Porady architektów

Świąteczny klimat w nowym domu

Zakończenie remontu tuż przed nadejściem zimy można uznać za spory sukces. Święta Bożego Narodzenia są dodatkowo doskonałą okazją, by w nowych czterech ścianach poczuć się jak w… domu. Jeśli w ferworze przeprowadzki świąteczne ozdoby zaginęły – lub zostały celowo wyrzucone – nic straconego! Zamiast całej armii przybrań i światełek, wystarczy zadbać o kilka konkretnych elementów, by cieszyć się wspaniałymi Świętami w nowym lokum.

 

Jedno drzewko zamiast dziesiątek ozdób

Jednym z gwarantów świątecznej atmosfery jest choinka – wysoka, rozłożysta, lecz przede wszystkim żywa i pachnąca. Rozświetlające pokój bożonarodzeniowe drzewko zapewnia magiczny nastrój w zimowe wieczory. Równie istotny jest jego wyjątkowy zapach, który sprawia, że każdy dorosły ma ochotę położyć się pod nim niczym dziecko i obserwować błyszczące ozdoby. Delikatnie przybrane iglaste drzewko potrafi w pojedynkę nadać całemu domostwu świąteczny charakter.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Onyks

 

Dom pachnie…

Drugim źródłem bożonarodzeniowego ducha jest kuchnia. To w niej rodzi się znacząca część świątecznej otoczki, w tym tak istotne dla nowego budynku aromaty. Goździki, cynamon, gałka muszkatołowa czy anyż to przyprawy, których sama nazwa przywodzi natychmiast na myśl przytulne wnętrza rodzinnego domu. Dodać można do nich również nieoczywiste propozycje, jak na przykład… mandarynki. Ich zapach również błyskawicznie kojarzy się z tym przytulnym, radosnym okresem. Pomieszczenia wypełniające się aromatem kuchennych potraw w mig zyskają ciepły, rodzinny klimat.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Ametyst. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Ametyst

 

…i rozbrzmiewa

W okresie świąt Bożego Narodzenia częściej niż zwykle słyszy się muzykę. W sklepach, tramwajach czy nawet biurowcach rozbrzmiewają kolędy i bożonarodzeniowe standardy. Jest to świetna inspiracja dla osób urządzających swój nowy dom, chociaż nie chodzi tu rzecz jasna wyłącznie o pastorałki. Puszczenie w swoich nowych czterech ścianach ulubionej muzyki, z którą wiąże się wiele przyjemnych wspomnień, pozwoli natychmiastowo poczuć właśnie jak u siebie.

Wizualizacja projektu domu Groszek. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Groszek

 

Dom tworzą ludzie

By budynek stał się domem, ważna jest obecność bliskich osób. To właśnie Boże Narodzenie jest okresem, w którym krewni składają sobie świąteczne wizyty i spędzają razem czas. Zapraszając do domu rodzinę i znajomych, wypełnia się go śmiechem i gwarem rozmów. Celebrując ten wyjątkowy okres roku w otoczeniu najbliższych łatwiej w nowych wnętrzach poczuć się swojsko i przytulnie.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Meteor 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Meteor 2

 

Poświąteczne okazje

Zakupowy szał nasila się tuż przed Świętami, by osłabnąć po ich zakończeniu. To okres przecen i wyprzedaży artykułów niemalże każdego rodzaju, czyli doskonały czas dla osób szukających wyposażenia lub ozdób do swoich nowych domów. Ponieważ sprzedawcy opróżniają magazyny, w niezwykle atrakcyjnych cenach zakupić można zarówno praktyczne sprzęty, jak i rozmaite dodatki.

Wizualizacja projektu domu Ariel. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Ariel

 

Święta Bożego Narodzenia są czasem wyciszenia i refleksji. To okres, który spędza się w domu w towarzystwie najbliższych osób. Dom to rodzina, a to właśnie w Boże Narodzenie najłatwiej zaprosić ją do swojego nowego domu. W takich okolicznościach zdecydowanie łatwiej ze zwykłego budynku uczynić ten najważniejszy na świecie – dom.

3 komentarze

  • Wood

    Najpierw trzeba mieć dom. Jesli mowa o domu w nieco innym znaczeniu mam na mysli rodzinne miejsce to tak. Jakos pomimo posiadania pewnych środków finansowych nie dałem ponieśc sie nawet Black Friday. W tym roku było spokojenie i bez wydawania pieniędzy.

  • Alicja Kowalczyk

    Zdjęcia wyglądają niesamowicie, pytanie tylko czy taki efekt da się osiągnąć małym nakładem pieniężnym?

  • Ewa M

    Mi się najbardziej podobają choinki dwukolorowe 🙂 Moim zdaniem wyglądają najbardziej elegancko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »