Biel, szarość i beż to kolorystyczna triada, na której oprzeć można niespotykaną ilość aranżacji wnętrz. Kolory te są na tyle uniwersalne, iż można dzięki nim kreować niemal dowolne pomieszczenie. Sprawdzają się doskonale zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach, gdzie barwy te spajają się ze sobą bądź dominują jeden nad drugim. Ponadto, zastosowanie ich nawet pojedynczo przynosi niesamowite efekty w kontekście aranżacyjnym.
Czystość bieli
Biel w minimalistycznych wnętrzach sprawdza się doskonale. Niewielkie pomieszczenia optycznie powiększa, te o znacznych rozmiarach – porządkuje. W dużej ilości biel jest w stanie zamaskować niedociągnięcia budowlane oraz rozświetlić wnętrza z małą ilość okien. Ponadto, biel to relatywnie tani kolor, jeśli chodzi o paletę barw wykorzystywanych chociażby w produkcji okien. Za zaoszczędzone pieniądze możemy zakupić mebel bądź detal w innym kolorze, przełamujący ją.
Biel to dominanta we wnętrzach minimalistycznych i urządzanych w ramach stylu nowoczesnego bądź industrialnego. Niemniej nie stoi nic na przeszkodzie, aby używać jej kreując wnętrza klasyczne. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre odcienie bieli w połączeniu z minimalizmem mogą dać efekt odrealnienia pomieszczenia.
Elegancka szarość
Kolor szary ze względu na swoją elegancję jest wyborem ponadczasowym i uniwersalnym. Doskonale komponuje się z innymi monochromatycznymi kolorami (bielą i czernią), natomiast z czerwienią, żółcią oraz niebieskim stanowi awangardowe połączenie. Ilość odcieni szarości wprawia w zdumienie, zaś możliwość naniesienia go na meble i różnorodne powierzchnie budzi podziw. Kolor szary wspaniale eksponuje inne barwy, faktury i powierzchnie. Dzięki temu za jego pomocą w znakomity sposób można podkreślać interesujący nas detal aranżacyjny. Szarość można zaimplementować do pomieszczenia nawet za pomocą wykorzystania betonu architektonicznego bądź surowej wylewki. Przez ten fakt, szarość polecana jest do wnętrz industrialnych, loftowych oraz nowoczesnych z naciskiem na minimalizm.
Beż – kawa z mlekiem
Beż to kolor spokoju, określany przez wielu jako połączenie kawy z mlekiem. Coś jest w jego rozładowującym napięcia charakterze, gdyż pomieszczenia praktycznie tylko z beżem działają bardzo uspokajająco. Umieszczenie koloru beżowego w różnych fakturach i materiałach, sprawi że wnętrze będzie przytulniejsze a zarazem ciekawsze.
W przeciwieństwie do bieli i szarości, beż nadaje się idealnie do ocieplania wnętrz minimalistycznych. Można skomponować go wspaniale z naturalnym drewnem bądź uwypuklić za jego pomocą inny, bardziej odważny kolor, np. pomarańczowy. Aby beż nie nudził i nie wyczerpywał zmysłu wzroku, warto zestawiać go np. z kamiennymi dekoracjami. Gama kolorów beżowych pochodzi bezpośrednio z natury, dlatego łączenie go z materiałami naturalnymi pozwoli nam uzyskać przyjazny dla oku i ducha efekt we wnętrzach.