BIURO PROJEKTÓW
577 007 517 577 007 517 (godz. 8 - 20)

Projekty z dopłatą NFOŚiGW w standardzie NF40

Projekty domów w standardzie NF40 to wyselekcjonowane projekty domów energooszczędnych, które posiadają bardzo niski wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową. W tej kategorii są zarówno projekty małych domów do 100 m2 oraz projekty dużych domów o powierzchni przekraczającej 200 m2.

pokaż wyszukiwarkę lupa

Co oznacza standard NF40?

Projekt domu opracowany w standardzie NF40 odbiega od typowego projektu domu energooszczędnego. Standard energetyczny budynku NF40 oznacza, że wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji tego budynku utrzymany jest na poziomie nie przekraczającym EUco<40 kWh/(m2*rok). Jest to energia, którą zużywa budynek na ogrzanie i wentylowanie wszystkich pomieszczeń. Budynek, który spełnia wymogi standardu NF 40 nazywany jest budynkiem niskoenergetycznym.

Dofinansowanie do budowy domu w standardzie NF40

Projekty w standardzie NF40 powstały na potrzeby rządowego programu prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), w ramach którego można uzyskać dopłatę do kredytu hipotecznego na budowę domu w standardzie niskoenergetycznym. Wartości, które będą odgrywały istotną rolę w przyznaniu dopłaty do zapotrzebowania na energię użytkową – EUco, to suma energii zużytej w domu z uwzględnieniem jej strat przez przegrody i wentylację.

Wysokość dofinansowania zależy od uzyskanego poziomu wskaźnika EUco:
- EUuco<40 kWh/(m2*rok) – standard NF40 – dom energetyczny – 30.000 zł dopłaty
- EUco<15 kWh/(m2*rok) – standard NF15 – dom pasywny – 50.000 zł dopłaty

Oprócz głównego kryterium wysokości EUco, budynek musi spełniać także szereg innych wymagań, m.in. mieć zamontowaną wentylację mechaniczną z wysokowydajnym odzyskiem ciepła, odpowiednią izolację przegród zewnętrznych oraz określoną szczelność na przenikanie powietrza. Powstaje wówczas nowoczesny projekt domu, który jest energooszczędny, proekologiczny oraz wyposażony w najnowsze udogodnienia techniczne. Aby uzyskać dotację należy przejść pozytywną weryfikację dokumentacji projektowej oraz procesu budowy, którą wykonuje się po zakończeniu inwestycji.

Uwaga!
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie będzie kontynuować programu wsparcia dla osób fizycznych budujących domy i mieszkania energooszczędne, które było udzielane w formie dopłat do kredytów bankowych. Alokacja środków bankowych przeznaczonych na przedsięwzięcia realizowane w ramach tego programu została skrócona do 16 czerwca 2016 r., a możliwość uzyskania dofinansowania w ramach tego programu dotyczy umów kredytu z dotacją zawartych tylko do tego dnia.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Powiązane kategorie: