Inspiracje & Wnętrza

Styl hygge w urządzaniu wnętrz

Skandynawskie trendy już jakiś czas temu podbiły serca Polaków, którzy coraz chętniej urządzają mieszkania właśnie w tym stylu. Obecnie na czasie są wnętrza typu hygge, nawiązujące do duńskiej filozofii aranżacji. Warto poprosić architektów o projekt domu uwzględniający urządzenie go właśnie w tym charakterze. Już na etapie budowy należy bowiem zaplanować układ całej nieruchomości, wraz z obecnością kluczowych elementów dla duńskich aranżacji.

teo_5_w03Wnętrze projektu domu Teo. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Teo

Styl hygge – czym się wyróżnia?

Osoby interesujące się trendami w zakresie aranżacji wnętrz często podkreślają, że sercem domu urządzonego w stylu hygge powinien być kominek. Warto skusić się na jego instalację i już na etapie budowy poprosić architektów o projekty domów wykonane pod kątem jego obecności. Kominek świetnie wpisuje się w estetykę komfortowych, ciepłych wnętrz, zaprojektowanych z myślą o wypoczynku.

feniks_w05Wnętrze projektu domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks

Najlepiej zainstalować go w salonie, pamiętając o wyznaczeniu przestrzeni na szeroką, wygodną kanapę i pufy. Właśnie tego typu meble wypoczynkowe najlepiej wpisują się w styl hygge – szczególnie, jeśli są wykończone naturalnymi tkaninami utrzymanymi w spokojnych tonacjach.

amarylis_2_w01Wnętrze projektu domu Amarylis 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 2

Kompletnie wykonany projekt domu powinien uwzględniać kwestię wyboru odpowiedniej podłogi. Ten element wnętrza również jest istotny w kontekście duńskich aranżacji. Najlepiej postawić na drewniane podłogi, utrzymane w naturalnym kolorze. Warto jednak pamiętać o dywanach, które są niemniej ważne w urządzaniu przytulnych, ciepłych wnętrz. Nieduże dywaniki o grubych splotach uszyte z wełny, lub propozycje na bazie koziego czy owczego futra, wspaniale wpisują się w estetykę hygge.

dedal_w02Wnętrze projektu domu Dedal. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Dedal

Aranżacja w stylu hygge – o czym należy pamiętać?

Dom urządzony według duńskich trendów musi być podporządkowany komfortowi wszystkich domowników. Jest to ważne także pod kątem rozkładu wnętrz – przykładowe projekty domów przygotowane przez architektów muszą odpowiadać potrzebom potencjalnych inwestorów. O przytulny nastrój poszczególnych pokoi warto zadbać wykorzystując dodatki charakterystyczne dla stylu hygge. Istotny jest już sam wybór ich kolorystyki – spokojne tonacje beżu, brązu, zieleni czy szarości będą znakomitym wyborem.

ariel_5_w02Wnętrze projektu domu Ariel 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Ariel 5

Oprócz wspomnianego kominka można udekorować wnętrze świecami, które nie muszą być utrzymane w tej samej stylistyce. Styl hygge kojarzy się także z poduszkami, dlatego warto ozdobić nimi kanapy i fotele. Poza tradycyjnym kompletem wypoczynkowym, można skusić się na designerskie pufy. Na przytulną atmosferę wpłyną również miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny. Wystarczy wprowadzić do wnętrza wełniane lub bawełniane koce, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek w stylu hygge.

feniks_w01Wnętrze projektu domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks

Warto zainspirować się duńskimi trendami i zdecydować się na urządzenie domu w duchu komfortu i nastrojowego klimatu. Kominek, drewniana podłoga, spokojne kolory ziemi, świece, koce i poduszki to główne elementy, które wpływają na unikalny charakter stylu hygge. Warto przekonać się, jak wiele uroku kryją w sobie wnętrza urządzone według najmodniejszych duńskich trendów.

5 komentarzy

 • Wood

  Jeszcze dodam, że kominek jako nieodzowna częśc wnętrza bardzo prezypadł mnie do gustu. Chętnie umieszczę taki w swoim domu, którego niestety jeszcze nie mam.

 • Wood

  Rozumiem, że częścią stylu hygge jest drewno na ścianach? Jeśli tak, to ten styl jest dla mnie. Warto zaprzątnąc sobie nim głowę.

 • kasia

  jak tylko przeczytałam, że w stylu hygge jedną z najważniejszych kwestii jest kominek, pomyślałam, że już lubię ten styl 😀

 • Natalia

  Mi się bardzo podoba styl hygge i mroźnej Skandynawii, i własnie takie połączenie mam w moich wnętrzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »