Projekt domu Wanilia
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 110.96 m²
- powierzchnia zabudowy 102.63 m²
- powierzchnia dachu 174.22 m²
- kubatura 536.00 m³
- wysokość 7.67 m
- EP 24.43 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 40° |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
+ zestawienie materiałów



wycena budowy domu

Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Wanilia
Funkcjonalny i ekonomiczny projekt domu Wanilia z kategorii projektów domów z poddaszem użytkowym zwraca uwagę podcieniem od frontu budynku, który został zaakcentowany dwoma kolumnami. Dodatkowo na tle prostej bryły wybija się trójkątna lukarna, znajdująca się centralnie nad wejściem głównym. Prosta bryła oraz dwuspadowy dach pozytywnie wpływają zarówno na koszty budowy jak i czas realizacji budynku. Frontowy podcień, wykończony drewnianą okładziną, osłania wejście do domu, które poprzez wiatrołap prowadzi do strefy dziennej parteru.
Otwarta przestrzeń dzienna na parterze
Strefa dzienna została zaplanowana na parterze. Tworzy ją otwarta kuchnia ze spiżarnią oraz przestronny salon z jadalnią. Całość została zaprojektowana jako otwarta przestrzeń, doskonale doświetlona dzięki usytuowanym z różnych stron przeszkleniom. W jadalni zastosowano przesuwne drzwi tarasowe, umożliwiające swobodną komunikację oraz podkreślające nowoczesny charakter wnętrza. W salonie zaprojektowano jednobiegową klatkę schodową, co może być ciekawym rozwiązaniem wnętrzarskim oraz pozwala oszczędzić przestrzeń użytkową domu. Pod schodami znajduje się niewielki schowek dostępny z korytarza. Dodatkowo na paterze zaprojektowano wygodny gabinet oraz łazienkę z prysznicem, co zapewnia komfortowe warunki dla nocujących gości. Zaproponowany układ funkcjonalny sprawia, iż projekt należy do grupy projektów domów nowoczesnych.
Wygodna strefa nocna na poddaszu
Na poddaszu zaprojektowano komfortową i zaciszną strefę nocną. Składa się ona z dwóch mniejszych pokoi dla dzieci oraz sypialni rodziców z garderobą. Pokoje są doskonale doświetlone wysokimi przeszkleniami, zaś dwie mniejsze sypialnie posiadają dostęp do wspólnego balkonu, który stanowi jednocześnie zadaszenie tarasu na parterze. Sypialnia rodziców posiada wydzieloną garderobę oraz wolną przestrzeń, która daje możliwość zaaranżowania prywatnej strefy telewizyjnej oraz biurka do pracy lub toaletki. Do dyspozycji mieszkańców na poddaszu znajduje się także niewielka garderoba dostępna z korytarza oraz rodzinna łazienka, która jest idealnie doświetlona dzięki lukarnie.
Strefa gospodarcza na parterze
Jako uzupełnienie programu funkcjonalnego na parterze zaprojektowano kotłownię na dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe, do wyboru przez właściciela domu. Obok kotłowni zostało wydzielone dodatkowe pomieszczenie do zagospodarowania jako garderoba lub pomieszczenie gospodarcze, które można również połączyć z kotłownią w jedno większe pomieszczenie. Tak bogaty układ wnętrza został zaprojektowany na powierzchni 133 m2, co zalicza projekt do kategorii projektów domów średnich od 100 do 140 m2.