Porady architektów

System przechowywania w garderobie – jak go dobrze zorganizować?

Kupno dużej, przestronnej szafy to… dopiero początek na drodze do schludnie zagospodarowanej garderoby! Kolejnym etapem jest decyzja, co właściwie powinno się w tej szafie znajdować. Prawda jest taka, że dobór systemu przechowywania w garderobie należy rozpocząć nie od przejrzenia dostępnych na rynku modeli, a od analizy posiadanej odzieży i dodatków. Dla każdej osoby pod hasłem „odpowiednia organizacja szafy” będzie się bowiem kryło co innego!

Szuflady kontra półki – co wybrać?

Najczęstszy dylemat dotyczy wyboru liczby półek i szuflad. Zagadnienie ciężkie do rozstrzygnięcia opiera się głównie na indywidualnych preferencjach. Wiele osób uważa, że zdecydowanie bardziej komfortowe są szuflady – można je wyciągnąć i wygodnie przejrzeć zawartość. Minusem półek jest to, że nawet głębokie utrudniają przechowywanie odzieży – chociaż zmieścić można na nich wiele, łatwo zapomnieć o elementach schowanych w ich głębi. Z drugiej strony to właśnie półki zdecydowanie lepiej nadają się do trzymania ubrań, które mogą łatwo ulec pognieceniu, czyli koszul czy delikatnych bluzek.

Szuflady z siatki – najlepsze rozwiązanie dla zabieganych

Dobrym rozwiązaniem dylematu – półki czy szuflady – jest wybór szuflad wykonanych z delikatnej siateczki. Daje ona możliwość zlustrowania przechowywanej w nich odzieży od frontu, bez konieczności wyciągania. Taki materiał zapewnia również lepszy dopływ powietrza, dzięki czemu ubrania dłużej pozostają świeże, a w szufladzie nie gromadzi się kurz. Wybór dokonany? Wystarczy półkę wyciągnąć i wyjąć z niej wybraną rzecz.

Drążki w szafie – niedoceniany sprzymierzeniec

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przydatne są drążki w szafie. Nie służą one wyłącznie przechowywaniu marynarek czy sukienek – dają wygodną możliwość zachowania odzieży niepogniecionej. Warto na nich zawiesić każdy element garderoby szczególnie podatny na zagniecenia lub na przykład przeznaczony na ważne spotkania.

Zalety szuflad na biżuterię

Dodatkami, o których zwykle zapomina się podczas organizowania garderoby, jest biżuteria. To błąd, ponieważ jedna, sprytnie zaprojektowana szuflada może niewiarygodnie ułatwić codzienny dobór akcesoriów. Tyczy się to nie tylko pań! Rzecz jasna to one przodują w liczbie posiadanych błyskotek, jednak wielu panów również może poszczycić się imponującą kolekcją spinek do mankietów, krawatów czy sygnetów. Te praktyczne pojemniki nie są dedykowane wyłącznie kosztownościom – z równym powodzeniem można w nich bezpiecznie przechowywać zegarki. Szuflady na biżuterię kładą kres splątanym łańcuszkom czy zgubionym kolczykom!

System przechowywania w garderobie – możliwość ingerencji w jego układ

Bez względu na to, z ilu drążków, szuflad czy półek składa się dany system przechowywania odzieży, niezwykle istotna pozostaje możliwość dostosowania go do indywidualnych preferencji. Sposobność swobodnego przesuwania elementów systemu w górę i w dół pozwala zorganizować wnętrze szafy zgodnie z własnymi potrzebami i w miarę upływu czasu dostrajać je do zmieniającej się zawartości garderoby. To właśnie elastyczność układu szafy powinna mieć decydujące znaczenie podczas jej wyboru.

1 komentarz

  • Marek

    Szuflada na biżuterię i inne błyskotki to ciekawy pomysł wart realizacji. Ład i porządek w szafie ważna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »