bryła z dwuspadowym dachem czyni dom łatwym w realizacji i tanim w późniejszym użytkowaniu.Połączenie białego i grafitowego tynku idealnie współgra z drewniana okładziną w kolorze naturalnego drewna oraz antracytową blachą na rąbek, która pokryto dach. Trójkątna lukarna oraz szklane balustrady dodatkowo podkreślają nowoczesny charakter budynku. Część dzienną domu, która mieści się na parterze tworzą przestronny salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia z zaprojektowaną tuż obok spiżarnią. Autor projektu wygospodarował również miejsce na dodatkowy pokój, który można wykorzystać jako pokój dla gości lub gabinet do pracy. Na parterze znalazła się również duża kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddaszu ulokowano trzy sypialnie, rodzinną łazienkę i ogólnodostępną garderobę. Nad garażem zaprojektowano taras dostępny z sypialni i łazienki.
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie Indygo 3 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
Istnieje możliwość doprojektowania balkonu i może to wykonać architekt miejscowy w ramach adaptacji. Jeżeli chodzi o wymiary działki to należy pamiętać, iż balkon musi znajdować się w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od granicy działki. Jeżeli doprojektowany przez Państwa balkon zmieści się w tym wymiarze, nie będzie potrzeby zwiększania wymiarów działki.
Witam. Chciałbym zapytać czy jest możliwość dołożenia balkonu na piętrze po stronie dwóch dużych pokoi? Z czym by się wiązała taka modyfikacja? Czy np działka jest wtedy potrzebna większa lub coś innego? Pozdrawiam,
Panie Michale możliwość wprowadzenia zmian, oczywiście istnieje, ale będą one wymagały poniesienia dodatkowych kosztów związanych ze zmianą projektu. Polecam sprawdzenie projektów Azuryt 2 oraz Calineczka 2 i 3, które mają bardzo zbliżony układ pomieszczeń oraz zabudowaną przestrzeń nad garażem. Nie wymagałyby zatem wprowadzania zmian takich jak w projekcie Indygo 3, a co za tym idzie ponoszenia kosztów na zmianę projektu.
Witam, mam pytanie czy istnieje możliwość doprojektowania do domu indygo 3 dodatkowego pomieszczenia nad garażem z wejściem od łazienki? Oraz czy jest możliwość wstawienia w łazience oraz pokoju obok łazienki na górze okna dachowego? I mam pytanie czy jest możliwość zlikwidowania okna trojkątnego nad drzwiami wejsciowymi i wstawienie tam okna dachowego? Pozdrawiam
Pani Piechotko, nie będzie podobny do NEO, a bardziej do KAWKI 4 z tym, że cały dom będzie dłuższy.
Interesuje mnie garaż na dwa stanowiska a poniższy link prezentuje domy z jednym. Czy dodając garaż na dwa samochody ten projekt będzie podobny np do Neo czy Kawki 4?
Pani Piechotko, rozumiem, że chciałaby Pani "wysunąć" garaż w stronę wejścia do domu. Można to zrobić np. licując ścianę frontową garażu ze ścianą kuchni. Na skutek tego zabiegu powstałaby wnęka przy wejściu, a garaż albo by się wydłużył albo zmienił swoje umiejscowienie. Wizualnie raczej niezbyt wiele by się zmieniło.
Witam, czy mają Państwo jakiś podobny projekt z wyciągniętym garażem do przodu abym mogła zobaczyć jak to wygląda? Jak zmieni się układ pomieszczeń i dach? Szerokość naszej działki to 23 m2 więc dom z garażem musi się w nią wpasować.
Jest możliwość powiększenia garażu o jedno stanowisko i można go "wyciągnąć" do przodu. Można tego dokonać u nas lub na etapie adaptacji. Na zmianę wydamy bezpłatną zgodę.
Witam, czy jest możliwość dodania do projektu garażu na dwa samochody, ale bardziej z przodu budynku?
Witam, nie da się powiększyć łazienki bez wprowadzania dodatkowych zmian w projekcie. Łazienkę można usytuować w miejscu spiżarni i garderoby. Wejście do niej będzie niekomfortowe, bo bezpośrednio z pokoju dziennego lub, jeszcze bardziej niekorzystnie, z wiatrołapu. Jeśli zajdzie taka potrzeba powstałe pomieszczenie można powiększyć kosztem kuchni. Spiżarnię można przenieść pod schody.
czy da się jakoś powiekszyć na dole łazienke?
dom bardzo ładny tylko szkoda że łazienka na dole taka mała
Projekt bylby idealny gdyby nad garażem byl daszek- bo ten klocek strasznie szpeci. No i brakuje wiekszej łazienki na dole.
Witam, niestety nie posiadamy domu INDYGO w wersji o pow. użytkowej ok. 100m2. Domami, które posiadają garaże i pow. użytkową wynoszącą ok. 100m2 są: NEO, ZEO, JASKÓŁKA, MARTA, BIELIK, VIGO, KAWKA 2, LEN.
Witam, nie da się, bez zmiany szerokości budynku, umieścić garażu w miejscu dodatkowego pokoju i kotłowni. Szerokość traktu tych dwóch pomieszczeń to 2,75m. Minimalne wymiary stanowiska postojowego w garażu to 2,3mx5m. Wygodna odległość stanowiska od ścian to 0,5m, co daje w sumie szerokość 2,3+2x0,5=3,3m. Niestety nie planujemy stworzenia w najbliższym czasie nowych wersji projektu. Wydamy natomiast potrzebne zgody na zmiany w projekcie.
sliczny domek ale czy idzie go dostac w troszke mniejszej wersji? tzn do 100m2? jesli tak to bede bardzo szczesliwa:) prosze o odpowiedz czekam z niecierpliwoścą
Przejrzałam wszystkie Państwa projekty i wygląd oraz układ tego domu najbardziej mi odpowiada. Czy jest możłiwość bez zmiany układu poddasza zmienić parter? Zmiana polegałaby na wsunieciu garażu w miejsce dodatkowego pokoju i kotłowni a nową kotłownie dobudować za garażem? Czy przewidują Państwo wprowadzanie nowych wersji tego projektu w najbliższym czasie?
Piękny projekt, myślę, że warto byłoby stworzyć mniejszą wersję tego domu ( bez pokoju na parterze) ale za to z krytym garażem. W miejsce kotłowni zrobić garaż, a za garażem umiejscowić kotłownię na paliwo stałe.