Projekt domu Brzdąc
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Brzdąc

Projekt domu Brzdąc to niewielki dom z użytkowym poddaszem. Projekt w nowoczesnym stylu świetnie wpisuje się w kanony współczesnej architektury. Dom zaprojektowany został na rzucie kwadratu i przykryty bezokapowym, dwuspadowym dachem. Niewielka powierzchnia zabudowy pozwala usytuować dom na dowolnej, niewielkiej działce.

Projekt domu Brzdąc

Prosta konstrukcja to również niższe koszty budowy i późniejszego użytkowania. Biała elewacja wzbogacona została pionową deską elewacyjną w miodowym odcieniu. Deska pojawiła się przy strefie wejściowej oraz na ścianie szczytowej od strony ogrodu. W projekcie przewidziano wysokie przeszklenia oraz szklane balustrady, które dodatkowo podkreślają nowoczesny charakter domu.

Projekt domu Brzdąc

Układ funkcjonalny domu został rozłożony na 79 m2 powierzchni użytkowej. Niewielka powierzchnia nie wpłynęła jednak na komfort użytkowania. Strefa dzienna pojawiła się na parterze, nocną natomiast zaprojektowano na poddaszu. Wejście główne, nad którym pojawiło się praktyczne zadaszenie prowadzi do niewielkiego przedsionka, w którym wygospodarowano miejsce na szafę. Otwartą strefę dzienną tworzą salon, jadalnia oraz kuchnia. Kuchnia stanowi długi ciąg szafek kuchennych oraz blatu roboczego. Układ funkcjonalny parteru dopełnia pomieszczenie gospodarcze, które stanowi jednocześnie pomieszczenie na piec gazowy.

Projekt domu Brzdąc

Poddasze to strefa nocna. Zaprojektowano tu dwie wygodne sypialnie oraz rodzinną łazienkę. Pomimo niewielkich rozmiarów w łazience wygospodarowano również miejsce na prysznic. Obie sypialnie mają dostęp do zadaszonego balkonu.

Projekt domu Brzdąc

Projekt domu na zgłoszenie
Projekt Brzdąc to projekt o powierzchni zabudowy 69 m2. Taka powierzchnia daje możliwość jego budowy bez pozwolenia, czyli na tzw. zgłoszenie. Możliwość budowy domu na zgłoszenie to założenia programu rządowego Nowy Polski Ład. Polski Ład obwiązuje od stycznia 2022 roku. Inwestorzy, którzy zdecydują się na budowę domu o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 70 m2 mogą zrealizować inwestycję bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy oraz dziennika budowy. Inwestycja musi jednak zaspokajać własne potrzeby mieszkaniowe inwestora. Nowe przepisy określają również, iż nowo budowane domy do 70 m2 mają być budynkami wolnostojącymi o nie więcej niż dwóch kondygnacjach, których obszar oddziaływania w całości mieści się na działce lub działkach na których będzie realizowana dana inwestycja.

Projekt domu Brzdąc

Szczegóły projektu na stronie https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-brzdac.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »