Inspiracje & Wnętrza

Nowoczesne rozwiązania w aranżacji mieszkania

Funkcjonalne, a równocześnie nowoczesne rozwiązania aranżacyjne w mieszkaniach to obecnie paradoksalny powrót do tradycji i natury. Nowoczesność kojarzy się z futuryzmem i wysokim poziomem zaawansowania technologicznego, jednak wnętrza mieszkań idących za trendami i duchem czasu są niezwykle oszczędne i proste, a jednocześnie wysmakowane. Często decyduje o tym jedynie detal wystroju – tapeta w przedziwne kształty, odrestaurowany mebel lub element natury wkomponowany w otoczenie.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Onyks

Eklektyzm

Łączenie stylów, faktur, kolorów oraz różnorodnych materiałów to domena niejednego nowoczesnego mieszkania. Może polegać ono na m.in. na umeblowaniu wnętrza odrestaurowanymi meblami. Znaleźć możemy je w antykwariacie, na pchlim targu lub wyprzedaży. Zwykle właściciele pozbywają się, w ich mniemaniu – staroci, dlatego ceny nie osiągają wysokich pułapów. W ten sposób nabyty mebel możemy poddać odpowiedniej konserwacji, np. poprzez odmalowanie lub wyczyszczenie. Tak odświeżona szafa, komoda lub barek mogą stać się ciekawym uzupełnieniem lub balansem wystroju naszego mieszkania – np. gustowny złoty kinkiet lub lampka nocna może perfekcyjnie komponować się z nowoczesnym łóżkiem posiadającym pikowany zagłówek. Innym sposobem na nietypową aranżację mieszkania w ramach eklektyzmu jest łączenie różnych faktur i materiałów w meblach, np. drewna i plastiku czy form ażurowych z opływowymi.

Projekt domu Jabłoń. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Jabłoń

Drewniane elementy

Większość nowoczesnych stylów designu wnętrz opiera się na powrocie do zgody z naturą oraz proekologicznego myślenia w kontekście wystroju. Często dla przełamania „chłodu” nowoczesności warto posłużyć się elementami wykonanymi z drewna. Może to być np. stolik kawowy bądź stół w jadalni. Drewno, zwłaszcza o jasnych odcieniach, ociepla wnętrze i dodaje mu sielskości. Jeśli jednak chcemy zastosować ten efekt na dużej powierzchni, dobrym rozwiązaniem może okazać się parkiet drewniany. Rozświetli wnętrze i doda mu lekkości, równoważąc cięższe materiały budowlane, np. beton architektoniczny na ścianach.

Projekt domu Antara. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Antara

Zabudowana kuchnia

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim funkcjonalność. Po co marnować miejsce i otaczać się masą niepotrzebnych szafek i blatów, skoro można zebrać w jednej przestrzeni wszystkie niezbędne urządzenia i meble? Kuchnia zabudowana to przede wszystkim proste, wygodne i estetyczne rozwiązanie. Wszystkie szafki, szuflady i urządzenia tworzą jedną powierzchnię na wybranej przez nas ścianie. Rozwiązanie to nie tylko optycznie powiększa kuchnię, ale również wprowadza porządek i ład. Ponadto, zyskujemy miejsce na inne przedmioty i meble, m.in. równie nowoczesny i pożądany blat kuchenny w formie wyspy.

Projekt domu Amarylis 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 2

Geometryczne wzory

Geometryczne bryły i wzory to ścisła czołówka wyobrażeń człowieka o nowoczesnych domach i wnętrzach. Mają one swoje przełożenie w rzeczywistości, gdyż większość nowoczesnych domów tworzonych jest w oparciu o kąty proste, budynki przypominają często sześciany, a wnętrza prezentują znaczną ilość elementów geometrycznych. Aranżacje wnętrz oparte o geometrię są proste, estetyczne i praktyczne. Do najpopularniejszych elementów wystroju należą okapy w kształcie prostopadłościanów, sześcienne stoliki kawowe czy też lampy-ostrosłupy. Nie musimy oczywiście wzorować się na dokładnych figurach. Przykładowo, warto zastanowić się nad wyborem ściętych brył lub amalgamatem – połączeniem wielokątów w formie m.in. designerskich krzeseł. Można dodawać im lekkości, komponując z meblami wykonanymi z materiałów szklanych bądź drewnianych.

Projekt domu Kiwi 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Kiwi 3

 

Na zdjęciu głównym wykorzystano projekt domu Decyma 10. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Decyma 10

1 komentarz

  • Wood

    Zabudowa kuchenna prezentowana na zdjęciu wygląda nadzwyczajnie. Wszystko jest tam dopasowane i uszyte jakby na miarę.
    Geometryczne wzory wyglądaja obłędnie. Niby trochę kanciasto, ale szykownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »