Inspiracje & Wnętrza

Jak dodać wnętrzom charakteru?

Różnego rodzaju dodatki to najlepszy sposób, by podkreślić indywidualny charakter naszego domu. Co więcej, wyposażenie mieszkania w nowe elementy pozwoli nam odświeżyć jego charakter, a czasem nawet zupełnie go zmienić. Dobrym przykładem jest zmiana oświetlenia lub obić krzeseł i kanap, a także wymiana wszelkiego rodzaju tekstyliów – dywanów, zasłon czy pledów. Czasami nowa pościel w naszej sypialni może sprawić, że poczujemy się w niej o niebo lepiej.

Dodatki do domu, które zmienią jego charakter

Co możemy zaliczyć do dodatków, które zmieniają charakter wnętrza? Jest tego naprawdę dużo – wszelkiego rodzaju tkaniny, pudełka, kosze, lustra, doniczki, poduszki, neony, obrazy, fotografie, rzeźby, artystyczne stoliki, ręcznie malowane kafelki, dywany, ciekawe lampy i ich żarówki, półki i regały, lustra, gadżety kuchenne, świeczniki, wieszaki, wazy, wazony, naczynia, kwiaty, zegary, pojemniki, kubki…

jezyna_w02

W wyborze należy kierować się przede wszystkim estetyką. Zanim wprowadzimy zmiany w naszym mieszkaniu, zastanówmy się, jakie kolory powinny zdominować wnętrze. Jeżeli lubimy kolorowe mikstury, możemy dobierać gadżety o różnorakich kolorach – ale wtedy zdecydujmy się na jeden styl, np. nowoczesny, angielski, skandynawski. Częstym zabiegiem jest tworzenie jednokolorowych, minimalistycznych wnętrz i dekorowanie ich dodatkami w jednym lub dwóch kolorach. Na przykład w białym salonie świetnie sprawdzą się gadżety wykonane ze stali.

umbra_w02

Intrygujące dodatki do pokoju gościnnego

Zasada minimalizmu połączonego z odważnymi dodatkami to najbardziej sprawdzony sposób na aranżacje salonu. Świetnym pomysłem są jednokolorowe ściany i podłogi połączone ze wzorzystym obiciem mebli.

ariel_4_w03

Często architekci łączą różne style – wybierają białą kanapę i dobierają do niej kolorowe krzesła, pufy i fotele. Najbardziej modne obicia mają kontrastowe kolory lub geometryczne wzory.

jagoda_w01

Oryginalne gadżety kuchenne

Wszystko, co znajduje się w kuchni poza zamkniętymi szafkami, automatycznie staje się częścią wystroju wnętrz. Jeżeli lubisz kontakt z naturą, najlepszym wyborem będzie duża ilość roślin. Ostatnimi czasy, wszelkie doniczkowe kwiaty, a także większe krzewy w stylowych (na przykład metalowych) doniczkach są bardzo modne.

kiwi_3_w04

Można je ustawić w rogu pokoju, na szafach lub dużym stole. Szczególnie ciekawie prezentują się wszelkiego rodzaju tak zwane sukulenty. Są to gruboszowate rośliny o niezwykle intrygujących kształtach. Ich atutem jest to, że nie trzeba zbyt często ich podlewać.

umbra_w06

Żyrandole kryształowe

Czasami wystarczy wstawić efektowną lampę, aby całe pomieszczenie całkowicie zmieniło swój klimat. Bardzo dobrym przykładem są kryształowe żyrandole, które użyte w odpowiedni sposób, nie tylko są niezwykle eleganckie, ale także nowoczesne.

amelia_mc_w01

Odważną decyzją jest umieszczenie żyrandolu w łazience. Oczywiście obok lustra warto zamontować mocne oświetlenie, jednak lampa górna może być ciekawym dodatkiem. Pamiętajmy, że łazienka często jest miejscem odpoczynku. Gustowny żyrandol, który będzie źródłem ciekawych świetnych wzorów na ścianie, stworzy romantyczny klimat, który świetnie sprawdzi się podczas długiej, gorącej kąpieli. Pozwólmy sobie na odrobinę luksusu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »