Porady architektów

Projekty domów na wąską działkę z dachem dwuspadowym

Wąskie działki budowlane to efekt dzielenia gruntów rolnych i późniejszej zmiany sposobu ich użytkowania. Ostatecznie powstały cechujące się niewielką szerokością parcele, które stwarzają wiele problemów przy wpisaniu w ich przestrzeń budynków mieszkalnych. Architekci, wychodząc naprzeciw inwestorom dysponującym takimi gruntami, stworzyli projekty domów na wąską działkę z dachem dwuspadowym.

Jakie wymiary ma wąska działka?

Nie istnieje jednoznaczna definicja wąskiej działki, jednak zwyczajowo za taką uznaje się działkę o szerokości nieprzekraczającej 18 m. Ograniczona przestrzeń znaczenie zawęża możliwość wyboru projektu domu jednorodzinnego, nie wyklucza jednak funkcjonalności budynku oraz jego estetycznego wyglądu.

Projekt domu Amarylis 3

 

Zróżnicowanie projektów

Rosnące zapotrzebowanie na projekty domów na wąską działkę z dwuspadowym dachem znajduje odzwierciedlenie w licznych rozwiązaniach architektonicznych, wśród których znajdziemy budynki: o bryle prostej stodoły, cechujące się wystającym z lica budynku garażem, pozbawione garażu, z wejściem usytuowanym na krótszej lub dłuższej ścianie i wieloma innymi. Tak szeroka i zróżnicowana oferta stanowi duży atut i pozwala sprostać oczekiwaniom wielu inwestorów.

Projekt domu Koliber 6

 

Szerokość działek

Wśród projektów domów na wąskie działki z dachem dwuspadowym znajdziemy takie, które wpiszą się w przestrzeń nieruchomości gruntowej o szerokości poniżej 16 metrów. Konieczność zaplanowania na wąskiej przestrzeni tych samych pomieszczeń, z którymi mamy do czynienia w domach o standardowych wymiarach, wymusza zastosowanie przemyślanych rozwiązań, skutkujących uzyskaniem funkcjonalnych i w pełni komfortowych budynków.

Projekt domu Ametyst

 

Kategoria projektów domów na wąskie działki

Dysponując gruntem o szerokości poniżej 18 m, inwestor nie musi rezygnować z domu charakteryzującego się przestronnym i dobrze doświetlonym salonem, tarasem, czy dużym metrażem. W kategorii projektów domów na wąską działkę z dwuspadowym dachem znajdzie też przeznaczone na wąskie działki jedno i dwustanowiskowe garaże, domki letniskowe i budynki gospodarcze.

Projekt domu Dalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »