Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Niekonwencjonalne projekty – domy z płaskim dachem

Dom to azyl, bezpieczne miejsce dla całej rodziny, w którym każdy chce czuć się dobrze. Nic więc dziwnego, że pomysłów na bryłę domu oraz jego wykończenie jest właściwie nieskończenie wiele. Wielkość i kształt domu zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb jego mieszkańców, dlatego przed wybraniem projektu warto dokładnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od własnych czterech kątów. Jedną z ciekawych możliwości na nowoczesne i nieszablonowe budownictwo są domy z płaskim dachem. Obecnie coraz bardziej zyskują na popularności.
Zobacz nasze zestawienie najpopularniejszych projektów domów z płaskim dachem.

Projekt domu Asteria

Szczegóły projektu domu ASTERIA

Zalety płaskich dachów

Płaski dach to zdecydowanie rozwiązanie dla miłośników nowatorskiego budownictwa. Nowoczesne, ciekawe bryły z dużą ilością przeszklonych obszarów to domy, które idealnie zwieńczy płaski dach. Tego typu domy są przede wszystkim wyjątkowo funkcjonalne. W przypadku piętrowego budynku nie trzeba martwić się o skosy na poddaszu zabierające cenną przestrzeń – tutaj zarówno parter jaki piętro mają tę samą powierzchnię użytkową. Przeszklone ściany z dużymi drzwiami balkonowymi prowadzącymi na taras doskonale komponują się z prostym, nowoczesnym dachem, który nie przysłania światła wpadającego do wnętrza. Płaski dach daje również możliwość ciekawego i harmonijnego połączenia domu z podwórkiem czy patio. Jego przedłużenie można bowiem wykorzystać jako nowoczesne zadaszenie tarasu bądź zwieńczenie ogrodu zimowego. W przypadku domów piętrowych płaski dach może jednocześnie stanowić przestronny balkon, lub tak zwany zielony dach, co pozwala na zwiększenie przestrzeni bez konieczności jej dobudowywania. Jest to szczególnie istotny atut dla posiadaczy niewielkich lub trudnych do zagospodarowania działek.

Projekt domu Horus

Szczegóły projektu HORUS.

Domy z płaskim dachem 5 najpopularniejszych projektów

Płaski dach niesie za sobą wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. W zależności od własnych potrzeb czy położenia domu można stworzyć wyjątkowe kompozycje, których dach pełnić będzie funkcję nie tylko ochronną.

Asteria to wyjątkowy projekt dla niedużej rodziny nowoczesny lecz przytulny. Dzięki ciekawym, licznym przeszkleniom dom jest wyjątkowo jasny, a jego metraż optycznie się zwiększa. Płaski dach stanowi tutaj również przestronny taras na piętrze oraz zadaszenie dla tarasu znajdującego się bezpośrednio pod nim. Dom będzie się pięknie prezentował nad morzem lub w górach, ponieważ dzięki licznym przeszkleniom strefa domu naturalnie łączy się z naturą.

Szczegóły projektu ASTERIA.

Kolejnym ciekawym projektem domu z płaskim dachem jest Horus. Jest to budynek o wyraźnie wydzielonych trzech strefach – dziennej, nocnej oraz gospodarczej. Cała bryła jest wyjątkowo funkcjonalna. Płaski dach daje mieszkańcom miejsce na trzy przestronne balkony na różnych poziomach, a także wiatę, mogącą pomieścić dwa samochody.

Orbita to z kolei rozwiązanie dla miłośników nietypowych kształtów. To projekt domu obok, którego nikt nie przejdzie obojętnie. Przestronny salon z antresolą, niebanalne przeszklenia i strefy wypoczynkowe w postaci balkonu i tarasu dają wyjątkowe połączenie gwarantujące pełnię komfortu i przestrzeni. Projekt gotowego domu Orbita jest ekologicznym i energooszczędnym. Czy trzeba czegoś więcej?

Projekt domu Orbita

Szczegóły projektu ORBITA.

Ciekawym projektem parterowego domu z płaskim dachem jest projekt Arkadia. W projekcie dach wykorzystany został jako zadaszenie nad wejściem do domu oraz część ogrodu zimowego, połączonego z dużą, przeszkloną jadalnią i salonem. Ciekawym elementem projektu jest niewielkie pomieszczenie stanowiące dodatkową kondygnację domu, które dodatkowo wyróżnia i urozmaica całą bryłę.


Projekt domu Arkadia

Szczegóły projektu ARKADIA.

Ostatnia propozycja Jadeit to, podobnie jak powyższa Arkadia, projekt domu parterowego. Minimalizm harmonijnie przeplata się tu z nowoczesnością, dając wyjątkowe, przyciągające wzrok połączenie. Płaski dach wspomaga energooszczędne funkcje domu, a także stanowi częściowe zadaszenie dla dużego tarasu, okalającego budynek z dwóch stron.

projekt domu jadeit

Szczegóły projektu Jadeit.

Płaskie dachy to ciekawe, nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Nie są one przeznaczone dla każdego rodzaju domów, jednak jeśli już staną się jego częścią, z pewnością pełnić w nim będą wiele przydatnych, a także czysto estetycznych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »