Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Małe i tanie domy – sprawdź, dla kogo to najlepszy wybór!

Mały i tani dom może być jednocześnie wygodny i funkcjonalny, dlatego nic dziwnego, że takie nieruchomości cieszą się coraz większą popularnością. Są świetnym wyborem zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi. Atuty małych domów doceni też każdy, kto szuka alternatywy dla mieszkania w bloku.

 

Mały i tani dom zamiast mieszkania – czy to możliwe?

Zastanawiasz się, czy koszty budowy domu mogą być niższe od ceny zakupu mieszkania? Jak najbardziej, wszystko zależy od odpowiedniego projektu oraz wielkości stawianego budynku. W dzisiejszych czasach budowa małego domu coraz częściej jest korzystniejszą inwestycją niż kupno nieruchomości w bloku. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój z dala od codziennego zgiełku. Mały dom postawiony na obrzeżach miasta stanowi dla nich świetną alternatywę wobec mieszkania w centrum.

Projekt domu Awokado 2

 

Czy mały i tani dom sprawdzi się dla rodziny z dziećmi?

Wiele osób uważa, że małe domy wiążą się ze znacznym ograniczeniem przestrzeni, przez co nie są odpowiednim wyborem dla rodzin z dziećmi. Tymczasem takie nieruchomości mogą być naprawdę bardzo funkcjonalne i sprawdzą się nawet w przypadku większej liczby domowników. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na nasze projekty małych i tanich domów. W wielu z nich są wyznaczone co najmniej cztery pokoje oraz dwie łazienki.

Projekt domu Bez

 

Idealnie rozwiązanie dla singli i osób starszych

Małe domy cieszą się też coraz większym zainteresowaniem wśród singli, którzy cenią sobie swobodę i nie chcą mieszkać w bloku. Taka nieruchomość zawsze wiąże się z dostępem do ogródka. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie w domowym zaciszu. Możliwość realizowania obowiązków zawodowych w otoczeniu własnej zieleni jest dodatkowym atutem przemawiającym za wybudowaniem małego domu poza miastem. Wypoczynek na świeżym powietrzu docenią również seniorzy. Dodatkowo warto wspomnieć, że mały dom może być budynkiem parterowym, co pozwoli osobom starszym uniknąć wchodzenia po schodach.

Projekt domu Elka 2

 

Małe domy dla właścicieli mało ustawnych działek

Tani i mały dom to także doskonały wybór dla osób posiadających mało ustawną działkę. Jeśli grunt ma podłużny, wąski kształt, nie sposób postawić na nim większej nieruchomości. W tym przypadku niewielki dom jest jedyną opcją. Należy zaznaczyć, że takie budynki sprawdzają się nawet na działkach o widocznym kącie nachylenia. Jeżeli zatem masz niewielką i mało ustawną działkę, nie musisz rezygnować ze swoich marzeń o posiadaniu własnego domu.

Projekt domu Malutki 2

 

Wybuduj dom z naszym projektem!

Chcesz przekonać się, jak niskie mogą być koszty wybudowania małego domu? Zapoznaj się z naszymi projektami! Z naszą pomocą masz szansę wybudować niewielką, ale jednocześnie funkcjonalną nieruchomość. Zwróć uwagę na projekty domów uwzględniające trudności w zagospodarowaniu mało ustawnej działki. Przekonaj się, że nawet na bardzo wąskim gruncie możesz postawić wymarzoną nieruchomość. Jeśli nie wiesz, jaki projekt najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej działki, zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy Ci dokonać wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »