Nowości projektowe

Nowość w ofercie – projekt domu Jemioła

Jemioła to projekt domu parterowego o przejrzystym i bardzo funkcjonalnym programie użytkowym wnętrza. Minimalistyczny charakter domu podkreśla dach bez okapów, pokryty blachą na rąbek w kolorze antracytowym. Uwagę zwraca wykończenie elewacji, która w całości jest wykończona szalówką w kolorze naturalnego drewna. Prosta minimalistyczna bryła z nowoczesnym wykończeniem pozwala uzyskać efekt tzw. nowoczesnej stodoły.

Przenikający ogród do wnętrza

Projekt pozwala wykorzystać naturalne walory działki. Otwarta przestrzeń strefy dziennej jest doskonale doświetlona, poprzez szerokie przeszklenie w salonie z przesuwnym systemem otwierania, tworząc tym samym efekt wzajemnego przenikania ogrodu w głąb wnętrza domu.

image3.php

Wzdłuż całej elewacji ogrodowej znajduje się reprezentacyjny taras z wyjściem zarówno z salonu jak też głównej sypialni. Jest to idealne miejsce do letniego wypoczynku oraz do organizowania spotkań w gronie przyjaciół.

image.4php

Bogaty program funkcjonalny

Bezpośrednio z wiatrołapu wychodzi się naprzeciwko salonu z widokiem na ogród. Wielofunkcyjna strefa dzienna składa się z salonu, który płynnie łączy się ze strefą jadalnianą przechodzącą w kuchnię w formie aneksu. Wygodną pracę w kuchni zapewnia długi blat roboczy, zaprojektowany w jednym ciągu i duże okno na pełnej wysokości, które dostarcza naturalne światło podczas przygotowywania posiłków. Praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość wyjścia z kuchni bezpośrednio na korytarz, naprzeciw spiżarni, obok której znajduje się drugie pomieszczenie gospodarcze. Dobrze zorganizowane funkcje w tym podręczna spiżarnia zapewniają wygodną pracę oraz przechowywanie sprzętów domowych i produktów spożywczych.

image2.php

Do wyraźnie oddzielonej strefy prywatnej prowadzi osobny korytarz, na którego końcu znajduje się główna sypialnia gospodarzy z oddzielną łazienką oraz garderobą, tworząc tym samym kompleks pomieszczeń zwany apartamentem gospodarzy. Po przeciwnej stronie korytarza znajdują się dwa pokoje dla dzieci. Dopełnieniem programu funkcjonalnego części nocnej jest rodzinna łazienka oraz wydzielona toaleta dla gości.

image_rzut.php

W projekcie przewidziano również strefę gospodarczą z jednostanowiskowym garażem oraz kotłownią. Kotłownia została dostosowana pod dwa rodzaje ogrzewania: na  paliwo stałe oraz gazowe. Niewątpliwym atutem jest wyjście zewnętrzne z kotłowni, które ułatwi składowanie opału bądź przechowywanie narzędzi ogrodowych.

Projekt Jemioła należy do kategorii projekty domów nowoczesnych i jest  interesującą propozycją dla Inwestorów poszukujących komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań oraz niebanalnej stylistyki.

Szczegóły projektu domu Jemioła na stronie: Projekt domu Jemioła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »