Projekt domu Teja
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Teja

Projekt domu Teja to oryginalny projekt z użytkowym poddaszem zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły. Bez problemu wpisze się zarówno w miejską, jak i wiejską zabudowę. Układ funkcjonalny domu dopracowany został w każdym szczególe. Projekt posiada minimalistyczną bryłę przykrytą dwuspadowym dachem bez okapów. Panoramiczne przeszklenia zapewniają dużo naturalnego światła oraz wprowadzają otaczający nas ogród do wnętrza domu.

Projekt domu Teja

Prosta bryła budynku z całą pewnością gwarantuje niższe koszty budowy w porównaniu z rozłożystymi domami z wielospadowym dachem. Prosta bryła to również szybsze tempo budowy. Zdecydowanie łatwiej jest także znaleźć ekipę budowlaną, która podjęłaby się realizacji naszej inwestycji.

Projekt dzięki niewielkim gabarytom będzie pasował na niedużą działkę. Bez problemu zmieści się na płytką lub wąską działkę, której szerokość nie przekracza 17 m. Projekt domu Teja idealnie wpisze się również na działkach z wjazdem od północy, jak i od południa.

Projekt domu TejaProjekt domu w stylu nowoczesnej stodoły

Nowoczesny projekt domu Teja zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły. Minimalistyczna bryła bez zbędnych detali architektonicznych została przykryta dwuspadowym dachem. Dach nie posiada okapów, co jest elementem charakterystycznym dla tego typu zabudowy. Białą elewację  zestawiono z dachówką w kolorze grafitowym oraz stolarką okienną w tej samej barwie. Drewniane elementy, które pojawiły się na podbitce oraz w wykończeniu tarasu ocieplają budynek nadając mu nowoczesnego charakteru. Wejście główne zostało zaprojektowano pod zadaszeniem, co niewątpliwie jest funkcjonalnym rozwiązaniem.

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzują się prostą bryłą stworzoną na rzucie prostokąta i uwieńczoną dwuspadowym dachem. Projekty w tym stylu posiadają kilka charakterystycznych elementów: dach bez okapów, maturalne materiały wykończeniowe oraz panoramiczne przeszklenia. W domach typu nowoczesna stodoła panoramiczne przeszklenia projektuje się zazwyczaj na ścianie szczytowej, która idealnie doświetla strefę dzienną domu wprowadzając  wnętrze domu na zewnątrz.
Projekt domu Teja

Funkcjonalne wnętrza z wysokimi przeszkleniami
Układ funkcjonalny rozłożono pomiędzy dwie kondygnacje. Na parterze tradycyjnie zaprojektowano część dzienną. Pojawiła się tu zamknięta kuchnia, przy której zaprojektowano spiżarnię. Spiżarnia jest na tyle duża, że autor projekt wygospodarował tu również miejsce na pompę ciepła. Strefa dzienna to również otwarta przestrzeń z salonem i jadalnią. W projekcie nie ma tradycyjnego wiatrołapu, dlatego wchodząc do domu od razu widzimy strefę dzienną z dużymi przeszkleniami. Układ funkcjonalny parteru dopełnia niewielka łazienka z prysznicem.

Projekt domu Teja

W salonie pojawił się przesuwny system otwierania. Takie rozwiązanie powiększa przestrzeń dzienną o taras, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się urokami natury bez wychodzenia z domu. Niewątpliwą zaletą projektu jest zadaszony taras, który umożliwia spędzanie wolnego czasu na zewnątrz niezależnie od pogody.

Projekt domu Teja

Wygodna strefa nocna na poddaszu
Pomimo niewielkiej powierzchni, bo zaledwie 92 m2 powierzchni użytkowej, projekt z pewnością zaspokoi potrzeby 4 osobowej rodziny. Poddasze stanowi strefę prywatną gospodarzy. Wygospodarowano tu trzy wygodne sypialnie oraz rodzinną łazienkę. Łazienka jest na tyle duża, że bez problemu pomieści wannę oraz prysznic. Dwie mniejsze sypialnie posiadają wyjście na duży, wspólny balkon. W największej sypialni gospodarzy zaprojektowano prywatną garderobę, co na pewno podnosi komfort jej użytkowania.

Projekt domu Teja

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Teja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »