Projekt domu Jemioła 2
- Dostępny w 24H
- Bezpłatna wysyłka
- Zwrot/wymiana 14 dni
- Drukuj kartę projektu
-
Dodaj do ulubionych
- Porównaj ulubione
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 122.22 m²
- powierzchnia garażu 21.69 m²
- powierzchnia zabudowy 194.85 m²
- powierzchnia dachu 250.86 m²
- kubatura 699.00 m³
- wysokość 7.41 m
- EP 40.85 kWh/(m²rok)
Technologia i rodzaj zabudowy
zabudowa: | jednorodzinny |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
dach: | blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 40° |
ogrzewanie: | pompa ciepła, podłogowe |
stolarka: | brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki
W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.
Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.
Koszty budowy
Bezpłatny PAKIET DODATKÓW
Pobierz wycenę w 3 minuty
Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Opis do projektu Jemioła 2
Jemioła 2 to nowoczesny projekt domu parterowego o przejrzystym i bardzo funkcjonalnym programie użytkowym wnętrza. Dom nawiązuje do tradycyjnych wzorców typowych dla terenów wiejskich. Oszczędna geometria przy zastosowaniu materiałów wysokiej jakości pozwala uzyskać efekt tzw. nowoczesnej stodoły. Dom zaprojektowany na planie prostokąta z jednostanowiskowym garażem i przykryty dwuspadowym dachem bez okapów, zyskuje atrakcyjny wygląd dzięki licznym przeszkleniom oraz materiałom wykończeniowym. Elewacja została wykończona białym tynkiem, urozmaiconym szalówką w kolorze naturalnego drewna, która idealnie komponuje się z blachą na rąbek w kolorze szarym.
Układ funkcjonalny na dwóch osiach
Jemioła 2 to nowoczesny projekt domu, w którym układ budynku oparto na dwóch osiach. Pierwsza z nich łączy główne wejście do budynku z przeszkleniem ogrodowym znajdującym się centralnie w salonie. Druga to główny trakt komunikacyjny. Układ funkcjonalny został podzielony na trzy strefy użytkowe: gospodarczą, dzienną oraz prywatną. Przyjęty układ strefowy zapewnia prywatność w części nocnej, jednocześnie sprzyjając integracji użytkowników w otwartej części dziennej. Niewątpliwym atutem projektu jest fakt, iż pozwala on wykorzystać naturalne walory działki, dzięki zastosowaniu licznym przeszkleniom w części dziennej budynku oraz w głównej sypialni gospodarzy.
Reprezentacyjna strefa dzienna
Wejście główne prowadzi do przedsionka z pojemną szafą do przechowywania odzieży wierzchniej, z którego zaś wchodzi się do wielofunkcyjnej strefy dziennej. Salon z narożną kanapą i relaksacyjnym kominkiem płynnie łączy się z jadalnią oraz przestrzenią kuchenną w formie aneksu. Otwarta przestrzeń strefy dziennej jest doskonale doświetlona, dzięki dużym przeszkleniom z wygodnym, przesuwnym systemem otwierania. Takie rozwiązanie sprawa, iż krajobraz staje się integralną częścią wnętrza budynku. Wygodną pracę w kuchni zapewnia długi blat roboczy, zaprojektowany w jednym ciągu oraz praktyczna spiżarnia zlokalizowana tuż obok. Za kuchnią znajduje się również dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na pralnię. Zaprojektowane rozwiązania na optymalnej powierzchni sprawiają, iż projekt należy do grupy projektów domów średnich od 100 do 140 m2.
Wygoda przede wszystkim
Do wyraźnie oddzielonej strefy prywatnej prowadzi osobny korytarz, w którym znajduje się rodzinna łazienka oraz oddzielna toaleta. Położona w głębi korytarza główna sypialnia gospodarzy posiada własną garderobę, łazienkę oraz bezpośredni dostęp do tarasu. Po przeciwnej stronie korytarza znajdują się dwa pokoje dla dzieci z miejscem do nauki, odpoczynku i zabawy. Dopełnieniem układu funkcjonalnego jest garaż jednostanowiskowy z przejściem do kotłowni, z oddzielnym wejściem zewnętrznym od strony ogrodu. Jest to energooszczędny projekt domu, w którym przewidziano nowoczesne rozwiązania ogrzewania i wentylacji. Pompa ciepła w połączeniu z grzejnikami podłogowymi i kominkiem, rekuperacja oraz żaluzje wyposażone w sterowanie elektroniczne zapewniają wygodę użytkowania i dają możliwość stworzenia tzw. inteligentnego domu.
Grupa budujących - Budujemy Jemiołę
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Jemiołę, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Jemioła.
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hormann
W projekcie JEMIOŁA 2 został zaprojektowany jednostanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hormann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hormann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hormann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
Nasza jemioła
Witam My juz na etapie stropu 😊 Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie 😊
Krolina, super! ;) Zapraszam do naszej grupy na fb możesz tam podzielić się zdjęciami z początku budowy. Łap link https://www.facebook.com/groups/448208656007565/requests/ Jeśli jesteś na insta będzie nam bardzo miło gdy oznaczysz nas #domywstylu :* Pozdrawiam i powodzenia w budowie.
My wybraliśmy ten projekt i jesteśmy w trakcie budowy, dopiero na etapie fundamentu .
Chciałam zapytać czy ktoś budował Jemioła 2. Bardzo podoba mi się ten projekt ale 20 metrów długości dom, nie wiem jak to będzie wyglądało, tzn. czy nie jest za długi. Może ktoś budował? Proszę o opinie i zdjęcia.
BArdzo Ciekawy projekt. Mój przyjaciel wybrał i sobie chwali.