Projekty domów z wejściem od południa

Działka, na którą prowadzi wjazd od strony południowej, uważana jest za trudną do zagospodarowania. Po tej strony bowiem powinna być zlokalizowana część dzienna domu, czyli salon i jadalnia. Ta strefa jest użytkowana w ciągu dnia, powinna więc być dobrze oświetlona i jak najdłużej – ze względów oszczędnościowych – ogrzewana słońcem. Zresztą, lubimy przebywać w słonecznych, jasnych pomieszczeniach. Cenimy też intymność, więc nie chcemy odizolować się od gwaru ulicy i spojrzeń przechodniów. Jednak gdy wjazd jest od południa, taka izolacja nie jest możliwa. Wyjściem, gdy parcela jest duża, umieszczenie domu jak najdalej od ulicy, co nie zawsze jest możliwe. Pewną intymność zapewniają wysokie krzewy i drzewa.

Oczywiście nie każda działka jest idealna, ale każdy projekt z oferty MTM STYL posiada lustrzane odbicie. W niektórych sytuacjach zakup projektu w lustrzanym odbiciu spowoduje, że salon z tarasem zostanie usytuowany od strony słonecznej – południowej, a nie od zimnej północnej. Jeśli wybrana działka ma przewidziany wjazd od południa, warto poświęcić uwagę tylko tym projektom, których rozkład pomieszczeń jest dostosowany do takiego nasłonecznienia. W naszej ofercie dostępnych jest kilkadziesiąt projektów, w których część dzienna domu rozplanowana jest od strony ulicy. Działka z wjazdem od południa może być tańsza, ale będzie wymagała usytuowania części dziennej domu od frontu budynku tym samym ograniczy również wybór projektów.

Projekty domów z wejściem od południa uwzględniają wszystkie problemy związanie z niekorzystnym usytuowaniem. Wejście do budynku oraz strefa dzienna znajdują się na tej samej elewacji. Trzeba jednak zrezygnować z kuchni otwartej na salon, bo byłaby zbyt naświetlona. Niektóre projekty przewidują usytuowanie kuchni na tyłach domu, inne umieszczają ją w podcieniach strefy frontowej.

Poza rozmieszczeniem pomieszczeń innych trudności nie ma . Oferowane projekty to zarówno domy tradycyjne jak i nowoczesne, parterowe i piętrowe.

Powiązane kategorie