Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Projekty domów — odkryj najlepsze propozycje 2023 roku

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego domu dla siebie i Twojej rodziny, to dobrze trafiłeś! 2023 rok przyniósł niebanalne i niekonwencjonalne trendy w projektach domów. Jaki projekt wybrać? Co będzie najlepszym wyborem? Dowiedz się już dziś i sprawdź, co jest w trendach!

 

 

Dom parterowy, czyli przestrzeń na jednym poziomie

Projekty domów parterowych niewątpliwie posiadają szereg licznych zalet. To doskonałe rozwiązanie dla pary bez dzieci lub dla małej rodziny, ceniącej sobie klimatyczną, pełną rodzinnego ciepła atmosferę. Polecamy zwrócenie swojej uwagi na projekt GWIAZDKA. To wyjątkowy projekt domu parterowego o powierzchni 114 m2! Będzie idealnym wyborem dla rodziny, która ceni sobie dobrą atmosferę w domu i lubi być blisko siebie. Projekt posiada wszystko czego może potrzebować współczesna rodzina. Mieszkańcy do dyspozycji mają otwartą część dzienną, gabinet do pracy i nauki, pralnie oraz duże pomieszczenie gospodarcze.

Projekt domu Gwiazdka

 

Użytkowe poddasze, dobre rozwiązanie w przypadku niewielkich działek

Użytkowe poddasze to zdecydowanie dobre rozwiązanie, niosące za sobą wiele korzyści dla domowników. . Domy z poddaszem pomimo niewielkiej działki zapewniają dużo większą powierzchnię użytkową niż domu parterowe. Użytkowe poddasze to dodatkowa przestrzeń, w której mogą się znaleźć np. dodatkowe sypialnie, albo wspólna strefa relaksu dla całej rodziny, w której można spędzać razem czas. Poddasze możemy wykończyć w czasie późniejszym, kiedy dzieci zaczynają potrzebować więcej prywatności i przestrzeni tylko dla siebie.

Projekt domu Jemioła 3

 

Dom w stylu skandynawskim, czyli w zgodnie z naturą

Styl skandynawski z roku na rok zyskuje na popularności w coraz szerszym gronie miłośników. Projekty domów budowanych w tym stylu są zrównoważone, a same domy cechują się doskonałą prostotą i minimalizmem. To domy nieskomplikowane i przepiękne w swojej prostocie. Jeśli szukasz domu właśnie w takim stylu, to koniecznie zobacz projekt domu PAPROĆ, z całą pewnością będzie dla Ciebie! Fenomenalny wygląd czterech ścian oraz niebanalny układ zdecydowanie zaskoczy Cię swoją oryginalnością.

Projekt domu Paproć

 

Domy w stylu prowansalskim

Domy budowane w wyjątkowym stylu prowansalskim to ponadczasowa klasyka. Jest to typ architektury charakterystyczny w południowo-wschodniej Francji. Projekty tych domów charakteryzują się najczęściej spadzistym, czerwonym dachem i odsłoniętymi belkami wykonanymi z drewna, jako elementami upiększającymi cztery ściany. Atmosfera, jaka panuje wewnątrz jest rodzinna, pełna ciepła i niesamowicie przytulna. Warto pochylić się też nad kolorystyką. Jest to przede wszystkim wyrazista lawenda, odcienie żółci, zieleni, pomarańczy, a nawet soczystej czerwieni. Poza wyrazistymi barwami spotkać można przede wszystkim biel, odcienie szarości. Zdecydowanie odbiega się od ciemnych, przytłaczających barw zarówno na elewacjach jak i wewnątrz domu. Doskonałym przykładem prowansalskiego domu jest projekt WERANDA 5. Cztery ściany idealnie odwzorowują klimat domów, które swoją niezwykła popularność zyskały we Francji.

Projekt domu Weranda 5

Więcej projektów znajdziesz na stornie domywstylu.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »