Biuro projektów
Projekt kupujesz bezpośrednio u AUTORA Gwarancja najniższej ceny! Bezpłatna dostawa w 24h Zwrot 14 dni Wymiana do 30 dni Zadzwoń577 007 517

Projekty domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę bez problemu zmieszczą się na działce o szerokości 16 – 18 metrów. Charakteryzują się prostą bryłą przykrytą dwuspadowym dachem, dzięki czemu mają niższe koszty budowy. W tej kategorii znajdują się przede wszystkim projekty domów z użytkowym poddaszem, odnaleźć tu można również projekty domów z piwnicą oraz projekty domów z wejściem od południa.

pokaż wyszukiwarkę lupa
 • Bez to niewielki dom z użytkowym poddaszem, który swoim optymalnym programem użytkowym może...
 • Amarylis 5 jest domem przeznaczonym dla 5-osobowej rodziny. Na jego program funkcjonalny składają...
 • Amarylis 2 to projekt domu z użytkowym poddaszem, którego powierzchnia wynosi ok 150 m2. Wygodę...
 • Dąb W to projekt domu jednorodzinnego o zwartej bryle przeznaczy na wąską działkę. Program...
 • Fistaszek 2 to ekonomiczny w budowie i eksploatacji projekt domu parterowego, przeznaczony dla 3-4...
 • Decyma 11 to kolejna wersja projektu z serii Decyma z 30-stopniowym kątem nachylenia dachu i...
 • Projekt Wakacyjny to dom parterowy o charakterze wypoczynkowym. Zastosowanie dużych przeszkleń...
 • Limba W to projekt domu jednorodzinnego o zwartej bryle z przeznaczeniem na wąską działkę. ...
 • Limba W2 to projekt domu jednorodzinnego o zwartej bryle, który idealnie sprawdzi się na...
 • Dąb 2 W to projekt nowoczesnego domu piętrowego przeznaczony na wąska działkę. W zwartą...
 • Projekt domu Jagoda to niewielki, ale wyjątkowo funkcjonalny dom dopasowany do potrzeb 4-osobowej...
 • Sekwoja W to projekt piętrowego domu jednorodzinnego o zwartej bryle z przeznaczeniem na wąską...
 • Sekwoja W2 to projekt domu jednorodzinnego o zwartej bryle idealny na wąską działkę. Program...
 • Amarylis 3 jest projektem dopasowanym do potrzeb 4-5-osobowej rodziny. Projekt idealny na wąską...

Dlaczego inwestorzy coraz częściej wybierają projekt domu na wąską działkę?

Projekty domów na wąską działkę z roku na rok zyskują na popularności. Przyjmuje się, że wąska działka to taka, której szerokość nie przekracza 18 metrów. Inwestorzy oraz częściej decydują się na zakup wąskiej i nieustawnej działki, ale za to w świetnej lokalizacji. Przypomnijmy, że minimalna odległość ściany bez otworów okiennych i drzwiowych od granicy sąsiedniej działki wynosi 3 metry. Jednak, gdy działka nie przekracza 16 metrów, ta odległość może się zmniejszyć do 1,5 metra, a w przypadku, kiedy dom posiada ścianę oddzielenia przeciwpożarowego, możemy usytuować go nawet po granicy działki. Projekty domów na wąską działkę to z reguły projekty domów od 100 m2 do 140 m2.

Charakterystyka projektów domów na wąską działkę

Projekty domów na wąską działkę zazwyczaj posiadają użytkowe poddasze. Cechuje je prosta bryła przykryta dwuspadowym dachem. Wąska działka stanowi dodatkowe wyzwanie architektoniczne, ale im większe wyzwanie tym większa satysfakcja projektantów z zadowolenia inwestora. Architekt musi wypracować kompromis między ograniczeniami gabarytów działki, a potrzebami rodziny, która w domu zamieszka. Dlatego właściwy rozkład pomieszczeń i optymalne ich doświetlenie to podstawowe wymagania, które nasze projekty domów na wąską działkę spełniają. Posiadają wiele pomysłowych rozwiązań, dzięki czemu cała powierzchnia może być idealnie zagospodarowana i wykorzystana w stu procentach. Część projektów to projekty domów z wizualizacjami wnętrz, co pomaga wyobrazić sobie przyszły dom od wewnątrz.

Oszczędność w budowie i późniejszej eksploatacji

Warto dodać, że domy na wąską działkę są tańsze w budowie. Im mniej skomplikowana architektura domu, tym mniejsze koszty jego wykonania. Mniej skomplikowana bryła domu to również mniejsze w straty ciepła, a co za tym idzie większe oszczędności w późniejszej eksploatacji. Wszystkie projekty z tej kategorii bez wątpienia zaliczyć można do projektów domów energooszczędnych, zaś duża ich część to projekty domów do 200 tys. zł. Przy dokładnym planowaniu budowy i racjonalnym zarządzaniu budżetem można wybudować dom nie przepłacając za robociznę i materiały.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Powiązane kategorie:


Materiały graficzne do projektów prezentowane na stronach internetowych MTM Styl Sp. z o.o., Sp.k. nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy (art. 71 Kodeksu Cywilnego). W wyniku ciągłego udoskonalania oferty projekty mogą się nieznacznie różnić od zaprezentowanych materiałów graficznych, które mają charakter jedynie informacyjny i poglądowy.
phone-icon577 007 517