Inspirujące surowe wnętrze
Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Surowe wykończenie wnętrz – 4 propozycje

Obecnie niewiele osób decyduje się na surowe wykończenie wnętrz. Głównie dlatego, że takie wnętrza muszą być perfekcyjnie wykonane. Mają imitować warunki panujące na nieukończonej budowie, a nie nią być. Niemniej, nie musimy wcale stylizować całego domu lub mieszkania w ramach zimnego, industrialnego stylu. Doskonałym pomysłem mogą być detale wykończeniowe, które dodadzą stylu wielu pomieszczeniom. Poniżej zaprezentujemy cztery propozycje na surowe wykończenie wnętrz.

 

  1. Kratownice

Industrialna surowość kojarzy się przede wszystkim z miastami-molochami, w których konstrukcje z betonu, szkła i stali przytłaczają mieszkańców. Detalem wykończeniowym wprost z takiej scenerii są wszelkiego typu kratownice – symbol przemysłu, wszędobylski element sklepów, magazynów oraz hal produkcyjnych. Ciekawym pomysłem będą metalowe szafki z frontami lub bocznymi płytami wykonanymi z kratownic. Pozwalają nie tylko sprytnie wyeksponować swoją zawartość, nie wystawiając jej w pełni na wzrok gości, ale również dostosowują się do wszystkich typów wnętrz za sprawą niewielkiej wagi i możliwości pomalowania kratownic w dowolnym kolorze.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Jemioła 3

Wizualizacja wnętrz projektu domu Jemioła 3

 

  1. Surowe ściany

Elementem najbardziej charakterystycznym dla surowych wnętrz są ściany wykonane z materiałów, takich jak np. cegła czy beton. Nie są one pokryte ani farbą, ani tynkiem, co sprawia wrażenie przebywania na budowie lub w mieszkaniu w stanie deweloperskim. Niemniej, wykonanie takich materiałów powinno jedynie imitować prawdziwe materiały budowlane, a nie nimi rzeczywiście być. Równie ciekawym pomysłem na wykończenie ścian są kamienne płyty. Pomysł nie odnosi się bezpośrednio do industrialnego stylu aranżacyjnego, nawiązuje raczej do gotyku i kamiennego ciężaru wnętrz zamczysk. Surowość w takim wydaniu jest o wiele bliżej natury, dlatego doskonale współgra z elementami drewnianymi. Z kolei beton rewelacyjnie uzupełnia się ze stalą oraz szkłem.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Onyks

Wizualizacja wnętrz projektu domu Onyks

 

  1. Wystające przewody

Nieczęsto spotykanym patentem aranżacyjnym są wystające elementy kabli oraz rur. W większości mieszkań wszelkie przewody, rury, kable oraz materiały wykorzystywane do prac wykończeniowych są ukrywane. Surowe wnętrza, zwłaszcza industrialne, doskonale przyjmują brak kamuflażu elementów instalacyjnych. W łazience mogą to być prowizoryczne wersje kurków od wody czy elementy rur wodociągowych niezakrytych warstwą tynku. Pokój ozdobiony może być przez wystające z sufitu kable elektryczne (np. od wiszących lamp w industrialnym stylu), a na rogach ścian mogą być widoczne perforowane narożniki.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Madera

Wizualizacja wnętrz projektu domu Madera

 

  1. Wielkogabarytowe meble

Surowe wnętrza lubią rzeczy wielkogabarytowe. Zamiast małego podnóżka do zmiany butów w przedpokoju lub wiatrołapie – potężna ława z litego drewna. Szafę z cienkich listewek powinniśmy zastąpić przemysłową, żelazną szafą ze stali, natomiast cienkie przeszklenia w meblach powinny być wzmocnione dodatkowymi ramami. Mocne, meblowe akcenty ze względu na swoje wykonanie mogą być ciężkim orzechem do zgryzienia podczas transportu, jednak z pewnością jest to wieloletni i praktyczny zakup dla wszystkich wielbicieli surowych wnętrz.

Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks

Zdjęcie z realizacji projektu domu Onyks

3 komentarze

  • Ninus

    Fajne surowe propozycje. Mi osobiście przypadła do gustu. Dużo zaczerpnęłam wiedzy na ten temat wszakże remontu nie wykonuje się za często 😉 Doradzili i pomogli wybrać w Ceglany Renesans. Wyszło ekstra! 😀

  • Zuzia B.

    Bardzo fajne propozycje. Na wielkogabarytowe meble nie możemy sobie pozwolić, bo niestety metraż na to nie pozwoli, ale niedługo odbieramy mieszkanie wykończone pod klucz na Białołęce od dewelopera Victria Dom i już szykujemy się na wykończenie części właśnie w motywie surowych ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »