BIURO PROJEKTÓW
577 007 517 577 007 517 (godz. 8 - 20)
pokaż filtry
lupa

Projekty domów z kosztorysem

Projekty domów z kosztorysem skierowane są do osób, które jeszcze przed zakupem projektu chcą poznać i zaplanować wydatki. Kosztorys ułatwia wycenę materiałów budowlanych, pomaga w negocjacjach z wykonawcą. Jest też niezbędnym dokumentem, wymaganym w przypadku ubiegania się o kredyt na budowę domu. W tej kategorii odnaleźć można projekty domów parterowych, projekty domów z użytkowych oraz projekty domów piętrowych.

Kosztorys budowlany projektu domu – dla kogo?

Wszystkie projekty domów z tej kategorii posiadają kosztorys budowlany i są propozycją dla osób, które chcą mieć kontrolę nad kosztami budowy. Budowa domu to inwestycja, która jest dużym obciążeniem dla budżetu, dlatego dobrze jest przemyśleć wszystkie wydatki. Kosztorys budowlany umożliwia jeszcze przed zakupem projektu zorientować się, jakie są orientacyjne koszty budowy.

Wydatki pod kontrolą

Kupując projekt domu z kosztorysem budowy, możemy z dużym wyprzedzeniem zaplanować wydatki, a później je monitorować. Kosztorys jest niezwykle pomocnym narzędziem przy wycenach prac budowlanych oraz negocjacyjnych z wykonawcą. Zakup projektu domu razem z kosztorysem jest sporym ułatwieniem i gotowym dokumentem wymaganym podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Jakie projekty domów posiadają kosztorys?

Znaczna część naszych projektów posiada gotowy kosztorys budowy. Jednak, jeżeli znajdziesz projekt domu, który go nie posiada, wówczas możesz zlecić nam zrobienie takiego kosztorysu. Bez względu na to czy są to projekty domów tradycyjnych, o klasycznej bryle czy też projekty domów nowoczesnych do każdego z nich warto mieć kosztorys. Wszystkie projekty domów zostały stworzone z myślą o potrzebach i oczekiwaniach współczesnych inwestorów. Posiadają wiele nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które docenią również ci najbardziej wymagający inwestorzy.

Co zawiera kosztorys budowlany?

  • tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
  • przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
  • zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
  • zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
  • zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy,

Kosztorys budowlany projektu domu zawiera pozycje cenowe netto oraz uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje oraz podatek VAT (8%) zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Zamknij filtry