przewiń do góry

Projekt domu Jemioła 5

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Projekt domu
Jemioła 5
4 650 zł 4 350 zł
Ekspresowa wysyłka w 24h
projekt - dostępny

Porozmawiaj o projekcie

577 007 540

577 007 540

wyślij pytanie
246
osób obejrzało
ten projekt w ciągu 7 dni

Dane projektu

Dane techniczne

 • powierzchnia użytkowa 122.22 m²
 • powierzchnia garażu 21.69 m²
 • powierzchnia zabudowy 194.85 m²
 • powierzchnia dachu 250.86 m²
 • kubatura 699.00 m³
 • wysokość 7.41 m
 • min. gabaryty działki 26.87 × 18.47 m
 • EP 41.06 kWh/(m²rok)

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa: jednorodzinny
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
stropy: żelbetowe, wylewane
dach: blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 40°
ogrzewanie: pompa ciepła, podłogowe
stolarka: brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann

Parter

Projekt domu Jemioła 5 - rzut parteru

Usytuowanie na działce:

Projekt domu Jemioła 5 - usytuowanie na działce
pobierz rzut 1:500
rysunki szczegółowe ikona

Rysunki szczegółowe

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe tego projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »
Pobierz bezpłatnie

Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Jemioła 5.
Zadzwoń: 577 007 206

Cena kosztorysu dla projektu Jemioła 5 wynosi 399 zł.

Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.

Kosztorys budowlany zawiera:
 • tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
 • przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
 • zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
 • zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
 • zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.

Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.

logo Lendi

Przyda Ci się kredyt na budowę domu lub zakup działki?

Sprawdź wysokość raty

Dodatki do projektu

Darmowe dodatki

dodatek Rzut w skali 1:500 Rzut w skali 1:500
Gratis!
pobierz
dodatek Charakterystyka energetyczna Charakterystyka energetyczna
Gratis!
dodatek Zgoda na zmiany Zgoda na zmiany
Gratis!
dodatek BIOZ BIOZ
Gratis!
dodatek Poradnik kolorów Poradnik kolorów
Gratis!
wypełnij formularz
dodatek Konfigurator ogrzewania Konfigurator ogrzewania
Gratis!
dodatek Poradnik Hormann Poradnik Hormann
Gratis!
wypełnij formularz

Ekstra dodatki

dodatek Kosztorys budowlany Kosztorys budowlany 399
dodatek Tablica informacyjna Tablica informacyjna 60zł 20
dodatek Dziennik budowy Dziennik budowy 10zł 1,23
dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu Dodatkowy egzemplarz projektu 1395
dodatek Elektroniczna wersja projektu Elektroniczna wersja projektu 698
dodatek Schemat szamba Schemat szamba 70zł 60
dodatek Projekt altanki Projekt altanki 420
dodatek Projekt garażu Projekt garażu 840
dodatek Schemat rekuperacji Schemat rekuperacji 500
zobacz więcej dodatków
logo New House

Pobierz wycenę w 3 minuty

Bezpłatna wycena
logo Wolf Haus

Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus

Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena
logo RG SYSTEM

Buduj z Inwestorem zastępczym i oszczędzaj!

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji, chętnie doradzą i pomogą.
Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy

Więźba dachowa
grafika Mitek
wypełnij
Pokrycie dachowe
grafika Creaton
wypełnij
Blacha na rąbek
grafika Ruukki
wypełnij
System grzewczy
grafika Viessmann
wypełnij
Zmiany w projekcie
grafika Mtmstyl
wypełnij

Opis do projektu Jemioła 5

Jemioła 5 to nowoczesny projekt domu parterowego, który wyróżnia się nie tylko niebanalnym wyglądem elewacji, ale również przejrzystym i funkcjonalnym układzie wnętrza. Prostokątna bryła z dwuspadowym dachem, bez okapów w połączeniu z energooszczędnymi rozwiązaniami zastosowanymi w tym projekcie to główne cechy projektu charakterystyczne dla stylu nowoczesnej stodoły. Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowatorski sposób wykończenia elewacji.

Elewacja z czarnego drewna
Elewacja w projekcie Jemioła 5 została w całości wykończona z desek opalanych ogniem. Technika ta nazywana jest powszechnie Shou Sugi Ban i wywodzi się z Japonii. Deski takie są czarne, ale zależnie od stopnia opalania, można uzyskiwać różne odcienie czerni. Dodatkowo opalanie uwidacznia unikalną strukturę drewna, dzięki czemu elewacja jest niezwykle przyjemna dla oka. Deskowanie wykończone tą techniką pasuje szczególnie do współczesnej minimalistycznej architektury, której idealnym przykładem jest projekt Jemioła 5. W połączeniu z dwuspadowym dachem w grafitowym odcieniu dom zyskuje niezwykle oryginalny charakter. Minimalistyczny styl podkreśla również ukryta rynna w systemie bezokapowym. Każdy detal wykończenia w tym  budynku został dokładnie przemyślany tworząc nowoczesny projekt domu dbający o środowisko oraz wyróżniający się stylem wykończenia.

Otwarta strefa dzienna
Układ funkcjonalny został podzielony na strefę dzienną, nocną oraz gospodarczą. Strefa dzienna została zaprojektowana jako wielofunkcyjna, otwarta przestrzeń, która łączy w sobie funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. Salon z narożną kanapą i centralnie usytuowanym kominkiem płynnie łączy się z jadalnią oraz kuchnią w formie aneksu. Wygodną pracę w kuchni zapewnia długi blat roboczy, zaprojektowany w jednym ciągu oraz praktyczna spiżarnia zlokalizowana tuż obok. Przy kuchni wygospodarowano również miejsce na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na pralnię. Strefa dzienna jest doskonale doświetlona, dzięki dużym przeszkleniom z wygodnym, przesuwnym systemem otwierania. Takie rozwiązanie sprawia, iż krajobraz staje się integralną częścią wnętrza budynku.

Zaciszna strefa nocna
Do strefy prywatnej prowadzi osobny korytarz, w którym znajduje się rodzinna łazienka oraz oddzielna toaleta. Położona w głębi korytarza główna sypialnia gospodarzy posiada prywatną garderobę, łazienkę oraz bezpośredni dostęp do tarasu. Po przeciwnej stronie korytarza znajdują się dwa pokoje dla dzieci z miejscem do nauki, odpoczynku i zabawy. Uzupełnieniem układy funkcjonalnego jest wydzielona strefa gospodarcza z jednostanowiskowym garażem oraz pomieszczeniem gospodarczym, które posiada oddzielne wejście zewnętrzne od strony ogrodu.

Energooszczędność i troska o środowisko
Jemioła 5 to energooszczędny projekt domu, w którym przewidziano nowoczesne rozwiązania ogrzewania i wentylacji. W projekcie zastosowano pompę ciepła w połączeniu z grzejnikami podłogowymi i kominkiem. Dodatkowo system wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją oraz żaluzje wyposażone w sterowanie elektroniczne zapewniają wygodę użytkowania i dają możliwość stworzenia tzw. inteligentnego domu. Dodatkowo deski zabezpieczone techniką Shou Sugi Ban sprawdzają się nie tylko jako materiał do wykonania pięknej i trwałej elewacji, ale sprzyjają również ochronie środowiska. Opalanego drewna nie trzeba bowiem zabezpieczać lakierem ani impregnatami. Opalanie deski ogniem ma służyć nie tylko celom estetycznym, ale również zabezpiecza drewno przed działaniem wilgoci, pleśni, grzybów, a nawet słonej wody. Opalane deski są również bardziej odporne na ogień od zwykłego drewna. 

Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie Jemioła 5 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.

Grupa budujących - Budujemy Jemiołę
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Jemiołę, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Jemioła.

Inne wersje projektu Jemioła 5

ZOBACZ WIĘCEJ

Projekty podobne do projektu Jemioła 5

ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze o projekcie

 • + Dodaj zdjęcia
 • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
 • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń