Inspiracje & Wnętrza

Wnętrze w stylu holenderskim

Polacy coraz chętniej inspirują się nietypowymi pomysłami na aranżację wnętrz, z uwzględnieniem najnowszych trendów. Bardzo modne są między innymi wnętrza w stylu holenderskim, w których na pierwszy plan wychodzą naturalne materiały, przestronne pomieszczenia i zdecydowane kolory. I chociaż niektóre cechy tego typu aranżacji pozornie się wykluczają, w rzeczywistości są dla siebie idealnym dopełnieniem i pomagają stworzyć harmonijne wnętrze w holenderskiej odsłonie.

calineczka_4_w01

Salon w holenderskim stylu

Sercem holenderskiego mieszkania jest salon, w którym domownicy spędzają swój wolny czas. Bardzo ważne jest, aby projekt domu uwzględniał dość duży metraż tego wnętrza. Przestronny salon świetnie wpisuje się w założenia holenderskiego stylu, ale nie mniej istotne jest oświetlenie całego pomieszczenia. Warto już na etapie projektu pomyśleć o odpowiedniej ilości okien – tak, aby pokój dzienny był jasny i przytulny. Z pomocą architekta z łatwością uda nam się zadbać o przestrzeń, którą będziemy mogli zaaranżować zgodnie z holenderskimi trendami.

decyma_9_w04

W salonie koniecznie musi znaleźć się miejsce na wygodny zestaw wypoczynkowy – dobrym pomysłem będzie na przykład modułowa kanapa. Tapicerka powinna być utrzymana w spokojnej tonacji – barwy beżu, bieli, brązu, zieleni czy szarości będą świetnym wyborem. Nie oznacza to jednak, że salon w holenderskim stylu ma być wolny od intensywnych odcieni – nic bardziej mylnego! Stonowany komplet wypoczynkowy można ożywić kolorowymi dodatkami – pomarańczowe, czerwone czy zielone poduszki mogą wyróżniać się także niebanalnym wzornictwem.

aksamit_4_w03

Wnętrze w stylu holenderskim – o czym należy pamiętać?

Architekci przygotowujący kompleksowy projekt domu planują również instalację elektryczną – z myślą o holenderskiej aranżacji warto wcześniej zastanowić się nad optymalną lokalizacją lamp. W mieszkaniu w stylu holenderskim oświetlenie gra bardzo ważną rolę – zarówno w formie górnych żyrandoli czy innych wariantów sufitowych, jak i urządzeń ściennych, podłogowych czy mniejszych punkcików emitujących światło.

antara_w02

Jeśli zaś chodzi o dekoracyjne dodatki, najlepiej postawić na rękodzieło. Plecione dywany, koce czy poduszki można zestawić z naturalną wikliną. Holenderska aranżacja nie powinna być wolna od industrialnych trendów – pod tym kątem warto skusić się na miedziane obudowy lamp lub metalowe konstrukcje krzeseł.

ariel_5_w06

Świetnym dopełnieniem mogą być także ozdoby wykonane z nieprzetworzonych surowców. W takich wnętrzach często główną rolę odgrywa drewno, pod różnymi postaciami. Warto również zadbać o to, aby projekt nieruchomości uwzględniał obecność kominka.

ametyst_w03

Dzięki odpowiednio dopasowanym meblom, dekoracjom i elementom wykończeniowym z łatwością można zaaranżować mieszkanie w stylu holenderskim. Naturalne surowce przełamane industrialnymi akcentami pomagają wyczarować naprawdę przytulną atmosferę. W tym zadaniu niezastąpiona jest również gra kolorami – stonowane barwy wystarczy przełamać niebanalnymi deseniami. Nie da się ukryć, że wypoczynek w otoczeniu kominka, drewna, wikliny i wełnianych plecionek jest wyjątkowo przyjemny.

ambrozja_3_w03

2 komentarze

  • Ardant

    Piękne oświetlenie i lampy. Szczególnie te skandynawskie w kolorze szarym – prostota z geometrią i efekt murowany. Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »