Projekt domu Weranda dr-S
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 111.38 m²
- powierzchnia zabudowy 92.47 m²
- powierzchnia dachu 139.92 m²
- kubatura 464.00 m³
- wysokość 8.12 m
- EP 69.03 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 40° |
stropy: | w konstrukcji drewnianej |
ściany: | drewniane, szkieletowe |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
+ zestawienie materiałów


wycena budowy domu

Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Weranda dr-S
Projekt domu Weranda DR-S to doskonała alternatywa dla inwestorów, którzy cenią sprawdzone pomysły i nowoczesną stylistykę. Weranda DR-S jest praktycznym rozwiązaniem dla 4-osobowej rodziny. To dom o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń, należący do kategorii: projekty domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem.
Funkcjonalny układ wnętrz
W projekcie domu Weranda DR-S mamy do czynienia z praktycznym rozwiązaniem, które zakłada przestrzenne oddzielenie strefy dziennej od tej, która służy do wypoczynku nocnego. Taki układ jest spotykany w większości współczesnych projektów i niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość spokojnego odpoczynku nawet w środku dnia, podczas gdy reszta domowników nie ogranicza swoich codziennych, prowadzonych zazwyczaj aktywności. To idealne opcja dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych oraz pracujących w systemie wielozmianowym.
Zaprojektowana na parterze strefa dzienna to wyjątkowo reprezentacyjna i wyróżniająca się dużym metrażem przestrzeń. Część wypoczynkowa salonu została połączona z jadalnią i otwartą kuchnią, co daje domownikom możliwość wspólnego spędzania czasu i pozostawania w kontakcie z odwiedzającymi gośćmi. Atutem salonu są duże przeszklenia, które pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenie i umożliwiają wzajemne przenikanie się przestrzeni domu i ogrodu. Na parterze zaprojektowano również łazienkę z prysznicem, pralnię oraz kotłownię, z której można wyjść na zewnątrz budynku do zaparkowanego pod wiatą samochodu.
Prywatna strefa nocna na poddaszu
Poddasze domu Weranda DR-S to dająca poczucie intymności i możliwość spokojnego wypoczynku strefa nocna. Zaprojektowano w niej trzy sypialnie i łazienkę. Zaplanowana nad salonem antresola sprawia, że dom nabiera wyjątkowego charakteru. Dzięki niej wnętrze zostaje otwarte, a obie kondygnacje wizualnie połączone. Sprzyja też integracji domowników. To niewątpliwy atut dla osób, które lubią otwarte pomieszczenia i cenią zalety, jakie wynikają z ich zastosowania dla życia rodzinnego. Antresola pozwala na uzyskanie nowej perspektywy widokowej na wnętrze domu. Na galerii, która stanowi jednocześnie korytarz łączący pomieszczenia poddasza, można zaaranżować dodatkową niewielką przestrzeń wypoczynkową lub kącik czytelniczy. Atutem są również zaprojektowane nad otwartą przestrzenią okna połaciowe, dzięki którym zarówno poddasze, jak i parter zostają dodatkowo doświetlone. Projekt domu Weranda DR-S łączy w sobie wiele nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Dzięki temu budynek wygląda stylowo oraz stwarza komfortowe warunki do zamieszkania.
Klasyczna bryła w nowoczesnej stylistyce
Projekt domu Weranda DR-S został zaprojektowany w technologii szkieletowej, dlatego też należy do kategorii projekty domów drewnianych. Jego klasyczną bryłę o kształcie prostokąta i dwuspadowym dachu urozmaicono poprzez zastosowanie dużej pergoli, dającej możliwość odpoczynku w zacienionym miejscu. Atutem projektu jest również wiata garażowa, która pozwala osłonić samochód przed opadami atmosferycznymi, a w upalne dni przed nadmiernym nagrzaniem.
Na elewacji budynku autor projektu zaplanował naturalne i doskonale wpisujące się w stylistykę nowoczesnego budownictwa materiały. Mamy tu kamień i drewnianą szalówkę, które bardzo dobrze korespondują z otaczającą budynek przyrodą. Zaletą projektu jest usytuowanie kalenicy równolegle do drogi, co w wielu miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego stanowi warunek konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę.
Dużym atutem jest też zaprojektowany na zadaszonym tarasie zewnętrzny kominek. To idealna przestrzeń do wypoczynku na powietrzu, nawet w chłodniejsze dni. Pozwala stworzyć na tarasie klimatyczny nastrój, który sprzyja relaksowi i pozwala spędzić przyjemnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. Zadaszony taras w naturalny sposób przechodzi w ażurową pergolę. Jego pozostała część jest niezadaszona i daje możliwość odpoczynku w miejscu nasłonecznionym.
czy ktoś obecnie buduje?
Zachęcam do kontaktu z naszym biurem, przedstawimy koszty szacunkowe budowy domu na podstawie projektów podobnych, ewentualnie można u nas zamówić kosztorys budowlany przygotowywany przez firmę kosztorysową.
Zamieszczajcie proszę, orientacyjny koszt budowy. To ułatwia zainteresowanie projektem.