Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Dom dla dużej rodziny — o czym trzeba pamiętać?

Wybór odpowiedniego projektu domu dla dużej rodziny nie należy do najłatwiejszych zadań. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, wymagań i gustów. Ciężko jest opanować ten temat samemu, dlatego przychodzimy z pomocą. Dowiedz się, o czym koniecznie trzeba pamiętać wybierając projekt domu dla dużej rodziny.

Projekt domu Marcepan

Przestrzeń jest niezwykle ważna

Indywidualna przestrzeń dla każdego z domowników to podstawa, o której musimy pamiętać przy wyborze projektu przyszłego domu, jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu całej rodziny. Każda osoba powinna mieć swój „kąt” w postaci własnego pokoju, w którym spokojnie będzie mogła pracować bądź się uczyć i w którym będzie spędzała czas tylko ze sobą. Jest to niezwykle istotna kwestia, o której nie można zapomnieć.

Projekt domu Katamaran

 

Na ile łazienek zdecydować się w domu?

Projektując dom dla dużej rodziny należy pamiętać, że jedna łazienka może okazać się niewystarczająca. Podczas wykonywania porannej toalety przed szkołą czy pracą każdemu domownikowi zależy na czasie. Na nasze samopoczucie niekorzystanie wpływają też próby popędzania nas ze strony innych osób oczekujących na łazienkę.

Projekt domu Platan 2

Jak więc tego uniknąć i sprawić, by szykowanie się do obowiązków odbywało się bezstresowo i spokojnie? Odpowiedź jest bardzo prosta — należy wybrać projekt domu z wieloma łazienkami. Pozwoli to zaoszczędzić poranny strach przed spóźnieniem się do szkoły lub pracy i sprawi, że korzystanie z łazienki w domu będzie sprawniejsze i spokojniejsze. Zaleca się uwzględnienie w projekcie minimum 2 łazienki. Dużym plusem będzie również oddzielne WC. To rozwiązanie docenią domownicy, jak również goście, którzy nie będą musieli korzystać z prywatnej łazienki mieszkańców.

Projekt domu Ares

Dom dla dużej rodziny — wykorzystaj poddasze!

Dom dla dużej rodziny wcale nie musi być powierzchniowo ogromny. Można wykorzystać poddasze użytkowe i z łatwością stworzyć pomieszczenia, które dodatkowo urozmaicą przestrzeń w domu. Będzie ono fantastycznym miejscem na dodatkowe sypialnie i toaletę dla osób, które zamieszkają w pokojach na poddaszu. Dzięki temu każdy będzie miał swoje indywidualne miejsce, w którym będzie w pełni sobą. Użytkowe poddasze to też doskonałe miejsce do stworzenia wspólnej przestrzeni, która będzie zrzeszała domowników i sprawi, że będą oni mieli możliwość spędzenia ze sobą większej ilości wspólnego czasu.

Projekt domu Amarylis 5

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeżeli będziemy mieszkali w jednym domu z rodziną wielopokoleniową, to pokoje dla seniorów trzeba umieścić na parterze. Codzienne wchodzenie po schodach do sypialni może być dla nich wyzwaniem oraz problemem i nie należy nadwyrężać ich zdrowia. Musimy również zadbać o w pełni wyposażoną łazienkę stosunkowo blisko sypialni.

Projekt domu Decyma 14

Nie można też zapomnieć o najmłodszych. Jeśli w rodzinie znajdują się dzieci koniecznie należy pomyśleć o dużym, ciekawie zagospodarowanym ogrodzie, w którym najmłodsi będą mogli pod okiem dorosłych bezpiecznie bawić się i korzystać z pogody. W domu zadbanie o miejsce do zabawy będzie również mile widziane. Można w tym celu wykorzystać poddasze użytkowe.

 

Więcej projektów domów dla dużej rodziny znajdziesz na stronie domywstylu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »