Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Różne oblicza altan ogrodowych – sposób na odpoczynek w domowym zaciszu

Altana ogrodowa z pełnym zadaszeniem to idealne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu w sezonie wiosenno-letnim. Spędzisz w niej czas z bliskimi, niezależnie od warunków pogodowych. Zobaczcie wybrane przez nas propozycje gotowych projektów altan ogrodowych.

Jest wiele powodów by sprawić sobie prezent w postaci dodatkowego miejsca rekreacji w ogrodzie. Jeśli nie masz możliwości utworzenia zadaszonego tarasu przy domu lub nie pozwala na to zbyt mała powierzchnia działki – altana ogrodowa jest świetnym rozwiązaniem. Z pewnością uatrakcyjni ona spotkania towarzyskie w gronie najbliższych, a także umili czas spędzany z książką w dłoni przy akompaniamencie śpiewu ptaków. Ciekawym pomysłem jest dobudowanie schowka na narzędzia i sprzęty ogrodnicze czy też budowa altanki przy wolnostojącym garażu. Altany o bardziej skomplikowanych konstrukcjach mogą składać się nawet z kilku pomieszczeń oraz oferować takie atrakcje jak na przykład prywatna sauna.

Koszt budowy altany ogrodowej

Koszty budowy altanki są bardzo zróżnicowane. Wybudowanie takiego obiektu przez firmę zewnętrzną, na podstawie indywidualnego projektu to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wielkości i dodatkowych funkcji altany. Oszczędności zagwarantuje również realizacja projektu we własnym zakresie obejmującym indywidualny zakup materiałów oraz częściową własnoręczną budowę.

Budowa altany z punktu widzenia prawa

W przypadku niewielkich altan nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, jednak jest ono niezbędne, gdy powierzchnia obiektu liczona na podstawie obrysu ścian przekracza 25 mkw. na terenie miasta oraz 35 mkw. poza granicami miasta. Natomiast wysokość altany może wynosić maksymalnie 5 m w przypadku dachu spadowego oraz 4 m w przypadku dachu płaskiego. Łączna liczba budynków gospodarczych na działce nie może przekroczyć 2 sztuk na każde 500 mkw. powierzchni. Jeśli wymienione kryteria nie są spełnione, należy ubiegać się o pozwolenie na budowę obiektu.

Poniżej przedstawiamy propozycje gotowych projektów altan ogrodowych wykonanych przez

pracownię projektową DOMYwStylu.pl:

 

DOMYwStylu.pl Altanka

1/7 Gotowy projekt altanki ALTANKA 3

Koszt projektu 500 zł

Szacunkowy Koszt budowy 24 tyś zł

Drewniane altanki w tradycyjnym stylu są bardzo urocze i proste w realizacji, a także nie zajmują wiele miejsca i oferują wszystkie udogodnienia, jakimi powinny cechować się altany ogrodowe. Do tego drewniana konstrukcja umożliwia łatwy i szybki demontaż oraz możliwość przesunięcia obiektu w inne miejsce. Powierzchnia prezentowanego projektu wynosi 23,5 mkw. Znajdziemy w nim także miejsce na grill. Warto pamiętać, że drewniane altany należy regularnie impregnować.

 

2/7 Gotowy projekt altanki ALTANKA 4

Koszt projektu 500 zł

Szacunkowy Koszt budowy 26 tyś zł

W projekcie ALTANKA 4, będącego bardziej nowoczesną wersją projektu ALTANKA 3, elementy konstrukcyjne ograniczono do minimum, a ażurowe ścianki  w tradycyjnym stylu zastąpiono bardziej eleganckimi, minimalistycznymi panelami. Charakteru dodaje projektowi wykończenie grilla nowoczesnymi płytkami oraz pokrycie drewna bejcą w ciemnym kolorze. Powierzchnia altany wynosi 23,50 mkw.

 

3/7 Gotowy projekt garażu z altanką i miejscem na saunę – SAUNA

Koszt projektu 890 zł

Szacunkowy Koszt budowy 300 tyś zł

Projekt garażu z altaną SAUNA to propozycja dla osób posiadających działki o dużej powierzchni. Usytuowanie takiego obiektu z dala od domu zapewni spokój i swobodę podczas odpoczynku w gronie najbliższych. Powierzchnia obiektu wynosi 90,80 mkw, a murowana konstrukcja gwarantuje trwałość na lata.

4/7 Gotowy projekt garażu z altanką i sauną – SAUNA (rzut)

Projekt garażu z altanką SAUNA składa się z kilku pomieszczeń. Z pewnością zadowoli osoby kochające luksus i komfortowe, duże przestrzenie. W projekcie znajdziemy praktyczną kuchnię letnią, łazienkę, taras, wiatę garażową, a także dużo przestrzeni na saunę.

 

5/7 Gotowy projekt garażu z altanką – ZMIERZCH

Koszt projektu 2200 zł

Szacunkowy Koszt budowy 217 tyś zł

Garaż z altaną ZMIERZCH oferuje aż 100 mkw. powierzchni użytkowej. W zależności od funkcji, jakie ma pełnić pomieści nawet trzy samochody osobowe. Zewnętrzna wiata może służyć jako taras wypoczynkowy albo garaż. Natomiast największemu z pomieszczeń można nadać funkcję stajni.

6/7 Gotowy projekt garażu z altanką – ZMIERZCH

7/7 Gotowy projekt garażu z altanką – ZMIERZCH -rzut

Na rzucie projektu widać, jak wiele przestrzeni oferuje projekt. We wnętrzu obiektu znajdziemy miejsce na wszystkie potrzebne sprzęty, samochód, rowery czy też kajak.

 

Jeśli szukasz projektu altany ogrodowej, skontaktuj się z nami!

Obiecujemy, że pomożemy Ci znaleźć projekt wymarzonej altany ogrodowej lub zaprojektujemy ją dla Ciebie od zera!

Kontakt do naszego biura projektowego DOMYwStylu.pl: 577 007 517

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »