Aktualności,  Poradnik Inwestora

Nowości Viessmann

Ogrzewanie pompą ciepła z podłogówką lub grzejnika

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym. Będzie więc dobrym rozwiązaniem m.in. dla domu z systemem mieszanym (podłogówka + grzejniki) oraz budynku, w którym z uwagi na koszty lub ograniczenia technicznie nie wykonano ogrzewania płaszczyznowego. Vitocal 333-G może pracować przy wysokiej temperaturze zasilania instalacji grzewczej wynoszącej nawet 65°C, dzięki czemu zapewni efektywne i energooszczędne ogrzewanie również z instalacją grzejnikową. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w nowych domach, ale również tych modernizowanych.

Wysoka efektywność pracy dla c.o i c.w.u.
Pompa ciepła Vitocal 333-G jest również dobrym wyborem, gdy zależny nam na niskich kosztach ogrzewania wody użytkowej. Urządzenie pracuje z najwyższą na rynku efektywnością przygotowania c.w.u A+. Biorąc pod uwagę, że w nowym budownictwie ogrzewanie wody użytkowej pochłania aż 40% całkowitego zapotrzebowania na energię cieplną, urządzenie o tak wysokiej klasie efektywności zapewni nam realne oszczędności na kosztach ogrzewania.
Woda użytkowa ogrzewana jest w sposób higieniczny w emaliowanym zbiorniku o pojemności 220 l z anodą magnezową, zapewniającą ochronę przed korozją.
Pompę ciepła Vitocal 333-G wyróżnia również najwyższa klasa SCOP A+++. Urządzenie zapewnia optymalne dopasowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło poprzez płynną modulację od 1,7 kW do 11,8 kW z wykorzystaniem inwertera.

Komfort cieplny i akustyczny
Pompę ciepła charakteryzuje również cicha praca – poziom mocy akustycznej dla pracy w specjalnie przygotowanym trybie nocnym nie przekracza 34,2 dB(A) (dla punktu pracy B0/W55). To poziom dźwięku niższy niż generuje domowa lodówka. Urządzenie może więc stanąć np. w pomieszczeniu sąsiadującym z sypialnią, bez obaw o komfort akustyczny mieszkańców. Obudowa pompy ciepła Vitocal 333-G ma kolor perłowej bieli (Vitopearlwhite), który bardzo dobrze skomponuje się z wyposażeniem nowoczesnych wnętrz.

Komunikacja internetowa
Sterowanie pracą pompy ciepła może odbywać się z poziomu dotykowego, kolorowego wyświetlacza na obudowie urządzenie lub zdalnie – przez smartfona lub tablet. Jest to możliwe dzięki komunikatorowi internetowemu Vitoconect OPTO1 dostarczanemu w cenie pompy ciepła. Zapewnia on użytkownikom pompy ciepła ciągły kontakt z urządzeniem grzewczym.

Zasilanie darmowym prądem
Pompa ciepła Vitocal 333-G jest przygotowana do pracy z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu może być zasilana prądem wytworzonym z energii promieniowania słonecznego. Urządzenie w płynny sposób synchronizuje się z pracą inwertera, zapewniając maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej. W ofercie Viessmann znajdziemy również systemy fotowoltaiczne z panelami Vitovolt 300 dopasowane do mocy pompy ciepła.

Pompa ciepła Vitocal 111-S – ogrzewanie bez kotłowni
Ograniczenia wynikające z powierzchni domu nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na kotłownię. Warto wówczas rozważyć ogrzewanie domu urządzeniem o kompaktowych wymiarach, które nie wymaga montażu w osobnym pomieszczeniu technicznym. Zalicza się do nich powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S. To urządzenie typu Split, czyli składające się dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę wewnętrzną Vitocal 111-S można zamontować np. w zabudowie pod schodami lub w wąskiej spiżarni. To również idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kotłowni.
W obudowie pompy ciepła Vitocal 111-S znajdują się praktycznie wszystkie elementy instalacji kotłowni. W zestawie z pompą ciepła oferowany jest również 40-litrowy bufor wody grzewczej, montowany z tyłu urządzenia. Magazynuje on ciepło i pozwala korzystać z niego wtedy, kiedy jest na to realne zapotrzebowanie. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze bardziej efektywną i energooszczędną pracę pompy ciepła.

Wysoka efektywność
Pompa ciepła Vitocal 111-S charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A++ (przy ogrzewaniu niekotemperaturowym 35°C) lub A+ (przy ogrzewaniu średniotemperaturowy 55°C) oraz klasą A dla podgrzewu wody użytkowej. Urządzenie będzie więc pracować wydajnie zarówno współpracując z ogrzewaniem połogowym, jak i grzejnikowym. Niskie koszty eksploatacji pompy ciepła zapewnia wysoki współczynnik efektywności COP do 4,7.
Powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S może pracować do temperatury zewnętrznej dochodzącej nawet do -22°C, dzięki czemu zapewni odpowiedni komfort cieplny również w bardzo mroźne, zimowe dni.

Komunikacja internetowa
Sterowanie pompą ciepła Vitocal 111-S może odbywać się w sposób tradycyjny, czyli za pomocą wyświetlacza dotykowego znajdującego się na obudowie jednostki wewnętrznej lub zdalnie np. przez smartfon lub tablet. Nadzorowanie pracy urządzenia przez Internet jest możliwe dzięki komunikatorowi Vitoconnect 100 OPTO1 oraz aplikacji mobilnej ViCare. Ich zastosowanie znacznie podnosi komfort obsługi pompy ciepła i pozwala kontrolować pracę systemu grzewczego niezależenie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Bez zbędnych formalności

Montaż pompy ciepła Vitocal 111-S nie wymaga założenia karty urządzenia w CRO (Centralnym Rejestrze Operatorów). Pozwala to uniknąć dodatkowych formalności.

Artykuł powstał w oparciu o materiały i produkty firmy Viessmann

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »