Aktualności

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2019

Choć wydaje się, że pozostało jeszcze dużo czasu, Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z wystawcami pełną parą przygotowują się do targów Budma. Organizowane co roku Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma to jedno z najważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce i całej Europie Środkowej. Najbliższa edycja odbędzie się już po raz 28 w dniach 12-15 lutego 2019 r.

O skali tych targów świadczą statystyki odwiedzin. W tym roku przez cztery dni na MTP przybyło ok. 46 tys. gości z 47 krajów. Najwięcej zagranicznych odwiedzających przybyło od naszych sąsiadów: z Niemiec, Litwy i Ukrainy. Liczba wystawców zbliżyła się natomiast do tysiąca, a najlepsze produkty zostały nagrodzone aż 46 złotymi medalami. Być może przyszły rok przyniesie jeszcze lepsze wyniki. Lista wystawców jest już dostępna w katalogu na stronie targów, lecz niewykluczone, że ich jeszcze przybędzie – zwłaszcza, że polskie firmy mogą skorzystać z programu Hosted Buyers, czyli zaproponować kontrahenta z zagranicy, którego chciałyby zaprosić i uzyskać wsparcie MTP przy organizacji jego pobytu w Poznaniu.

Zakres tematyczny wystawy jest bardzo szeroki. Obejmuje praktycznie każdą sferę działalności związaną z budownictwem: od fundamentów i posadzek przez ściany, okna i drzwi po dachy, instalacje i wykończenia. Będą także działy maszyn budowlanych, narzędzi i budownictwa energooszczędnego. Nowością nadchodzącej edycji będzie Strefa BHP. Wraz z towarzyszącymi targami maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji drzwi i okien WinDoor-tech ekspozycja zajmie cały teren MTP. Nie są znani jeszcze kandydaci do Złotego Medalu MTP, lecz to także oznacza, że nadal można zgłaszać produkty.

Poza tym wszystkim w ramach projektu 1m/ARCH zaprezentują się też pracownie architektoniczne z całej Polski. Tej branży będzie poświęcone też Forum Architektury, Debata Architektoniczna, Archispace – Akademia Kreatywnego Designu, Archistrada (ścieżka łącząca wyróżniające się projekty) i przyznanie nagrody Architecture Budma Award. W planach jest także rozstrzygnięcie konkursu Szkice Architektoniczne, przeznaczonego dla uczniów i studentów, który polega na przygotowaniu rysunku na temat „Architektura przyjazna człowiekowi”. Rywalizacja już się rozpoczęła, gdyż prace można nadsyłać do 20 grudnia, zaś na samych targach nastąpi rozdanie nagród i warsztaty dla młodych adeptów architektury.

Oprócz architektów organizator wyodrębnia trzy inne szczególne grupy docelowe: firmy handlowe, inwestorów i wykonawców. W związku z tym odbędą się takie wydarzenia jak Dzień Dystrybutora, Monteriada i Strefy Fachowca. Choć szczegółowy program wydarzeń nie został jeszcze opublikowany, można mieć pewność, że liczba konferencji, pokazów i warsztatów odbywających się w ramach Budmy przekroczy setkę.

Budma to nie jedyne targi budowlane w Poznaniu, choć to one mają najszerszy zakres. Poza nimi warto zainteresować się takimi imprezami jak Intermasz (maszyny i urządzenia budowlane), Sport Invest (obiekty sportowe), Securex (zabezpieczenia), Instalacje, Glass, Stone, Kominki i wspomniany WinDoor-tech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »