Inspiracje & Wnętrza

Jakie kolory są modne w 2017?

Modnie urządzone wnętrza powinny być utrzymane w kolorystyce, która odpowiadałaby najnowszym trendom. Pod tym kątem rok 2017 jest pełen kolorystycznej różnorodności, w której dominują stonowane odcienie. Doświadczeni projektanci potrafią znakomicie zaadaptować najmodniejsze propozycje – w taki sposób, aby wyczarować harmonijną przestrzeń. Warto skusić się na ich pomoc, aby przekonać się, że wnętrza w 2017 mogą zachwycać oryginalnością – nawet jeśli będą utrzymane w spokojnej kolorystyce.

Kolory do wnętrz 2017 – barwy natury

Rok 2017 należy przede wszystkim do barw ziemi, w tym odcieni szarości czy beżu. Te neutralne kolory świetnie komponują się praktycznie z każdym aranżacyjnym stylem. W praktyce, mogą dominować w wystroju rustykalnym, klasycznym, a nawet awangardowym.

kiwi_3_w03

Profesjonaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób wykorzystać najmodniejsze kolory, aby optycznie powiększyć mieszkanie. Pod tym kątem na uwagę zasługuje jasny odcień beżu, który stanie się wymarzonym tłem dla drewnianego umeblowania.

aksamit_4_w01

Wnętrza w 2017 mogą także być utrzymane w szarych tonacjach. Jasny, gołębi odcień lub ciemniejszy grafit gwarantują morze możliwości, ponieważ są to jednocześnie neutralne i uniwersalne odcienie. Szarości świetnie komponują się między innymi z aranżacjami o skandynawskim stylu, ale nie tylko – przy odrobinie inwencji z powodzeniem sprawdzą się nawet w bardziej awangardowej przestrzeni. Spokojne, wyważone tło to świetna podstawa do tworzenia najbardziej fantazyjnego wystroju.

feniks_w06

Wnętrza w ciemnych kolorach – jakie barwy modne w 2017?

Amatorzy wnętrz w ciemniejszych tonacjach nie powinni narzekać na brak inspiracji – pod tym kątem rok 2017 należy do fioletu i czekoladowego brązu. Są to idealne barwy głównie do większych przestrzeni.

brzoza_w01

Warto zestawić je z kontrastującym umeblowaniem, utrzymanym w jasnej kolorystyce. W tej odsłonie najmodniejsze kolory cudownie sprawdzą się w klasycznych aranżacjach, a także w pomieszczeniach, w których dominuje styl kolonialny.

oppulent lounge room

Fiolet z brązem mogą być dominującym elementem wystroju, ale można też ograniczyć ciemne tonacje do roli gustownych, kolorystycznych akcentów – na przykład w formie naklejek ściennych lub wazonów.

WIDOK-2

Wnętrza w 2017 – czy warto postawić na zieleń?

Do najmodniejszych kolorów wnętrz w 2017 roku koniecznie należy zaliczyć zieleń – pod wieloma postaciami. W trendy wpisuje się zarówno oryginalny, miętowy odcień, jak i głęboka, ciemna barwa czy jasna zieleń, momentami wpadająca w tonację szarości. W zależności od dokonanego wyboru, zielony kolor może albo nieco ożywić przestrzeń, albo ją wyciszyć. Warto pamiętać, że jest to barwa kojarząca się ze spokojem – nie bez powodu projektanci często zalecają zastosowanie jej w sypialniach.

aksamit_2_w03

Kolory do wnętrz 2017 są ukłonem w stronę naturalnych barw, pasujących praktycznie do każdej aranżacji. Najlepiej zaufać profesjonalistom, którzy stworzą dla nas projekt zgodny nie tylko z naszymi preferencjami, ale przede wszystkim z najmodniejszymi trendami. W 2017 roku rządzą uniwersalne, stonowane odcienie – z łatwością można je wprowadzić do wnętrza, niezależnie od charakteru wystroju.

2 komentarze

  • Grzegorz

    Bardzo ładne te przedstawione kolorki. Każdy właściwie mi się podoba, trudno by mi było wybrać jeden z nich 🙂
    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »