Gwarancja najniższej ceny Bezpłatna wysyłka w 24h Zwrot 30 dni Wymiana 60 dni Projekty domów DOMY w Stylu Projekt kupujesz bezpośrednio u autora Zadzwoń577 007 517
Biuro projektów
m2
m2
kondygnacje
pokoje
łazienki
garaż
więcej opcji »

Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych to świetna alternatywa dla domów z poddaszem użytkowym. Dwie pełne kondygnacje zapewniają przestronne pokoje, co daje dużą swobodę aranżacji wnętrz. Ponadczasowy charakter, możliwość budowy na niewielkich działkach oraz ekonomiczność w użytkowaniu, to tylko niektóre atuty projektów z tej kolekcji. Wśród domów z piętrowych odnaleźć można projekty domów nowoczesnych, projekty domów z piwnicą oraz projekty domów z kotłownią na paliwo stałe.

wyszukiwarka zaawansowana
 • Elegancki, dwukondygnacyjny dom jednorodzinny z jednostanowiskowym garażem. Na parterze...
 • Asteria to elegancki, piętrowy dom z płaskim dachem, idealny dla 4 osobowej rodziny. Otwartą...
 • Jednorodzinny, praktyczny dom piętrowy z garażem jednostanowiskowym, charakteryzujący się...
 • Cyprys to reprezentacyjny, nowoczesny, a jednocześnie niewielki dom stanowiący alternatywę...
 • Dom z duszą i klimatem, który zaspokoi potrzeby mieszkaniowe 5-osobowej rodziny. Spokojne...
 • Horus to nowoczesny projekt domu przeznaczony dla 3-4 osobowej rodziny. Dzieli się on w wyraźny...
 • Cyprys 7 to energooszczędny budynek mieszkalny, którego program funkcjonalny został...
 • Cyprys 6 to projekt domu piętrowego częściowo podpiwniczony. Posiada parter i piętro do...
 • Arkadia to projekt nowoczesnego domu parterowego z garażem dwustanowiskowym, ewentualnym...
 • Andante to nowoczesny projektu domu piętrowego idealny dla 4-5-osobowej rodziny. Wykusz oraz...
 • Cyprys 8 to projekt domu piętrowego, który został częściowo podpiwniczony. Tradycyjnie układ...
 • Ponadczasowy dom zaprojektowany, by sprostać gustom osób o wysokim poczuciu estetyki. Ten...
 • Dwukondygnacyjny dom skierowany do inwestorów pragnących mieszkać wygodnie i niebanalnie. Na...
 • Szykowna rezydencja utrzymana w „duchu klasycyzmu”. Gzymsy, attyki, duże okna z obramieniami...

Coraz częściej wybieramy projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Są to projekty domów nowoczesnych, o kubistycznym kształcie, z płaskim lub kopertowym dachem. Wyróżniają się dużymi przeszkleniami (okna portfenetry), ozdobnymi okładzinami tynku (drewno, klinkier itp.). Projekty domów piętrowych często wybierają duże rodziny, by zapewnić wszystkim domownikom własną przestrzeń oraz osoby posiadające niewielką działkę. Część projektów domów piętrowych z całą pewnością zaliczyć można do projektów domów na wąską działkę. Dom piętrowy będzie pasował do każdej okolicy i doskonale wpisze się w działki o różnym kształcie i wielkości.

Zalety domów piętrowych

Największą zaletą domów piętrowych jest to, że pomieszczenia na obu kondygnacjach mają pełną wysokość, czyli nie posiadają skosów, dzięki czemu można wykorzystać całą ich powierzchnię. Dwie pełne kondygnacje dają możliwość łatwej aranżacji pomieszczeń. Ogrzewanie domu z kilkoma kondygnacjami jest tańsze niż w przypadku projektów domów parterowych. Co istotne, dach w budynku piętrowym ma najmniejszą powierzchnię w stosunku do powierzchni użytkowej budynku, stąd straty ciepła są tu najmniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie przez dach dochodzi do nich najczęściej. Wszystkie projekty z tej kategorii to projekty domów energooszczędnych. W domach piętrowych, w których obie kondygnacje mają zbliżoną powierzchnię, można bez problemu urządzić dwa oddzielne mieszkania.

Projekt domu zgodny z przepisami

Zanim zdecydujemy się na projekt domu warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy. Dokumenty te mogą bowiem narzucać inwestorowi konkretny rodzaj i typ zabudowy, np. kąt nachylenia dachu lub wysokość budynku i stać się ograniczeniem w realizacji domu piętrowego.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Inne kategorie: