przewiń do góry
Dane Dane Rzuty Rysunki Kosztorys Dodatki Podobne
42 000 zł
miniaturka

Projekt Świerszcz Pensjonat, Hotel, Dom weselny

Autor projektu arch. Maciej Matłowski
42 000 zł
Realizacja zamówienia w 14-28 dni roboczych
Bezpłatna wysyłka: DHL, Poczta Polska
projekt - na zapytanie

Porozmawiaj o projekcie

577 007 517

577 007 517

wyślij pytanie
72
osoby obejrzały
ten projekt w ciągu 7 dni

Dane projektu

Piwnica

Projekt pensjonatu Świerszcz - rzut piwnicy

Parter

Projekt pensjonatu Świerszcz - rzut parteru

Poddasze

Projekt pensjonatu Świerszcz - rzut piętra/poddasza

Usytuowanie na działce:

Projekt pensjonatu Świerszcz - usytuowanie na działce

Dane techniczne

 • powierzchnia użytkowa 977.34 m²
 • powierzchnia piwnicy 229.64 m²
 • powierzchnia zabudowy 597.50 m²
 • powierzchnia dachu 1101.86 m²
 • kubatura 3425.73 m³
 • wysokość 10.10 m

Technologia wykonania

dach: blachodachówka, kąt nachylenia 40°
stropy: żelbetowe, wylewane
ściany: 2-warstwowe - bloczek silikatowy + styropian
ogrzewanie: na paliwo stałe, olejowe

Rysunki szczegółowe

Nie mamy jeszcze rysunków szczegółowych do projektu Świerszcz.
Zostaw nam swój adres e-mail, rysunki szczegółowe przygotujemy specjalnie dla Ciebie i wyślemy na wskazany adres.

* jest wymagany w celu weryfikacji zamówienia

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Koszty budowy

Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Świerszcz.
Zadzwoń: 577 007 206

Cena kosztorysu dla projektu Świerszcz wynosi 3700 zł.

Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.

Kosztorys budowlany zawiera:
 • tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
 • przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
 • zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
 • zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
 • zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.

Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.

bezpłatna
wycena budowy domu
logo Wolf Haus

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.

Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.

Więźba dachowa
Zapytaj o bezpłatną wycenę więźby dachowej Mitek
wyślij zapytanie
Pokrycie dachowe
Zapytaj o bezpłatną wycenę dachówki ceramicznej lub cementowej Creaton
wyślij zapytanie
Blacha na rąbek
Zapytaj o bezpłatną wycenę blachy na rąbek stojący Ruukki
wyślij zapytanie
System grzewczy
Zapytaj o bezpłatną wycenę systemu grzewczego Viessmann
wyślij zapytanie
Zmiany w projekcie
Zapytaj o bezpłatną wycenę zmian w projekcie MTM STYL
wyślij zapytanie

Dodatki do projektu

Tablica
informacyjna
czytaj więcej
Cena: 60zł 20
Dziennik
budowy
czytaj więcej
Cena: 10zł 1,23
Zgoda
na zmiany
Rzut w skali
1:500
zobacz więcej dodatków

Opis do projektu Świerszcz

Świerszcz jest to projekt pensjonatu z użytkowym poddaszem oraz piwnicą. Rozłożysta bryła budynku nawiązuje do tradycyjnych, staropolskich pensjonatów, które pozwalają poczuć sielski klimat otoczenia i odpocząć od miejskiego zgiełku. Zaproponowane wykończenie zewnętrzne budynku również podkreśla jego tradycyjny charakter. Grafitowa blachodachówka idealnie współgra z jasnym tynkiem połączonym z naturalną okładziną taką jak drewno oraz kamień. Drewniane okiennice, lukarny na dachu oraz taras wsparty na drewnianych kolumnach stwarzają niepowtarzalny klimat, który w połączeniu z naturalnym krajobrazem mogą stworzyć magiczne miejsce do odpoczynku.

Reprezentacyjne wejście główne
Wejście główne do budynku zostało praktycznie zadaszone balkonem wspartym na kolumnach, które wykończono  kamienną okładziną. Cały podcień wejściowy został obłożony kamieniem, na tle którego zostały wyeksponowane drewniane drzwi prowadzące do holu głównego. Hol główny tworzy dużą otwartą przestrzeń, którą można dowolnie zagospodarować. Jest tam wystarczająco dużo miejsca do przygotowania recepcji oraz poczekalni dla gości. Przy wejściu głównym znajduje się także szatnia, winda, toalety oraz wejście do osobnego korytarza, w którym zaprojektowano klatkę schodową na poddasze oraz wyjście na zadaszony taras.

Sale bankietowe i restauracyjne 
Na parterze zaprojektowano część rozrywkową. Znajdują się tam dwie sale bankietowe o łącznej powierzchni ponad 300 m2. Obie sale łączą się ze sobą, dzięki otwartej przestrzeni, którą z łatwością można podzielić na mniejsze montując przesuwną ściankę działową. Stanowi to idealne rozwiązanie przy organizacji imprez okolicznościowych dla kilku mniejszych grup, lub jednej dużej z podziałem miejsca na spożywanie posiłków oraz zabawę taneczną. Takie rozwiązanie sprawia, iż jest to projekt idealnie nadający się na projekt domu weselnego, restauracji oraz hotelu. W celu zapewnienia odpowiedniej obsługi gości, w projekcie znajduje się dobrze zorganizowane zaplecze kuchenne oraz techniczne. Część pomieszczeń z zaplecza kuchennego, socjalnego oraz technicznego zostały ulokowane w piwnicy, aby zaoszczędzić powierzchnię na parterze. 

Baza noclegowa 
Na poddaszu zaprojektowano dwanaście pokoi gościnnych, przeznaczonych dla 24-26 osób. Wszystkie pokoje zostały dobrze doświetlone, dzięki lukarnom, bądź podwójnym drzwiom balkonowym. Każdy z pokoi posiada łazienkę  z prysznicem, podwójne łóżko oraz zestaw mebli wypoczynkowych i szafę do przechowywania. Pokoje gościnne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfortowy wypoczynek i przestrzeń niezbędną do wygodnego  funkcjonowania. Obiekt może również pełnić funkcję konferencyjną dzięki zaprojektowanej na poddaszu sali konferencyjnej na około 30 osób. W ramach adaptacji projektu można przeznaczyć przestrzeń sali konferencyjnej na dodatkowe pokoje mieszkalne. Jednym z głównych atutów projektu oraz jego wizytówką jest taras okalający salę bankietową z trzech stron. Jest to zadaszona przestrzeń mogąca służyć jako przedłużenie części restauracyjnej, bądź miejsce do relaksu.

Projekty podobne

Pokoje 18| Łazienki 21| Garaż 0
Cykada 6 1091 m2
Pokoje 20| Łazienki 24| Garaż 0
Horyzont 817 m2
Pokoje 20| Łazienki 20| Garaż 0
Polana 3 832 m2
Pokoje 11| Łazienki 11| Garaż 0
Cykada 612 m2
więcej

Komentarze o projekcie

 • + Dodaj zdjęcia
 • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
 • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń