Aktualności

Architekci MTM STYL nagrodzeni

krysztalowa-cegla_nagrodaRezydencja Piotrkowska; budynek mieszkalno-usługowy zaprojektowany przez zespół architektów MTM STYL pod kierownictwem arch. Tomasza Sobieszuka, został nagrodzony „Kryształową Cegłą”.

Inwestycja  zyskała uznanie w oczach kapituły międzynarodowego konkursu „O Kryształową cegłę” i otrzymała I miejsce w kategorii: Budynki mieszkalno-usługowe.

Konkurs „O Kryształową Cegłę” rokrocznie wyłania najlepsze inwestycje budowlane po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. W kapitule konkursu zasiadają samorządowcy, architekci i urbaniści z Polski, Ukrainy i Białorusi.

W tym roku zaszczytny tytuł przypadł Rezydencji Piotrkowskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w dniu 6 grudnia 2013 w Lublinie.

Rezydencja Piotrkowska rywalizowała z obiektami o podobnym charakterze z Łucka i Lwowa (Ukraina), Lublina oraz Puław (Polska).

Zobacz nagrodzony obiekt: www.rezydencja-piotrkowska.pl

Konkurs „O Kryształową Cegłę” jest organizowany od 1999 roku i jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych Europy Wschodniej. Celem konkursu jest m.in. promowanie najlepszych inwestycji, jak też premiowanie najlepszych praktyk w budownictwie, uwzględniających ochronę środowiska. Konkurs „ O Kryształową Cegłę” odbywa się pod patronatem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, a jego partnerami są przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, instytucji administracji budowlanej, ochrony środowiska, wyższych uczelni technicznych, branżowych organizacji i stowarzyszeń – z miast i regionów Polski, Białorusi i Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »