Projekt domu Malutki 8
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Malutki 8

Seria projektów Malutki cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Tworzą ją projekty domów z użytkowym poddaszem zaprojektowane w stylu nowoczesnej stodoły. Do kolekcji dołączył nowy projekt – MALUTKI 8, który w odróżnieniu od pozostałych projektów z serii wyróżnia się stonowaną stylistyką wykończenia elewacji oraz nowym układem funkcjonalnym. Projekt Malutki 8 został zaprojektowany bazując na sugestiach, które dostarczali nam sami Inwestorzy. Najwięcej uwag dotyczyło otwartej strefy dziennej oraz dodatkowego pokoju na parterze. Efektem prac jest nowy projekt w kolekcji.

Projekt domu Malutki 8

Projekt domu Malutki 8

Architektura pustyni w minimalistycznej formie

Wszystkie projekty domów z serii Malutki wyróżniają się nowoczesną stylistyką elewacji, na której dotychczas pojawiała się blacha na rąbek, łupek oraz naturalne drewno. Projekt Malutki 8 odbiega od tej stylistyki. Projekt charakteryzuje się minimalistyczną elewacją w jasnych, beżowych barwach, wykończoną w całości tynkiem. Inspiracją przy tworzeniu tego projektu była architektura pustyni, którą najczęściej można podziwiać w Ameryce Północnej. Charakterystyczne dla tego stylu są proste bryły, zazwyczaj z płaskim dachem, wykończone w jasnej, stonowanej kolorystyce, która nawiązuje do kolorystyki ziemi. Surowy wygląd budynków z dużymi przeszkleniami ma za zadanie wtopić budynek w jego otoczenie.

Projekt domu Malutki 8

 

Projekt domu Malutki 8

Projekt Malutki 8 charakteryzuje się prostą bryłą, zaprojektowaną na planie prostokąta i przykrytą dwuspadowym dachem. Bezokapowy dach został przykryty blachą na rąbek w kolorze piaskowym. Elewacja w całości została przykryta jasnym tynkiem, którego kolorystyka jest spółka z kolorem dachu. Projekt niezmiennie charakteryzują wysokie przeszklenia w części dziennej oraz geometryczne okna na poddaszu. Budynek z dwóch stron okala drewniany taras, którego zadaszenie stanowi balkon oraz podcień strefy wejściowej.

Projekt domu Malutki 8

Wielofunkcyjna strefa dzienna

W projekcie został zaproponowany nowy układ funkcjonalny, który różni się od pozostałych projektów w serii. Największą zmianą jest otwarta i wielofunkcyjna strefa dzienna na parterze. Składa się na nią salon, jadalnia oraz kuchnia w formie aneksu. Przy kuchni znajduje się praktyczna spiżarnia. Cała ta przestrzeń jest idealnie doświetlona naturalnym światłem, dzięki szklanej ścianie prowadzącej na taras. Układ funkcjonalny parteru uzupełnia gościnna sypialnia, idealna do pracy w domu, sąsiadująca z nią łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze z funkcją kotłowni dostępne z wiatrołapu.

rzut parteru w projekcie Malutki 8

Rzut parteru w projekcie Malutki 8

Na poddaszu zaprojektowana jest prywatna strefa domowników. Znajdują się tam trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka z pralnią. Główna sypialnia gospodarzy została wyposażona w prywatną garderobę oraz balkon w stylu loggii. Wysokie, geometryczne przeszklenia z pewnością umilą odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Cały układ funkcjonalny został zaprojektowany na niespełna 103 m2 powierzchni użytkowej, co pozytywnie wpłynie na koszty budowy domu.

Rzut poddasza w projekcie Malutki 8

Rzut poddasza w projekcie Malutki 8

Grupa Budujących – Budujemy Malutkiego

Grupa budujących Budujemy Malutkiego

Wszystkich zainteresowanych projektami z serii Malutki zapraszamy do dołączenia do zamkniętej grupy na Facebook’u. Jest to miejsce pełne doświadczeń, inspiracji oraz porad, którymi wymieniają się Inwestorzy. Grupa liczy już ponad 21 tys. członków i zawiera wiele zdjęć z realizacji projektów z serii Malutki. Z kim najlepiej porozmawiać o budowie domu, jak nie z drugim budującym ten sam dom. Dołącz do grupy Budujemy Malutkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »