Projekty budynków wielorodzinnych

Projekty budynków wielorodzinnych powstały pod inwestycje dla developerów. W ofercie posiadamy kameralne budynki składające się z kilku mieszkań, np. projekt Lazur i Lazur 2 oraz budynki z kilkudziesięcioma mieszkaniami, jak projekt Spokojny oraz Akant 2. Projekty są w pełni funkcjonalne, wyposażone w windy, garaże w piwnicy oraz lokale usługowe na parterze, czego idealnym przykładem jest projekt Kameralny.

Współczesne domy wielorodzinne, powszechnie zwane blokami, niewiele mają wspólnego z budownictwem z wielkiej płyty, kiedy to budynki były szare, bez wyrazu i wszystkie wyglądały identycznie. Obecnie budynki do zabudowy wielorodzinnej buduje się z pustaków ceramicznych bądź cegieł. Są to budynki co najmniej dwukondygnacyjne, rzadko wyższe niż 5-piętrowe. Parter często jest zaprojektowany na potrzeby handlu i usług. W podziemiach zlokalizowane są miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

Projektowane budynki wielorodzinne prezentują się estetycznie i bardzo nowocześnie. Decydują o tym wysokiej jakości materiały budowlane, duże przeszklenia, lekkie osłony balkonowe, pastelowe kolory ścian. Podobnie efektowne wykończenie znajduje się na klatkach schodowych, holach i korytarzach.

Projekty takich domów przewidują budowę mieszkań o zróżnicowanym metrażu, począwszy od jednopokojowych po 4- pokojowe. Należy zauważyć, iż obecnie metraż mieszkań jest większy niż ten sprzed lat. Ludzie cenią dziś przestrzeń, bo w takim miejscu mieszka się wygodniej i bardziej komfortowo. W każdym mieszkaniu jest balkon bądź loggia, a na parterze nierzadko taras lub ogródek do zagospodarowania. W budynkach co najmniej trzykondygnacyjnych zainstalowane są windy.

Powiązane kategorie