Projekty domów małych i tanich w budowie

Projekty domów małych i tanich w budowie cieszą się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów. Idealnie łączą kryteria funkcjonalne, ekonomiczne i praktyczne. Dom mały to przeważnie dom tani budowie. Posiada prostą, często minimalistyczną bryłę, bez nadmiaru detali, która potrafi zachwyć: projekt Mahoń, Kiwi 3, Zeo.

Popularność projektów domów małych i tanich w budowie stale rośnie. Własny dom przestał być „produktem ekskluzywnym”, o czym świadczy chociażby fakt, że coraz więcej osób planujących zakup nieruchomości staje przed dylematem: dom czy mieszkanie? Jest to szczególnie uzasadnione, gdy rozważamy zakup 2 – 3-pokojowego mieszkania, którego cena jest porównywalna do kosztów budowy niewielkiego domu.

Popularności małych domów należy również upatrywać w zmianie sposobu myślenia o domu. Chcemy mieć własną, niezależną przestrzeń i kawałek ogrodu, ale do inwestycji związanej z budową podchodzimy bardzo rozsądnie. Analizujemy nie tylko koszty związane z budową domu, ale również z jego późniejszym utrzymaniem. Nasze oczekiwania konfrontujemy z rzeczywistością i planami na najbliższą przyszłość. Z tej perspektywy coraz większa grupa inwestorów wybiera małe domy do 100 m².

Segment małych domów cieszy się również popularnością m.in. za sprawą rządowego programu dopłat „Mieszkanie dla młodych”. Program ruszył i będzie funkcjonował w latach 2014-2018.

Powiązane kategorie