Porady architektów,  Projekty & Wnętrza

Duży salon w domu – dlaczego warto?

Salon to serce każdego domu. To miejsce, gdzie zazwyczaj zbiera się cała rodzina, aby odpocząć po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Wieczorami potrafi się zmienić w salę kinową, a w ciągu dnia najczęściej pozostaje miejscem relaksu i tym, gdzie zazwyczaj przyjmuje się gości. Dlaczego warto postawić na duży salon w domu? Sprawdźmy to.

Duży salon to idealnie miejsce do wspólnej integracji

Mając dużą rodzinę, logicznym rozwiązaniem wydaje się zaplanowanie dużej przestrzeni do wspólnego spędzania czasu. Architekci coraz częściej w swoich projektach proponują przeznaczenie sporej ilości miejsca w domu na odpowiednio duży salon, tworząc tym samym większą przestrzeń do wspólnej integracji domowników.

Wnętrze projektu domu Ariel 4

Takie rozwiązanie wydaje się być dobrym pomysłem pozwalającym na wzmacnianie rodzinnych relacji. Duży salon sprawia, że z łatwością możemy oddawać się w nim różnym aktywnościom całą rodziną. Najczęściej korzysta się ze strefy wypoczynkowo-kinowej, ale dzięki otwartej przestrzeni nie zabraknie także miejsca na wspólne czytanie czy wielkie turnieje gier planszowych.

Wnętrze projektu domu Decyma 6

Duży salon zapewni strefę relaksu dla każdego domownika

Salon o powierzchni 20-25m2 to jedna z najczęściej pojawiających się propozycji w projektach domów jednorodzinnych. Ta dość spora przestrzeń pozwala na zaplanowanie odpowiednio dopasowanej aranżacji, w której znajdzie się miejsce na odpowiednią strefę relaksu dla każdego domownika. Niewątpliwie głównym elementem wystroju takiego wnętrza będzie strefa wypoczynkowa, na którą składa się ogromna i wygodna kanapa, a także kącik z telewizorem i odpowiednim nagłośnieniem.

Wnętrze projektu domu Ambrozja

Oprócz tego w dużym salonie znajdzie się też miejsce na spore gablotki i witryny, które umożliwią przechowywanie cennych przedmiotów. Pozostała przestrzeń może być wykorzystana do stworzenia miejsca do zabawy dla najmłodszych czy ustawienia sporej biblioteczki wraz z fotelem. Ponadto doskonałym rozwiązaniem będzie także połączenie salonu z jadalnią, tworząc tym samym bardzo przestronne i funkcjonalne wnętrze.

Wnętrze projektu domu Ariel 3

Duży salon dla miłośników imprez i spotkań rodzinnych

Salon o powierzchni 30m2 lub więcej jest też idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chętnie organizują imprezy dla znajomych lub bardzo często spotykają się całą rodziną np. w ramach świąt albo też urodzin. Dzięki temu bez problemu da się rozłożyć duży stół i wstawić krzesła, tak żeby każdy miał miejsce lub odpowiednio zagospodarować miejsce do tańczenia. Ponadto duży salon, to także coś doskonałego dla osób o oryginalnych pomysłach, np., gdy chce się umieścić w salonie fortepian, czy postawić na rośliny o sporych wymiarach.

Wnętrze projektu domu Platan

Jak więc widzisz, posiadanie dużego salonu ma wiele zalet. Niewątpliwie będzie to doskonały wybór dla dużych rodzin, które cenią wspólnie spędzany czas. Pamiętaj też, że rozsądny wybór projektu domu oraz pomysłowe podejście do aranżacji wnętrza dużego salonu, pozwoli na uzyskanie przytulnej i klimatycznej przestrzeni, będącej centralnym punktem domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »