Inspiracje & Wnętrza

Oryginalne tapety

Większość osób urządzających swoje mieszkanie staje w obliczu pytania: tapety czy farby? Tapety z pewnością są doskonałą alternatywą dla farb z wielu względów. Po pierwsze, tapety posiadają różnorodne wzory, które mogą urozmaicić wnętrze. Po drugie, są o wiele łatwiejsze w aranżacji, gdyż nie wymagają wyrównywania powierzchni ścian. Zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach w blokach okazuje się, że ściany nie są zbyt równe i to właśnie tapety mogą to ukryć. Kolejnym atutem tapet jest to, że bardzo łatwo się je czyści, co świetnie sprawdza się w pokoju dziecięcym oraz kuchni.

amelia_mc_r18

Oryginalne tapety ścienne

Dla osób, które cenią sobie dekoracyjność elementów używanych w wystroju wnętrz, tapety są wprost idealne. Obecnie na rynku dostępnych jest ich naprawdę wiele – posiadają nie tylko różne wzory i kolory, ale także faktury i nadruki. Ze względu na materiał, z którego wykonane są tapety, można wyróżnić ich pięć rodzajów – papierowe, winylowe, tapety na fizelinie, tapety z włókna szklanego oraz Rauhfaser (świetnie nadają się do zamalowania). Podstawowe pytanie, które warto sobie zadać brzmi: czy interesują nas jednokolorowe tapety, czy wzorzyste? Ostatnimi czasy bardzo modne są mocno kontrastowe tapety w stylu popart. Niesłabnącą popularnością cieszą się w dalszym ciągu motywy kwiatowe, a także geometryczne.

kwarc_2_w02

Nowością na rynku są tapety z nadrukami, które możemy samodzielnie projektować. Oczywiście można połączyć barwną tapetę z bardziej jednolitą – na przykład szarą tapetę z czarną w białe wzory albo żółtą z tapetą z nadrukiem. Możemy także nakleić ją na jedną ścianę, a resztą pomalować na ulubiony kolor. Możliwości jest naprawdę wiele – wszystko zależy od inwencji twórcy pomysłu.

azuryt_4_w02

Tapety do salonu w mieszkaniu

Salon to miejsce, w którym przebywamy najczęściej. Z tego względu w tym miejscu tapeta nie powinna odbiegać od naszych preferencji, w innym wypadku będzie nas drażnić i uniemożliwiać odpoczynek. Dla osób ceniących sobie minimalizm z pewnością lepsze będą tapety o jednolitym kolorze, które posiadają ciekawą fakturę.

aster_3_w08

Sposobem, który może się sprawdzić, może być wytapetowanie jednej ściany wybranym nadrukiem np. modnymi ostatnio brzozami i pomalowanie reszty na szary lub biały kolor. Warto pamiętać, że tapety możemy stosować również na suficie. Dla nieco odważniejszych osób dobrym wyborem będą żywe, kolorowe tapety. Na przykład tapety w żółto-zielone pasy lub geometryczne wzory – trójkąty lub kwadraty.

bachus_7_w02

Warto pamiętać, że istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują tapety z unikatowymi grafikami. Dzięki takiemu produktowi sprawimy, że nasze mieszkanie będzie miało nieco artystyczny klimat.

aksamit_4_w02

Nowoczesne tapety

Nowością na rynku są tapety „dotykowe”. Gdy dotkniemy jej wybrany fragment, uruchamia się dany dźwięk. Zazwyczaj jest to część tapety zawierająca ilustrację, np. drzewo z ptakami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pokoju dla dziecka, które dotykając ściany, będzie pobudzało swoją kreatywność. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat rodzice rozwijali wyobraźnie swoich pociech.

4 komentarze

  • Marek

    Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem oryginalnej tapety i nie byłem zdecydowany, ale teraz wiem, że fototapeta jest dobrym rozwiązaniem i trafnym pomysłem, który może odmienić wnętrze.

  • Hanna Wilk

    Właśnie moim zdaniem takie tapety zupełnie mogą zmienić wnętrze, co oczywiście jest doskonałym atutem! Tapeta czy fototapeta to doskonały pomysł. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »